Пирин обърна Витоша, нападател с два гола (ВИДЕО)

Пирин осъществи пълен обрат като гост над Витоша (Бистрица) с 3:1. С две попадения за успеха се отчете Флорент Боджадж.БЛИЦ.СПОРТ

Срещата започна по-добре за гостите, които можеха да поведат в резултата, но с пропуск се отчете Радослав Кирилов в 7-ата минута, а гол на Преслав Йорданов бе отменен правилно заради засада.

Витоша поведе с първата си ситуация в срещата, която бе в 26-ата минута, когато се разписа Стефан Христов след хубава асистенция на Григор Долапчиев – 1:0.

Пирин натисна своя съперник след инкасираното попадение, като това си каза думата в добавеното време на първата част, когато се разписа Флорент Боджадж след изпълнение на корнер – 1:1.

Второто полувреме започна вихрено за домакините, които получиха право да изпълнят дузпа в 58-ата минута, но с пропуск от бялата точка се отчете Григор Долапчиев.

В 70-ата минута Пирин направи пълния обрат след ново попадение на Флорент Боджадж, който се възползва от хубаво центриране на Преслав Йорданов – 1:2.

В 83-ата минута Анти Рениа сложи край на спора, след като направи добавка при разбъркване в наказателното поле на “бистришките тигри”, за да оформи крайното 3:1.

След този успех Пирин е трети с 29 точки в група “А” на втората осмица в Първа лига, докато Витоша е на дъното на същата с едва 9 пункта, като продължава да няма победа в елита.

Витоша – Пирин 1:3
1:0 Стефан Христов (26), 1:1 Флорент Боджадж (45+1), 1:2 Флорент Боджадж (70), 1:3 Анти Рениа (83)

Срещата по минути:
1 – Начало на мача.
7 – Радослав Кирилов стреля опасно, но топката мина встрани от вратата на Витоша.
17 – Преслав Йорданов стреля хубаво с глава, но страничният съдия вдигна флага за засада.
26 – ГОООЛ! Витоша повежда. Стефан Христов засече отблизо хубаво подаване на Григор Долапчиев, за да открие резултата.
44 –  Георги Георгиев спаси страхотен шут от далечна дистанция на Лъчезар Котев.
45+1 – ГОООЛ! Пирин изравнява резултата. Флорент Боджадж вкара с глава след изпълнение на корнер.
45 – Край на първото полувреме.
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 – Начало на второто полувреме.
50 – Долапчиев стреля от далечна дистанция, но Георгиев улови спокойно.
58 –  Дузпа за Витоша!
59 –  Пропуск! Григор Долапчиев нацели напречната греда от бялата точка.
61 – Старокин имаше страхотна възможност да отбележи, но стреля встрани.
64 – Преслав Йорданов вкара топката в мрежата на Витоша, но голът бе отменен правилно заради засада.
70 –  ГОООЛ! Пълен обрат за Пирин. Флорент Боджадж засече прекрасно центриране на Преслав Йорданов, за да направи резултата 2:1.
76 – Григор Долапчиев отправи опасен удар, но топката премина встрани от вратата на Пирин.
83 –  ГОООЛ! Трети гол за гостите. Анти Рениа направи добавка след разбъркване.
90 – Край на мача. Пирин печели с 3:1.

Витоша<br />(Бистрица, обл.София ст.)Витоша: 12.Николай Георгиев, 25.Георги Ангелов, 45.Григор Долапчиев (8011.Даниел Кутев), 80.Лъчезар Котев, 24.Николай Христозов, 66.Орлин Старокин, 15.Радко Мутафчийски, 6.Румен Гьонов, 99.Стефан Христов, 2.Тодор Гочев, 14.Четин Садула (769.Ангел Стоянов)
Резерви: 1.Стефан Борисов, 9.Ангел Стоянов, 5.Венцислав Бонев, 11.Даниел Кутев, 88.Ивайло Лазаров, 3.Йордан Върбанов, 7.Кристиян Кочилов
Треньор: Костадин Ангелов

Пирин: 72.Георги Георгиев, 7.Анти Рениа, 44.Конър Хендерсън, 27.Костадин Ничев, 11.Манол Чапов (8324.Антон Костадинов), 19.Преслав Йорданов, 99.Радослав Кирилов, 30.Тодор Траянов, 9.Флорент Боджадж, 4.Димитър Митев, 26.Любомир Цолев
Резерви: 76.Красимир Костов, 24.Антон Костадинов, 6.Тодор Паланков, 20.Ивайло Михайлов, 23.Марио Топузов, 25.Методий Стефанов, 29.Петър Христов
Треньор: Милен Радуканов