Септември и Локо (Пд) запазиха разликата помежду си (ВИДЕО)

Септември (София) и Локомотив (Пловдив) завършиха 0:0 в мача си от 28-ия кръг на Първа лига. Срещата бе от група “Б” на втората осмица, а след равенството столичани останаха лидери с 35 точки и две повече от съперника.БЛИЦ.СПОРТ

През първата част по-активни бяха гостите, но и домакините имаха своите шансове за гол. В 11-ата минута вратарят на „смърфовете” Илко Пиргов се намеси решително след силен далечен удар на Мартин Тошев. Фабиано и Димо Бакалов от гостите отправиха неточни удари, а в 41-ата минута Анте Аралица бе много близо до гола, след като прехвърли атрактивно Васил Добрев и шутира, но Янко Георгиев спаси.

Малко след почивката в 48-ата минута Димитър Везалов изби топката от голлинията след удар на Мартин Тошев, който получи пас от Крис Гади. В 54-ата минута Илко Пиргов отрази с вещина шут на резервата Асен Чандъров. Две минути след това и Янко Георгиев се прояви на отсрещната врата след удар на Аралица.

Борис Галчев получи страхотна възможност да се разпише в 67-ата минута, когато засече топката на дузпата при центриране отдясно на Богомил Дяков. Топката обаче премина на сантиметри покрай вратата. До края на мача домакините се активизираха в търсене на трите точки и дори се опитаха да натиснат в заключителните минути. В крайна сметка резултатът остана непроменен.

Септември: 21. Янко Георгиев, 24. Богомил Дяков, 8. Борис Галчев (8013.Мирослав Будинов), 15. Васил Добрев, 6. Елтън Дос Рейс, 11. Иван Тилев, 25. Иван Стоянов, 19. Крис Гади (62 22.Георги Стоичков), 9. Мартин Тошев, 41. Яя Меледже (46 10.Асен Чандъров), 26. Фабиано
Треньор: Николай Митов

Локомотив 1926<br />(Пловдив)
ЛОКОМОТИВ (Пловдив): 1. Илко Пиргов, 15. Димитър Везалов, 25. Муса Мухамед, 21. Юрица Булят  , 19. Димитър Велковски, 39. Парвиз Умарбаев (9012.Филип Михалевич), 61. Елтон (6829.Янко Ангелов), 34. Игор Банович, 10. Веселин Марчев (7991.Абделхаким Нур Буна), 7. Димо Бакалов, 77. Анте Аралица
Треньор: Бруно Акрапович

София, стадион “Васил Левски”
Съдия: Станислав Ставров

Срещата по минути:
1 – Начало на мача.
9 – Яя Меледже изведе Мартин Тошев, който с глава свали топката за Фабиано и бразилецът шутира встрани от вратата на домакините.
11 – Илко Пиргов спаси далечен удар на Мартин Тошев.
15 – Димо Бакалов шутира от границата на наказателното поле, но над вратата на Септември.
17 – Муса центрира в наказателното поле на домакините, Елтон не се намеси добре, а Димо Бакалов закъсня и шутира в аут.
22 – Слаб удар на Димо Бакалов и вратарят на Септември Янко Георгиев спаси.
25 – Неточен шут на Елтон от домакините.
37 – Димо Бакалов отправи опасен удар от границата на наказателното поле, но топката премина над вратата.
41 – Янко Георгиев спаси удар от близка дистанция на Анте Аралица, който преди това прехвърли атрактивно Васил Добрев в наказателното поле.
45 – Край на първата част.
……………………………………..
46 – Начало на второто полувреме.
48 – Димитър Везалов от гостите изби топката от голлинията след удар на Мартин Тошев, който получи пас от Крис Гади и шутира във вратата.
54 – Борис Галчев центрира от фаул, а Асен Чандъров засече топката и вратарят на гостите Илко Пиргов направи невероятно спасяване.
56 – Янко Георгиев блесна със спасяване на отсрещната врата след удар на Аралица.
67 – Богомил Дяков центрира отдясно, а Борис Галчев засече топката на точката на дузпата, но я прати на сантиметри покрай вратата на гостите.
78 – Неточен далечен удар на Борис Галчев.
89 – Натиск на домакините в заключителните минути.
90+3 – Край на мача. Септември и Локомотив не успяха да се победят и запазиха разликата помежду си.