ЦСКА измъкна трите точки от Русе, Джеси с първи гол (ВИДЕО и СНИМКИ)

ЦСКА се върна на победния път, надделявайки с 2:0 при гостуването на Дунав от 23-ия кръг на Първа лига. В 34-ата минута Фернандо Каранга откри резултата след щастлив рикошет в тялото му, а секунди преди края новото попълнение Едвин Джеси подпечата успеха на столичани. Така тимът на Стамен Белчев спечели ценни три точки, след като в миналия кръг взе само една от Черно море у дома (0:0). ЦСКА събра 54 в актива си и е само на три зад шампиона Лудогорец, който има 57. Дунав остава на 12-ото място с 21 точки.блиц.СПОРТ

Белчев направи две промени за мача в Русе в сравнение титулярите от издънката с Черно море. На местата на Жеферсон и Раул Лое днес започнаха Александър Георгиев и Кристиян Малинов.

Домакините започнаха по-активно, като именно те създадоха първата опасност в мача. В седмата минута изстрел на Бирсент Карагерен профуча покрай горния десен ъгъл на вратата, пазена от Черниаускас. Само 120 секунди след това късметът спаси ЦСКА. Избраниците на Малин Орачев организираха отлична атака отляво, Карагерен центрира към Ндиайе, който изпревари Бодуров и засече фронтално срещу вратата на гостите, пращайки топката в напречната греда.

Постепенно “червените” овладяха играта и започнаха да надиграват русенци. В 34-ата минута “армейците” ликуваха. Кристиян Малинов стреля силно, а пред Мартин Луков топката рикошира в тялото на Каранга и се озова в мрежата на Дунав – 0:1.

В 37-ата минута русенци претендираха за дузпа и червен картон на Чорбаджийски. Реакцията им беше провокирана от груби действия на капитана на ЦСКА, който удари два пъти без топка Васил Шопов в наказателното поле на “червените”. Ситуацията предизвика спречкване между футболистите на двата отбора. След края на мелето съдията Георги Кабаков показа четири жълти картона – на Чорбаджийски, Шопов, Бодуров и Васев.

И след почивката играта беше равностойна. В 52-ата минута Алберг пропусна да удвои за ЦСКА, а в 69-ата изигралият силен мач Васил Шопов беше близо до изравняване на резултата. Играчът на Дунав изпълни пряк свободен удар, пращайки топката на сантиметри покрай дясната греда на Черниаускас. Така се стигна до втората минута на добавеното време, когато резервата Едвин Джеси подпечата победата на ЦСКА. Ганаецът реализира за 0:2 в опразнената врата, след като преди това Каранга направи неуспешен опит да реализира, прехвърляйки Луков.

За ЦСКА това беше първи мач от трите, които предстоят на тима в рамките само на седмица. В четвъртък (8 март) “армейците” приемат Етър от 17:30 часа, след което в неделя гостуват на Пирин в Благоевград – от 15:00 часа.

ДУНАВ – ЦСКА 0:2
0:1 Фернандо Каранга (34), 0:2 Едвин Джеси (90+2)

Срещата по минути:
1 – Начало на мача.
7 – Силен удар на Карагерен от малък ъгъл, топката премина в опасна близост до напречната греда на вратата на ЦСКА.
9  ГРЕДА! Домакините за малко да поведат. Карагерен центрира отляво, топката стигна до Ндиайе, който я засече фронтално срещу Черниаускас, изпращайки я право в напречната греда. Късметът покри столичани в този случай.
11  Изстрел на Божидар Васев от малък ъгъл, топката прелетя на сантиметри над вратата на “червените”.
22 – Eнрике центрира от фаул в наказателното поле на Дунав, където Диян Димов успя да се намеси и да изчисти топката.
34  ГОООЛ! ЦСКА повежда в Русе – 0:1! Кристиян Малинов отправи далечен удар, пред Мартин Луков топката рикошира в тялото на Каранга и се озова в мрежата на Дунав. ВИЖТЕ – ТУК!
37  Футболистите на двата отбора се спречкаха, имаше и размяна на удари. Meлето започна след грозна проява на капитана на ЦСКА Божидар Чорбаджийски, който на два пъти нанесе удари без топка на Васил Шопов, поваляйки го на земята. Ситуацията се разигра в наказателното поле на “червените”. ВИЖТЕ – ТУК!
38  Съдията Георги Кабаков показа четири жълти картона – на Чорбаджийски, Шопов, Бодуров и Васев.
45 – Добавеното време е 1 минута.
45+1  Каранга изрази претенции за дузпа, Кабаков остави играта да продължи.
45+1 – Край на първото полувреме.
——————-
46 – Начало на второто полувреме.
52  Десподов центрира отдясно към Алберг, който овладя топката в малкото наказателно поле и стреля покрай лявата греда на вратата на Дунав.
63 – Луков спаси изстрел на Десподов.
66  Стамен Белчев извършва първа смяна. Раул Лое влиза в игра, Алберг излиза.
68  Карагерен отстъпва място на Ненов.
69  Васил Шопов изпълно пряк свободен удар, топката прелетя на сантиметри покрай дясната греда на Черниаускас.
71  Едвин Джеси влиза в игра за ЦСКА, Енрике Рафаел е сменен.
76  Диян Димов е заменен от Виктор Сандес.
81  Последна смяна за домакините. Димитър Георгиев в игра, Бранимир Костадинов излиза.
81 – Пробив на резервата Виктор Сандес отдясно завърши със силен удар извън очертанията на вратата на ЦСКА.
87  Белчев извършва последната си смяна. Жеан Бланко ще доиграе срещата, Десподов напуска терена.
90 – Добавеното време е 3 минути.
89 – Лое засече с глава центриране на Тиаго от корнер, топката прелетя над вратата.
90 – Тиаго пробва да реализира от дистанция, но ударът му не затрудни Луков, който улови топката.
90+2  ГОООЛ! Резервата Едвин Джеси подпечатва победата на ЦСКА – 0:2! Ганаецът прати топката в мрежата на Дунав, след като преди това Каранга направи неуспешен опит да реализира, прехвърляйки Луков.
90+3 -Край на мача. ЦСКА победи Дунав с 2:0.

Резултат с изображение
ДУНАВ: 1.Мартин Луков, 11.Диян Димов (76  23.Виктор Сандес), 16.Мартин Ковачев , 4.Петър Патев, 83.Христо Попадийн, 31.Красимир Станоев, 7.Бирсент Карагарен  (68  94.Юлиян Ненов), 14.Божидар Васев , 27.Мухамаду Ндиайе, 10.Васил Шопов , 77.Бранимир Костадинов (81  20.Димитър Георгиев)
Резерви: 86.Станислав Антонов, 15.Христо Лемперов, 22.Михаил Милчев, 23.Виктор Сандес, 17.Насим Зитуни, 94.Юлиян Ненов, 20.Димитър Георгиев
Треньор: Малин Орачев

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 11. Станислав Манолев, 5. Николай Бодуров , 4. Божидар Чорбаджийски, 18. Александър Георгиев, 15. Кристиян Малинов , 20. Тиаго Родригес, 10. Роланд Алберг (66  16.Раул Лое), 17. Енрике Рафаел (71  8.Едвин Джеси ), 19. Кирил Десподов (87  7.Жеан Бланко), 9. Фернандо Каранга
Резерви: 12. Георги Китанов, 2. Стойчо Атанасов, 3. Жеферсон Телес, 25. Александър Барт, 8. Едвин Джеси, 16. Раул Лое, 7. Жеан Бланко
Треньор: Стамен Белчев