Ботев с класика над Дунав, Неделев с прекрасно попадение

Ботев победи като домакин с класическото 3:0 Дунав в мач от 26-ия кръг на Първа лига. С две попадения за успеха се отчете Жоао Пауло, а един добави Тодор Неделев.БЛИЦ.СПОРТ

Срещата на стадион “Коматево” започна очаквано – с натиск на Ботев, който не спираше да атакува.

Още в 16-ата минута Густаво Афонсо излезе сам срещу Мартин Луков, но не успя да вкара топката в мрежата на Дунав.

Това бе и всичко по-интересно от първото полувреме, което дойде при резултат 0:0.

Втората част обаче започна вихрено за “канарчетата”, които се разписаха на три пъти в рамките на 11 минути. Първо в 68-ата минута Жоао Пауло откри резултата с хубав диагонален удар, а шест минути по-късно Неделев удвои. Халфът на Ботев вкара най-красивото попадение в срещата, след като съумя да отбележи от далечна дистанция.

В 79-ата минута Пауло вкара второто си попадение в срещата. Той навлезе от крилото към наказателното поле на Дунав и с хубав шут реализира – 3:0.

До края на мача до нови попадения не се стигна, а “жълто-черните” стигнаха до триумфа с чиста мрежа.

След тази победа Ботев остава на петото място с 42 пункта, а Дунав е дванадесети с двойно по-малко – 21.

1:0 Жоао Пауло (68), 2:0 Тодор Неделев (74), 3:0 Жоао Пауло (79)

Срещата по минути:
1 – Начало на мача.
5 – Жоао Пауло отправи хубав удар, но ударът му бе блокиран.
8 –  Карагерен стреля от близка дистанция, но Чворович се отчете с добро спасяване.
16 –  Густаво Афонсо не съумя да се разпише, останал сам срещу Мартин Луков.
36 – Серкан Юсеин отправи хубав шут, но топката мина над напречната греда.
44 – Още един удар на Серкан, който минава над вратата.
45 – Край на първото полувреме.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 – Начало на второто полувреме.
60 – Сандес стреля, но ударът му минава далеч от рамките на вратата.
68 – ГОООЛ! Ботев открива резултата. Жоао Пауло вкарва топката в мрежата на Дунав.
74 – ГОООЛ! Тодор Неделев прави резултата 2:0 след страхотен шут от далечна дистанция.
75 – Какъв пропуск! Стивън Петков бе оставен сам в наказателното поле и само трябваше да уцели очертанията на вратата, но не съумя.
79 – ГОООЛ! Жоао Пауло прави резултата класически. Бразилецът навлезе от крилото и с плътен удар изпрати топката в мрежата на Луков.
90 – Край на мача. Ботев печели с 3:0.

БОТЕВ: 99.Иван Чворович, 23.Йордан Минев, 70.Пламен Димов, 18.Радослав Терзиев, 24.Лазар Марин, 10.Серкан Юсеин, 17.Лъчезар Балтанов – к, 93.Густаво Aфонсо, 8.Тодор Неделев , 9.Диого Кампос (5720.Стивън Петков), 37.Жоао Пауло  (8129.Дуде Ндонгала)
Резерви: 22.Даниел Кайзер, 6.Юлиано Алваро, 3.Димитър Пиргов, 20.Стивън Петков, 11.Кристиан Добрев, 28.Филип Филипов, 29.Дуде Ндонгала
Tреньор: Николай Киров

Резултат с изображениеДУНАВ: 1.Мартин Луков, 83.Христо Попадийн, 16.Мартин Ковачев, 4.Петър Патев, 14.Божидар Васев (6024.Преслав Петров), 11.Диян Димов, 17.Нассим Зитоуни, 10.Васил Шопов, 23.Виктор Сандес, 7.Бирсент Карагерен (7799.Сонер Хюсеин), 77.Бранимир Костадинов
Резерви: 86.Станислав Антонов, 20.Димитър Георгиев, 31.Красимир Станоев, 22.Михаил Милчев, 24.Преслав Петров, 99.Сонер Хюсеин, 94.Юлиан Ненов
Треньор: Малин Орачев