Жадното се завърна с победа начело на Септември, нанесе първа загуба на Гонзо и Черно море (ВИДЕО)

Николай Митов се завърна с гръм и трясък начело на Септември (София). Новакът в Първа лига се наложи с 4:1 като гост на Черно море в мач от 7-ия кръг на родния елит, изпълнен с много нерви, голови положения и… спорни съдийски отсъждания.БЛИЦ.СПОРТ

Това е първо поражение за “моряците” от началото на сезона, което можеше да бъде избегнато. Попадения на Божилов и Минков през втората част обаче не бяха зачетени заради спорни засади и така положителната серия на водения от Георги Иванов – Гонзо беше прекъсната.

Двубоят започна по прекрасен начин за гостите, които излязоха напред в резултата още в 6-ата минута.Стражът на “моряците” Емил Михайлов излезе неразчетено и остави топката да мине покрай него. Последва несполучлив опит да я улови, но коженото кълбо попадна в Крис Гади. Французинът пусна към Мартин Тошев, който на празна врата не сбърка.

Постепенно варненци наложиха натиск и създадоха някои добри ситуации за изравнително попадение. Марек Кузма и Александър Цветков обаче се отчетоха с пропуски и в крайна сметка Черно море се оттегли на почивката с гол пасив.

Втората част започна кошмарно за тима на Георги Иванов. В 54-ата минута Илиас Хасани задържа откъсващия се сам срещу вратаря Мартин Тошев и получи директен червен картон. От последвалия пряк свободен удар Борис Галчев беше безпощаден и удвои за Септември.

Последваха куп пропуски пред двете врати, за да се стигне до 65-ата минута, когато Георги Илиев се оказа най-съобразителен в наказателното поле на столичани и намали за 1:2.

В следващите минути ситуацията на терена се нажежи. Играчите на Черно море на два пъти стигнаха да попадения чрез Божилов и Минков, които обаче не бяха зачетени заради засади. Видеоповторенията показаха обаче, че решенията на съдиите са повече от спорни.

До края на мача Септември стигна до още две попадения чрез Мартин Тошев и Крис Гади и се поздрави с крайния успех с 4:1.

След този мач Септемрви е с актив от 6 точки. Черно море пък остава с 14 и пропусна възможността да се върне на върха във временното класиране.

ЧЕРНО МОРЕ – СЕПТЕМВРИ 1:4
0:1 Toшев (6), 0:2 Галчев (56), 1:2 Илиев (65), 1:3 Тошев (81), 1:4 Гади (94)

Срещата по минути:
1 – Начало на мача!
6 –  ГОООЛ ЗА СЕПТЕМВРИ! Грешка на стража на домакините Емил Михайлов, топката попадна в Крис Гади, който пусна към Тошев и последният на празна врата не сбърка.
16 –  Kузма засече с глава центриране отдясно, но Янко Георгиев избива с една ръка.
22 –  Kузма стреля силно от границата на наказателното поле, но топката излиза в аут.
27 –  Галчев засича центриране по земя на Романов, но не уцелва вратата.
40 –   Цветков шутира от границата на наказателното поле, но Янков Георгриев избива.
45+2 – Край на първото полувреме!
——————————-
46 – Начало на втората част!
54 –  Мартин Тошев се откъсна и беше повален от Илиас Хасани. За действията си защитникът получи червен картон.
56 –  ГОООЛ ЗА СЕПТЕМВРИ! Борис Галчев се разписва от пряк свободен удар.
59 –  Пропуск на Марек Кузма, който не съумя да се разпише, останал сам срещу Георгиев.
60 –  Отново Марек Кузма пропуска. Орлин Старокин изведе словака сам срещу вратаря и първо той стреля слабо и вратарят изби.
64 –  Мартин Тошев изпусна да сложи точка на спора, след като от близка дистанция стреля над вратата след пас от Крис Гади.
65 –  ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Георги Илиев се разписва, след като се оказа най-съобразителен в наказателното поле на гостите.
72 – Мартин Костадинов получи една топка и центрира в наказателното поле, където Георги Божилов вкара. Но реферите прецениха, че Костадинов е бил в засада при получаването на топката.
73 – Георги Илиев изведе Николай Минков сам срещу вратаря, но реферът показа засада. А повторенията показаха, че такава няма.
81 –  ГОООЛ ЗА СЕПТЕМВРИ! Крис Гади намери Мартин Тошев, който от близка дистанция реализира!