Дунав би Септември и си осигури по-лесен бараж за оставане в Първа лига (ВИДЕО)

Дунав (Русе) спечели с 2:0 гостуването си на Септември (София) в последен двубой от група “Б” на втората осмица в Първа лига. Така “драконите” си осигуриха наглед по-лесен бараж за оцеляване в първенството срещу Витоша (Бистрица), тъй като другият съперник бе Пирин (Благоевград), който сега ще спори с Етър (Велико Търново).БЛИЦ.СПОРТ

Срещата започна по-добре за гостите, които откриха след 7 минути игра. Голмайстор бе Бирсент Карагерен, който се възползва от страхотно подаване на Васил Шопов – 0:1.

В 10-ата минута Иван Тилев отправи коварен изстрел, който бе избит от Мартин Луков в корнер.

Дунавци продължиха да играят по-добре и това си каза думата в 24-ата минута, когато се разписа Исмаил Иса. Нападателят вкара след самостоятелен пробив – 0:2.

В 45-ата минута Септември бе близо до попадение, като удар на Елтон бе спрян от страничния стълб на Луков.

И второто полувреме започна по-добре за гостите, които имаха хубава възможност в 53-ата минута, когато удар на Димов мина встрани от вратата.

В 54-ата минута Борис Галчев направи пропуск за септемврийци, като ударът му не намери очертанията на вратата.

Най-големият пропуск за домакините дойде в 66-ата минута, когато Ишмаел Байду се освободи и подаде към Мартин Тошев, който бе сам в наказателното поле, но прати топката слабо и в обсега на Мартин Луков.

До края на срещата нямаше по-сериозни опасности и пред двете врати, като гостите запазиха своята преднина и триумфираха в срещата.

Така Септември завършва като лидер в група “Б” на втората осмица с 41 точки и чака някой измежду Славия и Черно море за полуфиналите на плейофната фаза за Лига Европа. Дунав пък няма как да бъде изместен от третото място с 31 пункта (4 повече от Етър) и негов съперник за оставане в елита ще бъде Витоша (Бистрица), който е последен в група “А”. Другата двойка, която ще спори за оцеляване е Пирин – Етър, като и двата тима имат да изиграят по един мач, който обаче е без значение.

0:1 Бирсент Карагерен (7), 0:2 Исмаил Иса (24)

Срещата по минути:
1 – Начало на мача.
7 –  ГОЛ ЗА ДУНАВ! Бирсент Карагерен се разписа след страхотно подаване на Васил Шопов.
10 – Иван Тилев отправи опасен удар, но вратарят на Дунав успя да избие в корнер.
24 НОВ ГОЛ ЗА ДУНАВ! Исмаил Иса вкара след солова акция.
45 –  Греда за Септември. Удар на Елтон е спрян от страничния стълб.
45+1 – Край на първото полувреме.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 – Начало на второто полувреме.
53 – Удар на Диан Димов с глава, който минава встрани от вратата.
54 –  Пропуск на Борис Галчев. Ударът му не намери очертанията на вратата.
66 – Какъв пропуск! Ишмаел Байду се освободи и подаде към Мартин Тошев, който бе сам в наказателното поле, но стреля слабо и във вратаря Мартин Луков.
77 – Юлиaн Ненoв отправи опасен удар, но стражът на Септември се справи.
90 – Край на мача. Дунав спечели с 2:0.

СЕПТЕМВРИ: 21.Янко Георгиев, 8.Борис Галчев, 10.Асен Чандъров(4620.Ишмаел Байду), 3.Виктор Силва, 6.Елтън Рейс, 11.Иван Тилев, 23.Иван Стоянов, 19.Крис Гади(6913.Мирослав Будинов), 9.Мартин Тошев, 41.Меледже Омнебес(48Димитър Костадинов), 5.Петър Генчев
Резерви: 1.Валентин Галев, 16.Антони Иванов, 15.Васил Добрев, 17.Димитър Костадинов, 20.Ишмаел Байду, 13.Мирослав Будинов, 23.Станислав Маламов
Треньор: Николай Митов

ДУНАВ: 1.Мартин Луков, 14.Божидар Васев, 16.Мартин Ковачев, 4.Петър Патев, 83.Христо Попадийн, 31.Красимир Станоев, 11.Диан Димов, 94.Юлиан Ненов (8223.Виктор Сандес), 10.Васил Шопов, 7.Бирсент Карагерен(7477.Бранимир Костадинов), 9.Исмаил Иса(91+22.Михаил Милчев)
Резерви: 87.Станислав Антонов, 77.Бранимир Костадинов, 23.Виктор Сандес, 22.Михаил Милчев, 17.Нассим Зитоуни, 99.Сонер Хюсеин, 15.Христо Лемперов
Треньор: Малин Орачев