Ботев с едни гърди напред след горещ мач, но всичко ще се реши в реванша (ВИДЕО)

Носителят на Купата на България – Ботев (Пловдив) победи с 2:1 Славия в Коматево в първи полуфинал от турнира. Жоао Пауло и Дуде Ндонгала бяха точни за домакините, а за “белите” се разписа Иван Минчев. БЛИЦ.СПОРТ

Първото полувреме предложи голове, а в края на второто пък имаше изпълнения на феновете, заради които срещата дори бе спряна за кратко.

Първото полувреме започна с мощен натиск на Ботев, като още до петата минута на два пъти Стергиакис трябваше да се намесва решително, за да предотвратява сигурни голове в своята врата.

Логичното обаче се случи в 18-ата минута, когато Стефан Велков направи много груба грешка, върна много леко топката към Стергиакис, но дебнещият Жоао Пауло лесно пресече подаването и на празна врата вкара за 1:0.

След само 6 минути резултатът бе удвоен след брилянтна атака на Неделев и Ндонгала. Българският национал направи двойно с французина, след което прати топката точно на главата му. Ндонгала с хубав удар с глава прехвърли Стергиакис за 2:0.

Славия обаче успя да се върне в мача в 31-ата минута. Иван Минчев напредна, пусна към Ивайло Димитров, той му върна веднага на дъгата на наказателното поле, а от там с безпощаден удар Минчев прониза Чворович.

В началото на втората част Жоао Пауло бе много близо до втори гол, но от голлинията Велков успя да изчисти влизащата във вратата топка.

Постепенно играта се накъса, а положения пред вратите липсваха.
В 83-ата минута Неделев стреля от фаул, Стергиакис изби, но топката попадна в Стивън Петков, който вкара. Попадението обаче правилно бе отменено заради засада. Това обаче вбеси феновете на Ботев, а един от тях нахлу на терена. Наложи се привържениците да бъдат успокоявани от полиция и играчи. Срещата бе прекъсната за няколко минути.

До края не паднаха повече голове и финалистът ще се реши в реванша. Той е на 24 април в София.

Ботев – Славия 2:1
1:0 Жоао Пауло (18), 2:0 Дуде Ндонгала (24), 2:1 Иван Минчев (31)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
2- Ндонгала пусна ниско центриране към точката на дузпата, където Жоао Пауло шутира силно от движение, но топката отиде точно в Стергиакис
5- Ндонгала бе изведен сам срещу Стергиакис по диагонал, французинът стреля, но стражът на Славия успя да избие
18- ГОЛ ЗА БОТЕВ! Стефан Велков направи много груба грешка, върна много леко топката към Стергиакис, но дебнещият Жоао Пауло лесно пресече подаването и на празна врата вкара за 1:0!
24- ГОЛ ЗА БОТЕВ! Неделев пусна чудесно към Ндонгала, който му върна с едно докосване. Националът прати топката отново на главата на французина, който с хубав удар направи 2:0!
31- ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Иван Минчев напредна, пусна към Димитров, той му върна веднага на дъгата на наказателното поле, а от там с безпощаден удар Минчев прониза Чворович!
45- Край на първото полувреме
_________________________________
46- Начало на второто полувреме
52- Жоао Пауло прехвърли Стергиакис, но миг преди топката да влезе във вратата Стефан Велков я изчисти от голлинията
83- Отменен гол на Ботев! Неделев стреля от фаул, Стергиакис изби, но топката попадна в Стивън Петков, който вкара. Попадението обаче правилно бе отменено заради засада. Това вбеси феновете на Ботев, а един от тях нахлу на терена. Наложи се привържениците да бъдат успокоявани от полиция и играчи.
90- 6 минути продължение
90+4- Галин Иванов пропиля отлично положение, след като от близка дистанция не намери очертанията на вратата
90+6- Край на мача!

БОТЕВ: 99.Иван Чворович, 28.Филип Филипов, 18.Радослав Терзиев, 70.Пламен Димов, 23.Йордан Минев, 10.Серкан Юсеин, 17.Лъчезар Балтанов, 8.Тодор Неделев, 29.Дуде Ндонгала (72-20.Стивън Петков), 37.Жоао Пауло, 93.Густаво Афонсо (60-9.Диого Кампос)
Резерви: 1.Даниел Кайзер, 24.Лазар Марин, 22.Милко Георгиев, 6.Алваро Юлиано, 20.Стивън Петков, 9.Диого Кампос
Треньор: Николай Киров

СЛАВИЯ: 32.Антониос Стергиакис, 66.Абуд Омар, 13.Стефан Велков, 55.Андреа Христов, 6.Костадин Велков, 77.Стефан Велев, 10.Янис Карабельов, 73.Иван Минчев (65-8.Славчо Шоколаров), 71.Галин Иванов (90+6- 23.Владислав Узунов), 35.Георги Йомов (54-9.Цветелин Чунчуков), 14.Ивайло Димитров
Резерви12.Емануеле Джерия, 2.Димитър Буров, 8.Славчо Шоколаров, 17.Момчил Цветанов, 9.Цветелин Чунчуков, 23.Владислав Узунов, 7.Наско Милев
Треньор: Златомир Загорчич