Липсата на Каранга не се усети! ЦСКА разби Ботев (ВИДЕО)

ЦСКА победи с 4:1 Ботев (Пловдив) на стадион “Българска армия” в мач от първия кръг на плейофната фаза на Първа лига. “Червените” стигнаха до успеха с попадения на Раул Лое, Тиаго Родригес и Жеан Бланко, а Пламен Димов си вкара автогол. Жокерът в Ботев – Стивън Петков, бе автор на гол за “канарчетата”.Блиц.спорт

ЦСКА бе без голмайсторите Фернандо Каранга и Кирил Десподов, но това не се отрази на играта на тима.

Бланко имаше две възможности за гол през първата част, но Чворович показа невероятен рефлекс. Тодор Неделев пък изстреля снаряд, който хвана неподготвен Черниаускас, но топката профуча покрай вратата.

Развръзката дойде в края на първата част. В 39-ата минута Пламен Димов опита да изчисти топката при центриране в наказателното поле, но вместо това я прати в собствената си вратата и ЦСКА излезе напред в резултата. В добавеното време пък Раул Лое засече на празна врата ново центриране и успокои тима на Стамен Белчев.

В 52-ата минута защитник на Ботев опита да изчисти топката пред своето наказателно поле. Тя обаче се удари в Тиаго Родригес, прехвърли Чворович и се озова в мрежата на гостите от Пловдив – 3:0.

В края на мача жокерът на Николай Киров – Стивън Петков, вкара почетното попадение за Ботев. Юношата на Левски се появи малко по-рано на терена. Петков се възполза от изключително нескопосано връщане на Дюлгеров към Черниаускас, взе топката и я мушна между краката на стража на “червените” за 3:1.

В добавеното време на срещата ЦСКА вкара четвърто попадение. То бе дело на Жеан Бланко, който засече от метър на празна врата подаване на Едвин Джеси.

Така ЦСКА запази изоставането си от 3 точки зад Лудогорец. Шампионите са с актив от 69 точки, докато “червените” са с 66.

ЦСКА – Ботев 4:1
1:0 Пламен Димов (39-авт), 2:0 Раул Лое (45+1), 3:0 Тиаго Родригес (52), 3:1 Стивън Петков (85), 4:1 Жеан Бланко (90+2)

Срещата по минути:
1- Начало на двубоя
7- Тиаго полуава топката на точката на дузпата, но ударът му бе неточен
10- Жоао Пауло получи хубав пас от Балтанов, стреля от движение, но право в ръцете на Черниаускас
15- Манолев стреля от въздуха, топката профуча покрай вратата
18- Бланко овладя в наказателното поле, обърна се и стреля, но Чворович показа рефлекс и спаси
25- След центрирането от корнер, Бланко стреля добре, но Чворович се справи великолепно, избивайки с една ръка
35- Страхотен удар на Неделев с левия крак от дистанция, сантиметри разделиха Ботев от гол
36- Центриране на Родригес от ъглов удар. Чорбаджийски стреля с глава, но топката мина покрай вратата.
39- ГОЛ ЗА ЦСКА! Топката бе центрирана към вратата на Ботев, а Пламен Димов в опит да изчисти топката я прати в собствената си врата
45+1- ГОЛ ЗА ЦСКА! Раул Лое засече с глава на празна врата центриране от фаул и отбеляза за 2:0!
_____________________________________________

46- Начало на второто полувреме
52- ГОЛ ЗА ЦСКА! Защитник на ЦСКА опита да изчисти топката, но тях се удари в Тиаго Родригес и прехвърли Чворович за 3:0!
60- Лазар Марин оправи опасен удар, но топката премина над вратата на ЦСКА
70-Стивън Петков излезе на голова позиция, но стреля неточно, пращайки топката над вратата
78-Диого Кампос от няколко метра на празна врата прати топката над вратата, след като Черниаускас беше спасил силен удар на Ндонгала
85- ГОЛ ЗА БОТЕВ! Александър Дюлгеров върна нескопосано към Черниаускас, топката попадна в Стивън Петков, който сам срещу вратаря на сгреши!
90+2- ГОЛ ЗА ЦСКА! Едвин Джеси проби почти до голлинията, пусна успореден пас, а Жеан Бланко от метър на празна врата не сгреши – 4:1!

90+3- Край на мача!

ЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас, 3.Жеферсон, 4.Божидар Чорбаджийски (72-23.Александър Дюлгеров), 25.Александър Барт, 11.Станислав Манолев, 17.Енрике Рафаел (78-14.Укра), 20.Тиаго Родригес(65-10.Роланд Алберг), 16.Раул Лое, 6.Рубен Пинто, 8.Едвин Джеси, 7.Жеан Бланко
Резерви: 12.Слави Петров, 23.Александър Дюлгеров, 2.Стойчо Атанасов, 14.Укра, 10.Роланд Алберг, 18.Александър Георгиев, 19.Кирил Десподов
Треньор: Стамен Белчев

БОТЕВ:  99.Иван Чворович, 28.Филип Филипов, 70.Пламен Димов, 18.Радослав Терзиев, 23.Йордан Минев (46-24.Лазар Марин), 17.Лъчезар Балтанов, 10.Серкан Юсеин, 8.Тодор Неделев, 9.Диого Кампос, 37.Жоао Пауло (63-20.Стивън Петков), 93.Густаво Афонсо (46-29.Дуде Ндонгала)
Резерви: 1.Даниел Кайзер, 3.Димитър Пиргов, 24.Лазар Марин, 6.Алваро Юлиано, 20.Стивън Петков, 79.Кристиан Добрев, 29.Дуде Ндонгала
Tреньор: Николай Киров