Добруджа вкара 4 на Кубрат, Румен Николов с тежка травма (ВИДЕО)

Добруджа победи с 4:0 Кубрат в мач от 14-я кръг на Североизточната Трета лига. Мачът на стадион „Дружба” започна трудно за добруджанци, които през първия четвърт час не успяха да създадат сериозна опасност пред противниковата врата. Първата голова възможност се откри пред Лионел Матадос в 20-та минута, но ударът му мина встрани от вратата. Само три минути по-късно обаче, той не сгреши, след като бе изведен сам срещу вратаря на Кубрат. В следващите минути с пропуски се отчетоха Георги Колев, Васко Боев и Румен Николов. Вторият гол падна в 57-та минута – Явор Колев бе точен с глава след центриране от корнер. Влезлият като резерва Кристиян Пешков се разписа за 3:0 в 74-та минута, след като се освободи от двама бранители и стреля технично в долния десен ъгъл на вратата. Пет минути по-късно след двойно подаване с Пешков, Георги Колев се озова сам срещу вратаря на гостите и вкара за крайното 4:0. Въпреки изразителният успех, Добруджа даде сериозна жертва в двубоя. Нападателят Румен Николов получи много тежка травма през първата част (изваден лакът) и ще пропусне оставащата част от сезона. Освен това Мердин Мехмедов, който бе друга от опциите за поста, е напуснал отбора преди два дни и заминава в посока Германия.