Славия ликува след зрелище със 7 гола в Благоевград, удариха Загорчич с бутилка (ВИДЕО)

Пирин загуби от Славия с 2:5 в среща от 29-ия кръг на Първа лига. Мачът бе от група А на втората осмица и предложи много емоции и дори екшън край страничната линия, където треньорът на гостите Златомир Загорчич бе уцелен с бутилка и падна на земята. След това бе оказвана медицинска помощ на сръбския специалист в продължение на няколко минути, а двубоят бе прекъснат в това време.блиц.спорт

В началото пропуски направиха Манол Чапов и Преслав Йорданов от домакините, а в 18-ата минута Галин Иванов от гостите бе много близо до гола след удар с глава, но вратарят  Георги Георгиев плонжира и спаси. Минута след това Рениа центрира в наказателното поле на Славия и след удар на Радослав Кирилов топката срещна ръката на Костадин Велков, но не последва дузпа.

В 24-ата минута Ивайло Димитров даде преднина на Славия, реализирайки дузпа, отсъдена за нарушение на Манол Чапов срещу Цветелин Чунчуков. Пет минути след гола Чунчуков шутира под плонжа на вратаря Георги Георгиев, но топката премина на сантиметри от гредата и излезе в аут. В 35-ата минута Иван Минчев вкара гол след пас на Галин Иванов, но при вдигнат флаг за засада и попадението не бе признато.

След почивката в 52-ата минута Конър Хендерсън изравни от спорна дузпа, която бе отсъдена след падане на Преслав Йорданов, въпреки че нямаше съприкосновение със Стефан Велев. Допълнителният асистент съдия Християна Гутева обаче сигнализира на главния рефер Драгомир Драганов, че той трябва да отсъди 11-метров наказателен удар.

Четири минути по-късно силен удар на Радослав Кирилов бе спасен от Стергиакис, а в 59-ата минута Галин Иванов вкара изключително красив гол с удар от дъгата пред наказателното поле, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата на Георги Георгиев. Веднага след попадението треньорът на Славия Златомир Загорчич бе уцелен в областта на окото с предмет, хвърлен от трибуните. Сръбският специалист падна на земята и получи медицинска помощ, а мачът бе прекъснат за няколко минути.

Драмата стана пълна в самия край. В 85-ата минута Флорент Боджадж изравни. Юлиян Попев центрира в наказателното поле и Боджадж вкара във вратата на Славия за 2:2. В добавеното време обаче гостите тотално разбиха „орлетата”. Те поведоха отново след центриране от корнер на Галин Иванов и гол на Андреа Христов (90+1) с глава. След това Костадин Ничев сгреши в защита и Наско Милев (90+4) преодоля Георги Георгиев за 2:4. Ивайло Димитров (90+5) пък вкара втория си гол в мача и оформи крайния резултат, след като без изведен от Галин Иванов сам срещу вратаря.

След успеха си Славия остава лидер в група А на втората осмица с 37 точки. Пирин е трети с 29 точки и пет по-малко от втория Черно Море.

Пирин – Славия 2:5
0:1 Ивайло Димитров (24-дузпа), 1:1 Конър Хендерсън (52-дузпа), 1:2 Галин Иванов (59), 2:2 Флорент Боджадж (85), 2:3 Андреа Христов (90+1), 2:4 Наско Милев (90+4), 2:5 Ивайло Димитров (90+5)

Пирин: 6.Георги Георгиев, 18.Юлиан Попев, 3.Румен Сандев, 26.Манол Чапов , 44.Конър Хендерсън , 24.Антон Костадинов (7730.Тодор Траянов), 27.Костадин Ничев, 7.Анти Рениа (8217.Марио Топузов), 9.Флорент Боджадж , 19.Преслас Йорданов , 9.Радослав Кирилов
Резерви: 72.Радослав Ангелски, 17.Марио Топузов, 2.Димитър Митев, 30.Тодор Траянов, 25.Методий Стефанов, 26.Любомир Цолев
Треньор: Милен Радуканов

