ЦСКА преодоля загубата от Левски и заби пет шамара на Верея (ВИДЕО)

ЦСКА преодоля загубата с 0:2 от Левски в полуфиналите за Купата на България, забивайки пет звучни шамара на Верея, за да спечели с 5:1.БЛИЦ.СПОРТ

“Червените” започнаха срещата на пълни обороти още в първите минути, като в 9-ата минута Станислав Манолев нацели напречната греда от свободенб удар.

В 17-ата минута ЦСКА откри чрез Роланд Алберг. Станислав Манолев догони топката на тъча, центира към наказателното поле на Верея, а там Алберг засече от въздуха и откри резултата – 1:0.

В 30-ата минута на срещата “червените” удвоиха, а голмайстор бе капитанът Чорбаджийски след хубаво изпълнен корнер.

Точно преди края на първото полувреме Божидар Чорбаджийски вкара втория си гол в срещата, за да направи резултата класически – 3:0.

В 52-ата минута Роланд Алберг вкара второто си попадение в срещата, след като получи страхотно подаване от Рафаел Енрике – 4:0.

В 83-ата минута на срещата Верея вкара почетно попадение чрез Мохамед Шемлал, който се възползва от груба грешка на вратаря Чериаускас.

В първата минута на добавеното време Станислав Манолев оформи крайното 5:1 от дузпа.

След тази победа ЦСКА намалява разликата с лидера Лудогорец на 3 точки, като събира 69, докато Верея е на дъното в първата шестица с 35 пункта.

ЦСКА – Верея 5:1
1:0 Роланд Алберг (17), 2:0 Божидар Чорбаджийски (30), 3:0 Божидар Чорбаджийски (45), 4:0 Роланд Алберг (52), 4:1 Мохамед Шемлал (83), 5:1 Станислав Манолев (5:1)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
9- Греда! Хубав удар на Станислав Манолев от пряк свободен удар срещна напречната греда на вратата на Верея
17- ГОЛ ЗА ЦСКА! Станислав Манолев догони топката на тъча, центира към наказателното поле на Верея, а там Роналд Алберг засече от въздуха и откри резултата
30- ГОЛ ЗА ЦСКА! Божидар Чорбаджийски вкара с глава, след корнер изпълнен от Тиаго Родригес
45- ГОЛ ЗА ЦСКА! Алберг центрира от корнер, а Чорбаджийски отново скочи над всички и заби топката в мрежата за 3:0!
45+1- Край на първото полувреме
_________________________________

46 – Начало на второто полувреме
52 –  ГОЛ ЗА ЦСКА! Роланд Алберг се възползва от страхотно подаване в наказателното поле, за да направи резултата 4:0!
70 – Мохамед Шемлал стреля към вратата на ЦСКА. Витаутас Черниаускас улови топката.
72 – Опасен удар на Станчев премина малко над вратата на Черниаускас.
83 – ГОЛ ЗА ВЕРЕЯ! Шемлал намалява резултата 4:1.
90+1 –  ГОЛ ЗА ЦСКА! Станислав Манолев прави резултата 5:1 след дузпа.
90 + 2 – Край на срещата. ЦСКА печели с 5:1.

ЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас, 3.Жеферсон, 23.Александър Дюлгеров, 4.Божидар Чорбаджийски, 11.Станислав Манолев, 2.Стойчо Атанасов, 6.Рубен Пинто(7626.Валентин Антов), 20.Тиаго Родригес(5325.Александър Барт), 16.Раул Лое, 17.Енрике Рафаел (6218.Александър Георгиев), 10.Роланд Алберг
Резерви12.Слави Петров, 29.Никола Борисов, 25.Александър Барт, 5.Николай Бодуров, 26.Валентин Антов, 15.Кристиан Малинов, 18.Александър Георгиев
Треньор: Стамен Белчев

ВЕРЕЯ: 1.Пламен Колев, 21.Здравко Илиев, 5.Илия Мунин, 6.Иво Иванов, 15.Костадин Слаев (46-4.Пламен Тенев), 20.Венцислав Бенгюзов, 33.Денислав Станчев, 14.Георги Андонов(6316.Мохамед Шемлал), 17.Валери Домовчийски (568.Антон Огнянов), 29.Венцислав Христов, 9.Юлис Ндонг
Резерви: 12.Богомил Цинцарски, 4.Пламен Тенев, 87.Симеон Мечев, 16.Мохамед Шемлал, 77.Милен Танев, 8.Антон Огнянов, 10.Елиаш​
Треньор: Елиаш да Силва