България натупа набързо Португалия

България победи Португалия с 3:0 гейма в мача от група “D” на третия турнир от Световната лига.SPORTNI.BG

“Трикольорите” започнаха спокойно срещата и взе аванс отрано. С единичен блок на Костадин Гаджанов нашият отбор поведе 6:4. Нова точка аванс взехме след добър сервис на Георги Братоев и нова блокада срещу зона 4.

Марко Ферейра обаче застана на сервис и докара резултата до 8:8 с три поредни добри изпълнения. Последва и разиграване, при което направихме три неуспешни опита за атака и португалците поведоха с 11:10 – преднина, запазила се твърде кратко.

Възпитаниците на Найден Найденов отново поеха контрола в гейма и стигнаха до две точки аванс при 20:18. Цецо Соколов заби ас за 23:20, а след добър сервис на Вальо Братоев Костадин Гаджанов затвори гейма с контра за 1:0 за България.

И във втория гейм започнахме удебително и стигнахме до ранна преднина от 5:2. Авансът на “лъвовете” стигна шест точки при 11:5 след два добри сервиса на Соколов и серия от грешки на домакините.

Последва обаче временно колебание в нашите редици, стопило аванса до една точка. Грешка при атака на Вальо Братоев доведе до 16:15 за Португалия при второто техническо прекъсване. Цецо Соколов поправи ситуацията с ас, а Георги Братоев направи единична блокада за 18:16 в полза на българите.

С нови две наши грешки португалците отново поведоха при 20:19. С двойна блокада на Георги Братоев и Теодор Тодоров обаче България си възстанови контрола над гейма и след 25:23 поведохме с 2:0.

И в третата част българите контрираха събитията на полето. Със задоволителна защита и добри изяви на Цецо Соколов при мрежата нашите държаха аванс от точка-две до края. Кратките колебания на посрещане и в атака се компенсираха със силни сервиси и блокади.

В крайна сметка България затвори гейма с 25:22, а с това и мача, след грешка в атака на Фидалго. “Лъвовете” имат шест победи от осем мача и утре излизат в първи мач за деня срещу Германия.