Добруджа вкара 4 и на Ботев (Нови пазар) (ВИДЕО)

Добруджа победи с 4:0 Ботев (Нови пазар) в мач от 16-я кръг на Североизточната трета лига. Мачът на стадион „Дружба” започна трудно за домакините, които рядко успяваха да затруднят отбраната на Ботев. Все пак в 32-та минута Пешков се възползва от грешка в отбраната на гостите и останал сам срещу вратаря, подаде към Лионел Матадос, който вкара на опразнената врата за 1:0. Две минути по-късно Георги Колев стреля силно от пеналта, но вратаря Тодоров отрази удара. В 63-та минута Кристиян Пешков разтресе страничната греда, но само секунди по-късно бе съборен в наказателното поле и съдията показа бялата точка. Станимир Андонов реализира отсъдената дузпа и покачи на 2:0. В 88-та минута Кристиян Пешков направи резултата 3:0, след като отклони подаване на Емил Илиев отляво. В продължението на втората част Васко Боев се разписа за крайното 4:0 след подаване на Георги Колев. Така Добруджа е с актив от 38 точки – с 5 повече от втория в класирането Суворово, който играе утре.