Черно море срази Пирин в Благоевград и влезе в потока за Лига Европа (ВИДЕО)

Пирин загуби у дома от Черно море с 0:2 в среща от 30-ия кръг на Първа лига и остана трети в класирането на група „А” от втората осмица.БЛИЦ.СПОРТ

След този мач Славия и Черно море със сигурност ще заемат първите две места в група “А”, даващи право на участие в потока за Лига Европа, а Пирин и Витоша (Бистрица) ще продължат в плейофите за оставане/изпадане от елита.

Гостите от Варна бяха по-активни през първата част и поведоха в 40-ата минута, когато вратарят на домакините Георги Георгиев си вкара автогол. Стражът на Пирин се опита да избие центриране на Фенуш към Радослав Василев, но действа нескопосано и топката се озова в мрежата му.

В добавеното време на първата част младокът Мартин Минчев отбеляза красиво попадение с мощен изстрел с левия крак от границата на наказателното поле. За юношата на “моряците” това е второ попадение в Първа лига. На 22 април Минчев ще навърши 17 години.

След почивката нещата не се промениха кой знае колко. В 51-ата минута Атанас Зехиров изведе Мартин Минчев на отлична позиция вдясно по нападението на гостите, а техничният удар на таланта премина на сантиметри от дясната греда. В 70-ата минута опасен удар на Фенуш за малко да направи преднината на Черно море класическа, а три минути по-късно отново той направи фрапантен пропуск. До края на срещата не се случи нищо впечатляващо и „моряците” си тръгнаха с трите точки от Благоевград.

След успеха си Черно море остава втори в група „А” на втората осмица с 37 точки, колкото има и лидерът Славия, който е с мач по-малко. Пирин е трети с 29 точки.

ПИРИН – ЧЕРНО МОРЕ 0:2
0:1 Георги Георгиев (40-автогол), 0:2 Мартин Минчев (45+1)

ПИРИН: 72.Георги Георгиев , 4.Димитър Митев, 18.Юлиян Попев, 3.Румен Сандев, 27.Костадин Ничев , 11.Манол Чапов (56  30.Тодор Траянов), 44.Конър Хендерсън, 24.Антон Костадинов, 99.Радослав Кирилов (65  26.Любомир Цолев), 9.Флорент Боджадж, 19.Преслав Йорданов (68  23.Марио Топузов )
Резерви: 76.Красимир Костов, 30.Тодор Траянов, 6.Тодор Паланков, 20.Ивайло Михайлов, 26.Любомир Цолев, 23.Марио Топузов, 25.Методий Стефанов
Tреньор: Милен Радуканов

ЧЕРНО МОРЕ: 88.Благой Макенджиев, 18.Атанас Зехиров, 27.Даниел Димов, 41.Юго Кононго, 23.Илиас Хасани, 16.Петър Витанов , 21.Георги Илиев, 38.Аристоте Фунду (90+314.Георги Божилов), 90.Мартин Минчев (82 6.Александър Цветков), 9.Мехди Фенуш, 10.Радослав Василев (69  29.Mарек Кузма)
Резерви: 25.Иван Дюлгеров, 6.Александър Цветков, 33.Мирослав Енчев, 5.Стефан Станчев, 29.Марек Кузма, 14.Георги Божилов, 99.Дани Кики
Треньор: Илиан Илиев

Благоевград, стадион “Христо Ботев”
Съдия: Ивайло Стоянов

Срещата по минути:
1 – Начало на мача.
5 – Георги Георгиев отби в корнер опасен удар на Фенуш.
40  ГОООЛ! Черно море повежда след автогол на вратаря Георги Георгиев! Стражът на Пирин се опита да избие центриране на Фенуш към Радослав Василев, но действа нескопосано и топката се озова в мрежата му.
45+1
 ГОООЛ! Черно море повежда с 2:0! Младокът Мартин Минчев отбеляза красиво попадение с мощен изстрел с левия крак от границата на наказателното поле. За юношата на “моряците” това е второ попадение в Първа лига. На 22 април Минчев ще навърши 17 години.
45+2 – Край на първото полувреме.
—————–
46 – Начало на второто полувреме.
51  Атанас Зехиров изведе Мартин Минчев на отлична позиция вдясно по нападението на гостите, а техничният удар на талант апремина на сантиметри от дясната греда.
70 – Опасен удар на Фенуш за малко да направи преднината на Черно море класическа.
73 – Фенуш шутира и топката мина на сантиметри покрай вратата на домакините.
80 – Хасани изчисти в корнер след удар на Боджадж.