Дунав прекъсна лошата серия у дома с победа над Верея

Дунав прекъсна лошата серия у дома, в която се намираше и спечели домакинството си на Верея с 2:0. Головете за домакините вкараха Васил Шопов и Красимир Станоев, който се разписа от дузпа. За гостите дебют направи Савио Нсереко, който се появи като смяна още в шестата минута заради контузия на Георги Вълчев.блиц.спорт

Началото на срещата започна добре за домакините, които на два пъти можеха да открият резултата. И двете ситуации бяха идентични – центриране на Карагерен, което намира Мартин Ковачев, но и в двата случая халфът не успя да намери очертанията на вратата.

В 33-ата минута на срещата Божидар Васев намери Васил Шопов в наказателното поле, но нападателят стреля встрани от вратата. Само шест минути по-късно Дунав откри иммено чрез Шопов, който стреля от далечна дистанция, топката рикошира и влетя в мрежата на Цинцарски.

През второто полувреме домакините отново бяха по-активният отбор и успяха да отбележат второ попадение в 61-ата минута на срещата, което обаче бе от спорна дузпа. Красимир Станоев отбеляза наказателния удар.

В 70-ата минута на срещата Нсереко стреля от далечна дистанция, но ударът му бе спасен от Мартин Луков.

До края на срещата не последваха нови ситуации за гол и така двубоят приключи при резултат 2:0 за домакините.

След тази победа Дунав събира в актива си 21 пункта и остава на 13-о място, а Верея е шести с 31 точки.

Дунав – Верея 2:0
1:0 Васил Шопов (39), 2:0 Красимир Станоев (61)

Срещата по минути:
1 – Начало на срещата.
3 – Карагерен центрира хубаво от корнер, но Мартин Ковачев не съумя да отбележи.
7 – Карагерен центрира остро от фланга и отново намери Мартин Ковачев, който обаче не намери топката по най-добрия начин и стреля слабо.
33 – Луис Силва центрира в наказателното и намери Васил Шопов, който стреля, но ударът му бе блокиран.
36 – Божидар Васев намери Васил Шопов по прекрасен начин в наказателното поле, но нападателят на Дунав стреля с глава встрани от вратата.
39 –  ГОООЛ! Дунав повежда в резултата. Васил Шопов стреля от 20 метра и след рикошет в негов съотборник топката влезе във вратата на Цинцарски.
45 – Край на първото полувреме.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 – Начало на второто полувреме.
61 –  ГОООЛ! Дунав прави резултата 2:0. Красимир Станоев отбеляза спорна дузпа.
70 – Шут от дистанция на Нсереко бе уловен от Мартин Луков.
90 – Край на мача. Дунав триумфира с 2:0.

Резултат с изображениеДУНАВ: 1.Мартин Луков, 83. Христо Попадийн, 14.Божидар Васев, 16.Мартин Ковачев, 4.Петър Петров, 11.Диян Димов – к, 31.Красимир Станоев, 10.Васил Шопов, 7.Бирсент Карагерен (83  23.Виктор Сандес), 77.Бранимир Костадинов (67  94.Юлиан Ненов), 9.Луис Силва
Резерви: 86.Станислав Антонов, 23.Виктор Сандес, 22.Михаил Милчев, 27.Мухамаду Ндиайе, 17.Нассим Зитоуни, 15.Христо Лемперов, 94.Юлиан Ненов
Tреньор: Малин Орачев

ВЕРЕЯ: 12.Богомил Цинцарски, 6.Иво Иванов, 4.Пламен Тенев, 21.Здравко Запрянов, 15.Костадин Слаев, 18.Георги Вълчев (6  26.Савио Нсереко), 20.Венцислав Бенгюзов (45  10.Елиаш Силва), 11.Илиян Йорданов (61  8.Антон Огнянов), 77.Милен Танев, 17.Валери Домовчийски, 7.Георги Андонов – к
Резерви: 1.Пламен Колев, 10.Елиаш Силва, 71.Симеон Мечев, 33.Денислав Станчев, 24.Атанас Панов, 26.Савио Нсереко, 8.Антон Огнянов
Треньор: Благомир Митрев