Българският национален отбор по волейбол се прости с надеждите за нещо голямо на Европейското в Полша. „Лъвовете“ допуснаха тежко поражение с 0:3 (21:25, 22:25, 26:28) от Сърбия на 1/4-финалите и напускат надпреварата.

В спор за място на финала сърбите ще се изправят срещу Германия.БЛИЦЛ.СПОРТ

Първи гейм
Сърбия си осигури комфортна преднина още в самото начало. Постепенно обаче момчетата на Пламен Константинов заиграха по-добре и изравниха за 7:7. Първата техническа пауза дойде за Сърбия при 8:7.

След подновяването на играта нашият отбор допусна няколко неточности, от които се възползва противникът. Така второто прекъсване дойде при резултат 16:12 за Сърбия.

До края на частта сърбите поддържаха добър аванс и в крайна сметка поведоха в геймовете след 25:21 в първия.

Втори гейм
Втората част започна далеч по-добре за България. „Лъвовете“ взеха инициативата в самото начало и набързо си осигуриха добър аванс. Първото техническо прекъсване дойде при 8:3 в наша полза.

След паузата Сърбия вдигна оборотите и постепенно заличи сериозния пасив – 11:11. Пълният обрат за съперника беше факт при 12:11 след атака на Цецо Соколов в блокадата на съперника.

До края нашият отбор така и не съумя да се съвземе и загуби втория гейм след 22:25.

Трети гейм
Третата част започна изключително оспорвано. Резултатът вървеше точка за точка, но играчите на Пламен Константинов демонстрираха характер и първото прекъсване дойде в тяхна полза – 8:6.

Последва леко отпускане в редиците на България, което обаче беше преодоляно. Въпреки това при втората пауза Сърбите водеха – 16:14.

„Лъвовете“ не се стъписаха и заиграха значително по-добре. Нашите стигнаха до обрат и дори стигнаха до точка за спечелване на гейма при 24:22. Първият геймбол беше спасен от сърбите, а впоследствие и вторият, след като Соколов прати атаката си в аут. Поведохме с 25:24, имахме атака, но я провалихме. Последва ново изравняване – 25:25.

В заключителните минути сърбите демонстрираха здрави нерви и измъкнаха гейма с 28:26, с което взеха и мача.

СЪРБИЯ – БЪЛГАРИЯ 3:0 (25:21, 25:22, 28:26)​