Берое бие след нов обрат (ВИДЕО)

Берое се наложи с 2:1 като домакин на Етър в среща от 22-ия кръг на Първа лига. Старозагорци се оказаха догонващи в резултата след 12 минути игра, но още до почивката осъществиха пълен обрат и в крайна сметка се поздравиха с успеха.БЛИЦ.СПОРТ

Срещата в Стара Загора започна с интересни ситуации и пред двете врати, но вратарите на двата тима се отличиха с добри намеси и запазиха мрежите си сухи.

В 12-ата минута все пак гостите от Велико Търново стигнаха до гол. След центриране от корнер топката попадна в Георги Сърмов, който от близка дистанция порази целта.

След попадение Берое постепенно пое инициативата и в 29-ата минута стигна до изравнителен гол. Иван Бандаловски засече с глава центриране от фаул на Карачанаков и прати топката във вратата на “болярите”.

В самия край на първата част Берое стигна до втори гол. Точен с удар от границата на наказателното поле бе Педро Еуженио.

През втората част домакините владееха значително по-дълго време топката, но трудно стигаха до голови ситуации. Етър от своя страна нямаше никаква идея как да застраши противниковата врата и предимно се отбраняваше.

С този успех Берое събра актив от 40 точки на 4-ото място. Етър е на предпоследната 19-а позиция с 19.

БЕРОЕ – ЕТЪР 2:1
0:1 Сърмов (12), 1:1 Бандаловски (12), 2:1 Еуженио (45+1)

1 – Начало на мача!
2 –  Перниш изби в корнер силен удар на Батрович.
3 –  И Гргич направи спасяване, след шут отблизо на Матеос Леони.
12 –  ГОООЛ ЗА ЕТЪР! След центриране от корнер топката попадна в Георги Сърмов, който от близка дистанция я прати във вратата на домакините.
24 –  Батрович излезе сам срещу Перниш след прекрасно извеждащо подаване, но словашкият страж запази самообладание и не позволи да бъде прехвърлен.
29 –  ГОООЛ ЗА БЕРОЕ! Бандаловски засича с глава центриране на Карачанаков и изравнява резултата.
32 – Пламен Гълъбовблокира шут на Камбуров, след това Охене направи с ножичен удар добавка, но в аут.
37 – Опасен изстрел на Мартин Райнов мина вляво от вратата на Етър.
45+1 –  ГОООЛ ЗА БЕРОЕ! Мартин Камбуров свали към Еуженио една изсипана топка, португалецът овладя, нагласи си я удобно на десния крак и с шут от границата на наказателното поле отбеляза.
45+2 – Край на първото полувреме!
———————————
46 – Начало на втората част.
48 –  След като не намеси убедително при центриране на Карачанаков, Гргич изпусна топката, Камуров я насочи с глава, но този път вратарят на Етър се спари по-добре и отби удара му.
88 – Бригидо центрира прострелно, но Василев изчисти в корнер точно пред Камбуров.
90+3 – Край на мача!

БероеБерое: 12. Душан Перниш, 3. Милен Желев, 6. Иван Иванов, 7. Мартин Райнов, 8. Карлос Охене, 9. Мартин Камбуров, 10. Борислав Цонев (80Адамович), 11. Иван Бандаловски , 20. Матеус Леони, 71. Антон Карачанаков (56Бригидо), 77. Педро Еуженио
Резерви: 23. Георги Аргилашки, 5. Павел Виданов, 13. Емин Ахмед, 16. Марко Адамович, 18. Рубен Бригидо, 21. Серджиу Негрут, 28. Веселин Пенев
Треньор Александър Томаш

ЕтърЕтър: 12. Денис Гргич, 6. Георги Пашов, 21. Венцислав Василев , 16. Пламен Гълъбов, 30. Димо Атанасов, 5. Георги Сърмов , 25. Аласане Мане (61Почански), 8. Румен Руменов (90+1Koлев), 70. Велко Батрович, 11. Даниел Младенов (82Петков), 89. Самб Бадара
Резерви: 1. Христо Иванов, 92. Ерик Почански, 73. Иван Иванов. 9. Иван Петков, 14. Иван Скерлев, 22. Никола Колев, 20. Яни Пехливанов