Здрав сблъсък и нулево реми между Витоша и Пирин (ВИДЕО)

Витоша (Бистрица) и Пирин (Благоевград) направиха 0:0 в здрав сблъсък от 9-ия кръг на Първа лига. Това е второ равенство за “тигрите” от началото на сезона и така те събраха актив от 2 точки на последната 14-а позиция. “Орлетата” пък са 9-и с 10 пункта.БЛИЦ.СПОРТ

През първата част преобладаваше битката в средата на терена и головите положения почти липсваха. В 4-ата минута Стефан Христов бе изведен зад защитата на гостите, но ударът му не попадна в целта. Отговорът на “орлетата” не закъсня и Аймен Суда беше близо до попадение. Той стреля от вратараското поле, но стражът на домакините спаси. Най-чистата ситуация за Витоша дойде в 28-ата минута, когато Ратко Мутафчийски стреля над вратата от малкото точката за изпълнение на дузпа.

През втората част двата отбора заиграха далеч по-офанзивно и ситуациите пред Радев и Макенджиев зачестиха. В 54-ата минута Станислав Костов нахлу в наказателното поле на домакините и шутира, но ударът му бе отразен. В 65-ата минута “орлетата” стигнаха до попадение чрез Костов, което обаче не бе зачетено заради засада.

В последните минути на мача Витоша опита финален щурм в търсене на първата си победа в Първа лига. В 87-ата минута Китан Василев стреля технично от границата на наказателното поле, но Макенджиев изби с една ръка.

В крайна сметка попадения в двубоя така и не паднаха и двата тима се поздравиха с по точка.

ВИТОША – ПИРИН 0:0

Срещата по минути:
1 – Начало на мача!
4 – Стефан Христов нахлу в наказателното поле и стреля на сантиметри от гредата.
6 – Aймен Суда стреля от вратарското поле, но Николай Радев спасява.
27-  Страхотна грешка на вратаря Николай Радев, който излезе да пресича една изсипана топка и се размина с нея. Станислав Костов обаче не успя да се възползва и да вкара.
42 – Удар от дистанция на Петко Цанков, но топката лети над вратата.
45+1 – Край на първото полувреме!
—————————–
46 – Начало на второто полувреме!
54 –  Костов нахлу в полето на домакините и стреля, но Радев спаси.
65 – Станислав Костов се разписа, но попадението му не е зачетено заради засада.
76 – Китан Василев проби и намери Петко Цанков, но ударът му мина високо над вратата.
86 – Китан Василев се озова на хубава позиция и стреля от границата на наказателното поле, но Макенджиев изби в корнер.
90+3 – Край на мача!

Витоша: 33.Николай Радев, 4.Кристиян Узунов, 2.Тодор Гочев, 18.Петко Цанков, 6.Румен Гьонов, 17.Михаил Петров (56Кочилов), 77.Даниел Пеев, 88.Ивайло Лазаров  (86Амзин), 15.Радко Мутафчийски, 9.Ангел Стоянов (69Василев), 99.Стефан Христов
Резерви: 97.Християн Василев, 3.Йордан Върбанов, 7.Кристиян Кочилов, 24.Николай Христозов, 10.Георги Амзин, 25.Пол Отофе, 19.Китан Василев
Треньор: Костадин Ангелов

Пирин: 22.Благой Макенджиев, 18.Юлиан Попев, 3.Румен Сандев, 14.Стилиян Николов, 21.Александър Башлиев (28Траянов ), 24.Антон Костадинов , 7.Анти Рениа, 15.Димитър Благов, 9.Радослав Кирилов , 10.Аймен Суда , 19.Станислав Костов
Резерви: 76.Красимир Костов, 17.Марио Топузов, 30.Тодор Паланков, 30.Тодор Траянов, 29.Петър Христов, 27.Костадин Ничев, 26.Любомир Цолев
Треньор: Милен Радуканов