Септември с втора поредна победа, Галчев герой (ВИДЕО)

Септември (София) постигна втора поредна победа като домакин в Първа лига, след като се наложи над Етър (Велико Търново) с 1:0 в последен двубой от 27-ия кръг на родното първенство. В герой за домакините се превърна Борис Галчев, който вкара от пряк свободен удар.БЛИЦ.СПОРТ

Срещата стартира добре за гостите от Велико Търново, които можеха да открият още в 9-ата минута, когато Самб Бадара бе изведен сам срещу Янко Георгиев, но нападателят стреля встрани от вратата.

В 20-ата минута Никола Колев отправи хубав изстрел от далечна дистанция, който мина на сантиметри от лявата греда на Георгиев.

Така се стигна до 39-ата минута, в която Борис Галчев получи шанс да изпълни пряк свободен удар. Халфът стреля, топката рикошира и влетя в мрежата на Христо Иванов – 1:0.

През второто полувреме положения липсваха, като домакините успяха да задържат преднината си, за да триумфират за втори пореден път на стадион “Васил Левски”.

След този успех Септември излиза начело на Група “Б” от втората осмица на Първа лига с 34 точки, а Етър остава последен в същата група с 21 пункта.

Септември – Етър 1:0
1:0 Борис Галчев (39)

Срещата по минути:
1 – Начало на срещата.
9 –  Добра възможност се откри пред Самб Бадара, който бе изведен сам срещу Янко Георгиев, но нападателят стреля встрани от вратата.
14 – Георги Пашов направи добавка след удар на Братович от свободен удар, но тя бе прекалено слаба и Георгиев се намеси.
20 –  Никола Колев отправи страхотен шут от далечна дистанция, който мина на сантиметри от страничната греда.
39 – ГОООЛ! Септември открива резултата. Борис Галчев стреля от пряк свободен удар, топката рикошира в защитник и влетя в мрежата на Христо Иванов.
45 – Край на първото полувреме.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 – Начало на второто полувреме.
51 – Пламен Гълъбов стреля с глава след корнер, но ударът му минава встрани от вратата.
90 – Край на мача. Септември печели с 1:0!

Септември: 21.Янко Георгиев, 24.Богомил Дяков, 10.Асен Чандъров(5822.Георги Стоичков), 8.Борис Галчев(79Яя Меледже), 15.Васил Добрев, 6.Елтън Рейс, 25.Иван Стоянов, 19.Крис Гади, 9.Мартин Тошев, 23.Станислав Маламов (6620.Ишмаел Байду), 26.Фабиано Алвеш
Резерви: 1.Валентин Галев, 22.Георги Стоичков, 20.Ишмаел Байду, 41.Яя Меледже, 13.Мирослав Будинов, 14.Янко Сандански, 3.Йордан Тодоров
Треньор: Николай Митов

ЕтърЕТЪР: 1.Христо Иванов, 10.Душан Младенович, 16.Пламен Гълъбов, 20.Яни Пехливанов, 6.Георги Пашов, 22.Никола Колев, 8.Румен Руменов(857.Иван Вълчанов), 70.Велко Братович, 17.Чавдар Ивайлов(4511.Даниел Младенов), 89.Самб Бадара, 73.Иван Стоянов (759.Иван Петков)
Резерви: 12.Денис Гргич, 4.Венелин Филипов, 11.Даниел Младенов, 30.Димо Атанасов, 14.Иван Скерлев, 9.Иван Петков, 7.Иван Вълчанов
Треньор: Красимир Балъков