Златен медал за България! Бихме Русия в Москва

Ансамбълът по художествена гимнастика на България спечели златен медал във финала с 5 обръча в Гран при на Москва.БЛИЦ.СПОРТ

Възпитаничките на треньорките Весела Димитрова и Михаела Маевска получиха оценка 18,900 точки за изпълнението си на обръчи по песента “Безродна невеста” в ремикс на норвежки композитор.

Симона Дянкова, Лаура Траатс, Ели Бинева, Мадлен Радуканова и Теодора Александрова днес заслужиха по-висока оценка за разлика от вчера, когато играха за многобой (18,500). Днес отново имаше лека неточност, но тя не повлия на крайното класиране.

На второ място във финала на пет обръча остана ансамбълът на Русия с 18,500 точки. Припомняме, че в многобоя българският ансамбъл завърши на второ място и спечели сребърното отличие.