Лудогорец няма спиране към седмата поредна титла! Вкара седем и се забавлява срещу Берое

Лудогорец разби Берое със 7:0 в мач от 30 кръг на Първа лига. Гръмкият успех бетонира разградчани на върха в класирането със 78 точки, на второ място остана ЦСКА със 70, Берое е трети с 54, а Левски е четвърти с 51.

Победата дойде навръх рождения ден на Кирил Домусчиев. С хеттрик се отличи Клаудиу Кешерю, а по един гол добавиха Вандерсон, Мисиджан, Джоди Лукоки и Густаво Кампаняро.БЛИЦ.СПОРТ

Още във 2-ата минута Вандерсон откри резултата след удар по земя. В 16-ата минута Клаудиу Кешерю реализира дузпа за 2:0. Нарушението бе отсъдено заради фаул на Борислав Цонев срещу Марселиньо. В 30-ата минута Кешерю отново бе в прегръдките на съотборниците си, след като засече с глава центриране отдясно.

На полувремето Александър Томаш извърши две смени, една от тях бе на вратарите. На терена се появи Георги Аргилашки на мястото на Перниш. И това обаче не помогна на старозагорци.

В 61-ата минута Мисиджан покачи на 4:0, след като преди това два пъти – Бандаловски и Аргилашки, отразяваха удари на играчи на Лудогорец.

Между 72-ата и 88-ата минута домакините се развихриха и вкараха още три гола. В 72-ата минута Вандерсон намери Джоди Лукоки, който на празна врата направи резултата 5:0. В 76-ата минута Кешерю отново бе точен за 6:0 след подаване на Натанаел. Крайното 7:0 оформи Густаво Кампаняро, който с техничен удар преодоля Аргилашки.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 – начало на мача
2 –  ГООЛ за Лудогорец, голмайстор Вандерсон. Той напредна в наказателното поле след самостоятелен рейд и с удар по земя прати топката във вратата
8 – ОПАСНО положение за Лудогорец,
Иван Бандаловски в последния момент изчисти топката с глава преди да влезе във вратата
15 – ДУЗПА за Лудогорец, след нарушение на Божидар Цонев срещу Марселиньо
16 –  ГООЛ за Лудогорец, голмайстор Клаудиу Кешерю, който прати топката в долния ляв ъгъл на вратата
24 – силен удар на Вандерсон, но Перниш спасява
30 –  ГООЛ за Лудогорец, голмайстор Клаудиу Кешерю. След центриране отдясно румънецът засече с глава във вратата на Перниш
41 –
Кешеру намери Мисиджан на границата на наказателното поле, но ударът на холандеца мина на метър от гредата
45 – край на полувремето
—————————————————–
46 –  смяна в Берое, излиза вратарят Перниш, влиза Аргилашки
46 –  смяна в Берое, излиза Иван Иванов, влиза Камен Хаджиев
46 – начало на второто полувреме
61- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Лукас Саша подаде към Кешерю, който стреля, но първият му удар бе отразен от Бандаловски. Кешерю стреля втори път, но Аргилашки спаси. След това избитата топка попадна във Върджил Мисиджан, който не пропусна да вкара за 4:0!
72 –  ГООЛ за Лудогорец, голмайстор Джоди Лукоки. Вандерсон центрира отляво и на празна врата Лукоки реализира
76 –  ГООЛ за Лудогорец, голмайстор Клаудиу Кешерю
88 –  ГООЛ за Лудогорец, голмайстор Густаво Кампаняро
90 – край на мача

ЛУДОГОРЕЦ – БЕРОЕ 7:0
1:0 Вандерсон (2), 2:0 Клаудиу Кешерю (16-дузпа), 3:0 Клаудиу Кешерю (30), 4:0 Мисиджан (61), 5:0 Джоди Лукоки (72), 6:0 Клаудиу Кешерю (76), 7:0 Густаво Кампаняро (88)

ЛУДОГОРЕЦ: 1.Хорхе Броун, 8.Лукас Саша (80  25.Цветомир Панов), 30.Козмин Моци, 32.Игор Пластун, 6.Натанаел, 10.Густаво Кампаняро, 18.Светослав Дяков (69  44.Яцек Горалски), 88.Вандерсон , 93.Върджил Мисиджан (65  92.Джоди Лукоки), 28.Клаудиу Кешеру   , 84.Марселиньо
Резерви: 33.Ренан дос Сантос, 25.Цветомир Панов, 2.Рафаел Форстър, 55.Георги Терзиев, 44.Яцек Горалски, 92.Джоди Лукоки, 4.Сисиньо
Треньор: Димитър Димитров

БЕРОЕ: 12.Душан Перниш (46  23.Георги Аргилашки), 3.Милен Желев, 11.Иван Бандаловски, 6.Иван Иванов (46  26.Камен Хаджиев), 20.Матеус Леони, 7.Мартин Райнов (к) (68  71.Антон Карачанаков), 10.Борислав Цонев, 16.Марко Адамович, 18.Рубен Бригидо, 21.Серджиу Негрут, 77.Педро Еуженио
Резерви: 23.Георги Аргилашки, 5.Павел Виданов, 8.Карлос Охене, 15.Георги Динков, 26.Камен Хаджиев, 28.Веселин Пенев, 71.Антон Карачанаков
Треньор: Александър Томаш

Стадион: “Лудогорец Арена”
Съдия: Николай Йорданов
Жълти картони: Джоди Лукоки (Лудогорец); Негрут (Берое)