Черно море срази Славия и се изравни по точки с “белите” (ВИДЕО)

Черно море срази у дома Славия с 2:0 в среща от 31-ия кръг на Първа лига и се изравни по точки с „белите“ на върха в група “А” от втората осмица. Марек Кузма (38) и Георги Божилов (51) донесоха успеха за „моряците“, които спряха серия от шест мача на столичани без загуба за първенство (4 победи и 2 равенства) и три поредни победи при визитите им.BLIC.SPORT

„Белите“ започнаха по-активно на „Тича“ във Варна и в 12-ата минута Момчил Цветанов бе изведен зад отбраната на домакините, но вратарят Дюлгеров излезе и го изпревари. В 25-ата минута пък след силен удар на Славчо Шоколаров от далечна дистанция топката премина над вратата на „моряците“. Осем минути след това Дюлгеров сбърка при върната към него топка от Хасани и тя вървеше към голлинията. 18-годишният вратар все пак достигна кълбото и го изчисти в тъч.

В 38-ата минута след късо изпълнение на корнер Георги Божилов центрира и непокритият централен нападател на “моряците” Марек Кузма реализира с глава за 1:0 при първото по-сериозно положение на домакините. До края на първата част не се случи нищо интересно.

След почивката в 48-ата минута Владислав Узунов от гостите изпълни пряк свободен удар от далечна дистанция и прати топката над вратата. Три минути след това Марек Кузма открадна кълбото в половината на гостите и подаде към Георги Божилов, който реализира изключително красиво попадение с удар от далечна дистанция, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Емануеле Джерия за 2:0.

След час игра се наложи принудителна смяна в състава на „белите“, след като Емануеле Джерия напусна контузен на носилка, а дебют направи 18-годишният Лука Наков, който бе втори страж на Славия.

В 79-ата минута Георги Йомов шутира от движение, но право в ръцете на Дюлгеров, а четири минути след това Милчо Ангелов пропусна от близко разстояние след центриране на Момчил Цветанов от фаул. В 86-ата минута гостите бяха близо до гол, след като Славчо Шоколаров шутира от пряк свободен удар и топката се удари в напречната греда.

След третия си пореден успех “моряците” събраха 40 точки и се изравниха със Славия, който остава лидер в група “А” на втората осмица.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 – ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА

Черно море – Славия 2:0
1:0 Марек Кузма (38), 2:0 Георги Божилов (51)

ЧЕРНО МОРЕ: 25.Иван Дюлгеров, 41.Юго Жан-Паскал Кононго, 23.Илиас Хасани, 27.Даниел Димов, 8.Емил Янчев, 21.Георги Илиев (5639.Фабиано), 18.Атанас Зехиров , 99.Дани Кики (90+133.Мирослав Енчев), 14.Георги Божилов (7035.Мартин Минчев), 29.Марек Кузма , 9.Мехди Фенуш
Резерви: 88.Благой Макенджиев 33.Мирослав Енчев, 3.Ертан Томбак, 35.Мартин Минчев, 39.Фабиано, 38.Аристоте Ндонгала, 10.Радослав Василев
Треньор: Илиан Илиев

СЛАВИЯ: 12.Емануеле Джерия (601.Лука Наков), 55.Андреа Христов, 6.Костадин Велков (704.Мартин Семерджиев), 8.Славчо Шоколаров, 77.Стефан Велев, 11.Емануеле Чигозе Мба , 17.Момчил Цветанов, 35.Георги Йомов, 23.Владислав Узунов, 7.Наско Милев, 29.Милчо Ангелов (8618.Пламен Петров)
Резерви: 1.Лука Наков, 19.Мартин Михайлов, 4.Мартин Семерджиев, 2.Ангел Каракашев, 24.Христо Тодоров, 10.Янис Карабельов, 18.Пламен Петров
Треньор: Златомир Загорчич

Варна, стадион “Тича”
Съдия: Станислав Тодоров

Срещата по минути:
1- Начало на мача
3 – Разбъркване след корнер за Славия и топката е изчистена от бранителите на домакините.
12 – Момчил Цветанов е изведен зад отбраната на домакините, но вратарят Дюлгеров излезе и изпревари футболиста на “белите”.
25 – Силен удар на Славчо Шоколаров от далечна дистанция при контраатака на “белите”, а топката излезе над вратата.
30 – Хубав удар на Атанас Зехиров от сериозна дистанция, но топката премина покрай вратата.
33 – Иван Дюлгеров сбърка при върната към него топка от Хасани и тя вървеше към голлинията. 18-годишният вратар все пак достигна кълбото и го изчисти в тъч.
38 –   ГОООЛ за Черно море! След късо изпълнение на корнер Георги Божилов центрира и непокритият центраен нападател на “моряците” Марек Кузма реализира с глава за 1:0
45 – Край на първата част.
……………………………………
46 – Начало на второто полувреме.
48 – Владислав Узунов от гостите изпълни пряк свободен удар от далечна дистанция и прати топката над вратата.
51 – ГОООЛ за Черно море! Марек Кузма открадна топката в половината на гостите и подаде към Георги Божилов, който реализира изключително красиво попадение с удар от далечна дистанция, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Емануеле Джерия за 2:0.
60 – Налага се смяна на вратаря на Славия Емануеле Джерия, който напуска контузен на носилка. Това е дебют за 18-годишния Лука Наков, който е втори страж на гостите в тази среща.
79 – Георги Йомов шутира от движение, но право в ръцете на Дюлгеров.
83 – Милчо Ангелов пропусна от близко разстоение след центриране на Момчил Цветанов от фаул.
86 – ГРЕДА за Славия! Славчо Шоколаров шутира от пряк свободен удар и топката се удари в напречната греда пред слисания поглед на вратаря Дюлгеров.
90+2 – Дюлгеров изби топката в корнер след удар на гостите.
90+3 – Край на мача! Черно море спечели и се изравни по точки със Славия.