Подновиха футболното първенство, грозни сцени още в първия мач (ВИДЕО)

Славия и Витоша откриха пролетния дял на родното първенство с интересно, макар и без голове равенство на “Васил Левски” (0:0).

“Белите” пропуснаха куп положения през първата част, но с гола се разминаха Иван Минчев, Ивайло Димитров и Стефан Велев, а през втората Георги Йомов се отчете с удар, преминал на сантиметри от лявата греда и още един, който се отби в дясната.БЛИЦ.СПОРТ

Пропуските лишиха “белите” от трета поредна победа в елита, но остават на върха в група “А” на втората осмица, дори при победа на Черно море над Пирин.

В края срещата бе помраена от червения картон на Даниел Пеев, който получи жълт за претенции към рефера, а след това още един за реплика и дори посегна да удари съдията с глава (ВИЖ ВИДЕО ПО-ДОЛУ).

По-интересното от мача по минути:
1′ Начало на двубоя.
17′ Силен удар на Иван Минчев извън наказателното поле, но топката преминава покрай вратата.
25′ Удар с глава на Иван Минчев от около 6-7 метра, но отново неточен.
32′ Стефан Христов намери Петко Цанков в наказателното поле на Славия,  но ударът му бе твърде слаб.
35′ Добра възможност за Ивайло Димитров, но ударът му е твърде неточен и топката преминава над вратата.
43′ Стефан Велев центрира от пряк свободен удар, топката се насочи опасно към вратата, но вратарят на Витоша се справи.
45′ Край на първото полувреме.
***
46′ Начало на втората част.
58′ Силен фалцов удар на Георги Йомов, но топката преминава покрай вратата.
75′  Удар по земя на Йомов, топката се отби от крака на Старокин, след което закачи гредата от външната страна.
85′  Червен картон за Даниел Пеев, който получи жълт за оспорване на съдийско решение, обиди рефера, след което му посегна с глава!!!
90+4 Край на мача!

СЛАВИЯ: 32. Антониос Стергиакис, 6.Костадин Велков, 13.Стефан Велков, 5.Димитър Буров, 27.Емил Мартинов, 33.Галин Иванов, 73.Иван Минчев ( 29.Милчо Ангелов), 14.Ивайло Димитров, 9.Цветелин Чунчуков (35.Георги Йомов), 10.Янис Карабельов ( 8.Славчо Шоколаров), 77.Стефан Велев
Резерви: 12.Емануеле Джерия, 55.Андреа Христов, 7.Наско Милев, 71.Тони Иванов

ВИТОША: 12.Николай Георгиев , 6.Румен Гьонов, 7.Кристиян Кочилов , 14.Четин Садула ( 88.Ивайло Лазаров), 15.Радко Мутафчийски (24.Николай Христозов ), 18.Петко Цанков, 25.Георги Ангелов, 66.Орлин Старокин, 80.Лъчезар Котев, 99.Стефан Христов ( 77.Даниел Пеев), 2.Тодор Гочев
Резерви: 22.Стефан Борисов, 17.Михаил Петров, 5.Венцислав Бонев, 9.Ангел Стоянов

Стадион: “Васил Левски”, София
Съдия: Петър Костадинов