Прокобата падна! Черно море с първа победа при Илиан Илиев (ВИДЕО)

Черно море прекъсна серията от 11 поредни мача във Варна, в които не съумяваше да спечели, след като днес надделя над Пирин с 2:1. Двубоят бе юбилеен №400 за капитана на “моряците” Георги Илиев, а той го ознаменува по прекрасен начин, след като съумя да се разпише и да донесе победа на своя тим. Това бе и първи успех при новия треньор Илиан Илиев.БЛИЦ.СПОРТ

Срещата започна по прекрасен начин за домакините, които откриха резултата още в 7-ата минута, когато се разписа Мартин Минчев след хубава асистенция на Радослав Василев – 1:0.

Отговорът на гостите не закъсня, след като те изравниха след само 3 минути. Румен Сандев свали топката в наказателното поле за Преслав Йорданов, който съумя да вкара с глава.

В 29-ата минута Дани Кики центрира от корнер, намирайки Хасани, но Костов успя да спаси.

В самия край на първата част Георги Илиев ознаменува своя юбилеен мач, вкарвайки прекрасно попадение, за да даде нова преднина на Черно море – 2:1.

През втората част Пирин опита да изравни, но на няколко пъти Макенджиев се намеси чудесно, за да съхрани преднината на своя тим 2:1.

В 90-ата минута Румен Сандев си изкара червен картон за груб фаул в краката на футболист на “моряците”.

Така Черно море стигна до първа победа от последните си 11 домакински двубоя.

След този успех тимът от Варна събра 30 точки и остава на второ място в Група “А” на втората осмица, а Пирин е трети с 26 пункта.

Черно море – Пирин 2:1
1:0 Мартин Минчев (7), 1:1 Преслав Йорданов (10), 2:1 Георги Илиев (45)

Срещата по минути:
1 – Начало на мача.
2 –  Красив момент! Мартин Минчев центрира към Радослав Василев, който нанесе удар със задна ножица, но Красимир Костов успя да спаси.
7 –  ГОООЛ! Черно море открива резултата. Мартин Минчев се възползва от страхотен пас на Радослав Василев, за да завърши с прецизен удар в горния ляв ъгъл на Костов.
10 – ГОООЛ! Пирин изравни. Преслав Йорданов вкара топката с глава в мрежата на Макенджиев, след като тя му бе свалена по прекрасен начин в наказателното поле от Румен Сандев.
29 – Дани Кики центрира от корнер, Хасани стреля с глава, но Костов спаси.
40 – Радослав Василев засече центриране на Фенуш, но ударът му с глава отблизо не намери целта.
45 – ГОООЛ! Черно море отново повежда. Георги Илиев вкара прекрасен гол, с който ознаменува своя мач №400 в българското първенство.
45 – Край на първото полувреме.
––––––––––––––––––––––––––––––––––––
45 – Начало на второто полувреме.
54 –  Преслав Йорданов бе изведен сам срещу Макенджиев, но не успя да го преодолее.
60 – Минчев пробва да удвои преднината на домакините, но ударът му от дистанция бе спасен от Костов.
66 – Страхотна възможност се откри пред Фенуш, но Костов бе на мястото си и спаси.
90 –  Червен картон за Румен Сандев, който влезе по много груб начин в краката на футболист на домакините.
90+3 – Край на мача. Черно море спечели срещата.

ЧЕРНО МОРЕ: 88.Благой Макенджиев, 5.Стефан Станчев, 9.Мехди Фенуш, 10.Радослав Василев, 16.Петър Витанов, 21.Георги Илиев – к, 23.Илиас Хасани, 27.Даниел Димов, 41.Юго Кононго, 90.Мартин Минчев (7417.Мартин Костадинов), 99.Дани Кики (5914.Георги Божилов)
Резерви: 26.Иван Дичевски, 14.Георги Божилов, 17.Мартин Костадинов, 18.Атанас Зехиров, 29.Марек Кузма, 33.Мирослав Енчев, 97.Николай Минков
Треньор: Илиан Илиев

Пирин: 76.Красимир Костов, 21.Александър Башлиев (4511.Манол Чапов), 44.Конър Хендерсън, 27.Костадин Ничев, 19.Преслав Йорданов, 99.Радослав Кирилов, 3.Румен Сандев, 30.Тодор Траянов, 6.Тодор Паланков (759.Флорент Боджадж), 18.Юлиян Попев – к, 7.Анти Рениа
Резерви: 72.Георги Георгиев, 11.Манол Чапов, 9.Флорент Боджадж, 4.Димитър Митев, 28.Ивайло Михайлов, 26.Любомир Цолев, 23.Марио Топузов
Треньор: Милен Радуканов