Левски се изгаври с Берое, заслужи си третото място (ВИДЕО)

Левски размаза с 4:0 Берое в пряк спор за третото място, показвайки, че заслужава повече от заралии тази позиция. Футболистите на Делио Роси изцяло доминираха и дори пропуснаха шанса да постигнат още по-изразителен успех. БЛИЦ.СПОРТ

Преди почивката Левски поведе с 2:0 след страхотни голове на Давид Яблонски и Жорди Гомес. И през втората част домакините бяха отчайващо слаби, като в края “сините” стигнаха до още две попадения. Точни във вратата на Георги Аргилашки бяха още Роман Прохазка и Паулиньо.

Левски събра 57 точки и си върна третото място, пращайки Берое (55 точки) на четвъртата позиция.

Резултатът под Аязмото беше открит в 21-ата минута. Давид Яблонски реализира с мощен изстрел в горния ляв ъгъл на Аргилашки от границата на наказателното поле. Чешкият защитник вече има 9 попадения на сметката си този сезон.

“Сините” продължиха с напористите действия и малко преди почивката удвоиха преднина си. Жорди Гомес вкара във втори пореден мач, след като се разписа и срещу ЦСКА (2:2) в реванша за Купата. Срещу Берое Гомес вкара страхотен гол със силен удар от 20-ина метра. Топката се удари в напречната греда и влетя в мрежата на Аргилашки – 0:2.

Второто полувреме започна с двойна смяна за Берое. Томаш пусна Антон Карачанаков и Мартин Камбуров, които смениха Бригидо и Адамович. И това обаче не помогна на старозагорци, които в края станаха за резил и тотално разочароваха феновете си. В 86-ата минута Прохазка отбеляза за 0:3, а в 89-ата и Паулиньо попадна в прегръдките на съотборниците си – 0:4.

КУПА НА БЪЛГАРИЯ, ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ
ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 – ТВ ПРОГРАМА

БЕРОЕ – ЛЕВСКИ 0:4
0:1 Давид Яблонски (21), 0:2 Жорди Гомес (45), 0:3 Роман Прохазка (86), 0:4 Паулиньо (89)

Най-интересното по минути
1 – Начало на мача.
17 – Прохазка опита да комбинира с Буш, Бандаловски се намеси и опасността пред вратата на домакините отмина.
21  ГОООЛ! Левски повежда в резултата с попадение на Давид Яблонски! След тъч Бандаловски отби с глава до границата на наказателното поле, откъдето Яблонски с мощен изстрел с десния крак прониза Георги Аргилашки.
32 – Педро Еуженио отпраши удар към далечния ъгъл, топката излезе в аут.
34 – Обертан стреля опасно от границата на наказателното поле, топката премина вляво от вратата на домакините.
39 – Иван Горанов проби по левия фланг и центрира за Паулиньо, който успя да играе с топката, но Аргилашки улови.
45  ГОООЛ! Жорди Гомес бележи страхотен гол и удвоява преднината на Левски! Испанецът получи топката от Обертан и от 20-ина метра отправи топовен изстрел, който попадна в мрежата на Аргилашки, след като преди това се отби в напречната греда.
45+1 – Край на първото полувреме.
—————-
46 – Начало на второто полувреме.
52 – Oбертан подаде на Буш, който обаче не успя да затрудни Аргилашки.
55  Буш остана непокрит при корнер на Гомес, но от близко разстояние с глава би над вратата.
61 – Обертан пусна към Панайотов, който стреля от ъгъла на наказателното поле на Берое, Аргилашки улови топката.
78  Отличен шанс за Берое. След центриране топката достигна до Карачанаков, който стреля от границата на наказателното поле, Митрев успя да спаси, топката попадна в Охене, но вратарят на “сините” отрази и добавката, изчиствайки в корнер.
83 – Удар на Обертан, топката излиза в аут.
86 ГОООЛ! Прохазка също бележи и подпечатва победата на Левски – 0:3! При нахлуване на Обертан в наказателното поле, топката бе отбита и попаднаха в Прохазка, който стреля мощно с десния крак и вкара през ръцете на Аргилашки.
89
 ГОООЛ! И Паулиньо е точен – 0:4! Toй се разписа, след като беше отлично изведен от Белмонт.
90+1 – Белмонт пропусна да отбележи, Аргилашки спаси удара му.
90+2 – Край на мача. Левски разби Берое с 4:0.

Берое<br />(Стара Загора)

БЕРОЕ: 23.Георги Аргилашки, 3.Милен Желев, 11.Иван Бандаловски , 26.Камен Хаджиев, 20.Матеус Леони (87  21.Серджиу Негруц), 7.Мартин Райнов, 8.Карлос Охене, 16.Марко Адамович (46  9.Мартин Камбуров), 18.Рубен Бригидо (46  71.Антон Карачанаков), 77.Педро Еуженио, 10.Борислав Цонев
Резерви: 12.Душан Перниш, 5.Павел Виданов, 15.Георги Динков, 21.Серджиу Негруц, 28.Веселин Пенев, 71.Антон Карачанаков, 9.Мартин Камбуров
Tреньор: Александър Томаш

ЛЕВСКИ: 21.Божидар Митрев, 15.Роман Прохазка , 3.Аймен Белаид, 28.Давид Яблонски , 4.Иван Горанов, 13.Жорди Гомес  (88  30.Нелуц Рошу), 71.Васил Панайотов, 7.Паулиньо , 20.Филипе Нашименто (77  11.Антони Белмонд), 32.Габриел Обертан, 9.Серджиу Буш  (68  8.Антонио Вутов)
Резерви: 89.Николай Кръстев, 6.Ивайло Найденов, 8.Антонио Вутов, 11.Антони Белмонд, 25.Афонсо Фигейредо, 26.Жерсон Кабрал, 30.Нелуц Рошу
Треньор: Делио Роси