СЛАВИЯ: 32. Антониос Стергиакис, 6.Костадин Велков, 13.Стефан Велков, 2.Димитър Буров(3710.Янис Карабельов), 55.Андреа Христов , 73.Иван Минчев, 77.Стефан Велев, 23.Владислав Узунов, 14.Ивайло Димитров , 71.Галин Иванов , 9.Цветелин Чунчуков   (747.Наско Милев )
Резерви: 12.Емануеле Джерия, 10.Янис Карабельов, 8.Славчо Шоколаров, 17.Момчил Цветанов, 71.Тони Иванов, 35.Георги Йомов, 7.Наско Милев
Треньор: Златомир Загорчич

Благоевград, “Христо Ботев”
Съдия: Драгомир Драганов

Срещата по минути:
1- Начало на мача
8 – Манол Чапов пробва далечен удар, но вратарят на гостите Стергиакис спаси.
14 – Неточен удар на Преслав Йорданов от домакините след пробив и пас на Радослав Кирилов.
18 – При контраатака на Славия Иван Минчев центрира в наказателното поле и непокритият Галин Иванов отправи удар с глава, но Георги Георгиев плонжира и предотврати гол.
19 – Анти Рениа центрира в наказателното поле на Славия и след удар на Радослав Кирилов топката срещна ръката на Костадин Велков, но не последва дузпа.
24 – ГОООЛ за Славия! Ивайло Димитров реализира от дузпа, отсъдена за нарушение на Манол Чапов срещу Цветелин Чунчуков.
28 – Хубав удар на Преслав Йорданов, но топката излезе в аут.
29 – Галин Иванов подаде към Чунчуков, който финтира Сандев и шутира под плонжа на вратаря Георги Георгиев, но топката премина на сантиметри от гредата и излезе в аут.
35 – Иван Минчев вкара гол след пас на Галин Иванов, но при вдигнат флаг за засада и попадението не бе признато.
43 – Манол Чапов центрира в наказателното поле на гостите и Боджадж отправи удар с глава, но не затрудни Стергиакис.
45 – Край на първата част.
………………………………………
46 – Начало на второто полувреме.
52 – ГОООЛ за Пирин! Конър Хендерсън изравни от спорна дузпа, която бе отсъдена след падане на Преслав Йорданов, въпреки че нямаше съприкосновение със Стефан Велев. Допълнителният асистент съдия Християна Гутева обаче сигнализира на главния рефер Драгомир Драганов, че той трябва да отсъди 11-метров наказателен удар.
56 – Силен удар на Радослав Кирилов и спасяване на Стергиакис.
59 – ГОООЛ за Славия! Галин Иванов вкара изключително красив гол с удар от дъгата пред наказателното поле, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата на Георги Георгиев.
60 – Треньорът на Славия Златомир Загорчич бе уцелен в областта на окото с предмет, хвърлен от трибуните. Сръбският специалист падна на земята и получи медицинска помощ, а мачът бе прекъснат в това време.
65 – Играта е подновена след няколко минути прекъсване.
71 – Ивайло Димитров комбинира с Галин Иванов, но последният не успя да отправи удар.
85 – ГОООЛ за Пирин! Флорент Боджадж изравни резултата. Юлиян Попев центрира в наказателното поле и Боджадж вкара във вратата на Славия за 2:2.
88 – Неточен удар на Боджадж от трудна позиция.
90+1 –   ГОООЛ за Славия! Гостите отново повеждат след центриране от корнер на Галин Иванов и гол на Андреа Христов с глава.
90+4 –   ГОООЛ за Славия! Костадин Ничев сгреши в защита и Наско Милев преодоля Георги Георгиев за 2:4.
90+5 – ГОООЛ за Славия! “Белите” разбиват “орлетата” в добавеното време. Ивайло Димитров вкара втория си гол в мача, след като без изведен от Галин Иванов сам срещу вратаря.

90+7 – Край на мача! Славия спечели убедително с 5:2 в Благоевград.