Дузпа спаси Етър срещу Локо (Пд) в края (ВИДЕО)

Етър завърши 1:1 с гостуващия Локомотив (Пловдив) в последната среща от 32-ия кръг на Първа лига, група “Б” на втората осмица. Двубоят бе без значение за класирането и на двата отбора, които знаят съперниците си в плейофите – Етър ще играе срещу Пирин в тези за оцеляване в елита, а Локо (Пд) ще срещне Славия в другите, даващи шанс за спечелване на квота за Лига Европа. Тимът от Велико Търново обаче спря серията си от три загуби от този съперник през сезона. Филип Михалевич (33) изведе „смърфовете” напред преди почивката, а в края влезлият като резерва Велко Батрович (86-дузпа) изравни и донесе точката за „болярите”.БЛИЦ.СПОРТ

Домакините доминираха през първата част и не успяха да материализират превъзходството си след неточни или слаби удари на Дани Младенов, Румен Руменов, Почански, Аласана Мане и Иван Петков. В 32-ата минута играчите на Красимир Балъков имаха претенции за дузпа след съприкосновение между Дани Младенов и Мустафа Абдулахи, но главният съдия Николай Йорданов не посочи бялата точка. Само минута по-късно Венцислав Василев сгреши и гостите организираха контраатака, при която Симеон Райков изведе Филип Михалевич, разписал се за 0:1.

През второто полувреме „болярите” продължиха да създават повече положения пред противниковата врата, като най-добрата възможност се откри пред резервата Иван Скерлев в 76-ата минута, когато шутира в ръцете на Антони Милина.

В 83-ата минута Велко Батрович изпълни пряк свободен и топката се удари в ръката на играч на гостите, а съдията отсъди дузпа. След това Батрович реалзира хладнокръвно от бялата точка, пращайки топката в центъра на вратата за крайното 1:1.

Етър завърши последен в група “Б” на втората осмица с 28 точки, а Локо (Пд) остана втори с 37 точки.

Етър – Локомотив (Пловдив) 1:1
0:1 Филип Михалевич (33), 1:1 Велко Батрович (86-дузпа)

Етър
ЕТЪР: 29.Христо Иванов, 4.Венелин Филипов, 21.Венцислав Василев, 16.Пламен Гълъбов (474.Иван Скерлев), 30.Димо Атанасов, 25.Аласана Мане, 5.Георги Сърмов (6770.Велко Батрович ), 11.Даниел Младенов (8017.Чавдар Ивайлов), 8.Румен Руменов, 23.Ерик Почански, 9.Иван Петков
Резерви: 12.Денис Гргич, 4.Иван Скерлев, 17.Чавдар Ивайлов, 20.Яни Пехливанов, 70.Велко Батрович, 15.Иван Вълчанов, 73.Иван Стоянов
Треньор: Красимир Балъков

Локомотив 1926<br />(Пловдив)ЛОКОМОТИВ (Пловдив): 22.Антони Милина, 19.Димитър Велковски , 15.Димитър Везалов , 5.Юрица Булят, 3.Мустафа Абдулахи, 29.Янко Ангелов, 22.Архан Исуф (4734.Игор Банович ), 13.Симеон Райков , 39.Парвиз Умарбаев (909.Петър Главчев), 13.Васил Иванов (6161.Елитон Жуниор), 12.Филип Михалевич
Резерви: 33.Росен Андонов, 20.Димитър Законов, 17.Ванчо Траянов, 61.Елитон Жуниор, 34.Игор Банович, 27.Филип Колев, 9.Петър Главчев
Треньор: Бруно Акрапович

Велико Търново, стадион “Ивайло”
Съдия: Николай Йорданов

Срещата по минути:
1 – Начало на мача.
3 – Дани Младенов отправи първия удар към вратата на гостите, но не затрудни вратаря Антони Милина.
6 – Румен Руменов шутира над вратата на “смърфовете”.
9 – Неточен удар на Аласана Мане от домакините.
11 – Иван Петков шутира покрай вратата на гостите.
20 – Почански отправи удар право в ръцете на Милина.
21 –  Милина спаси с вещина удар на Иван Петков, избивайки топката в корнер.
32 – Домакините имаха претенции за дузпа след съприкосновение между Дани Младенов и Мустафа Абдулахи, но главният съдия Николай Йорданов не посочи бялата точка.
33 – ГОООЛ за Локомотив (Пловдив)! Венцислав Василев от домакините сгреши в защита и гостите организираха контраатака, при която Симеон Райков изведе Филип Михалевич, който се разписа за 0:1.
41 – Дани Младенов шутира от малък ъгъл покрай вратата на Милина.
42 – Антони Милина спаси силен удар на Аласана Мане.
45+3 – Край на първата част!
……………………………………………….
46 – Начало на второто полувреме.
62 – Румен Руменов шутира от пряк свободен удар над вратата на Локомотив.
69 – Неточен удар и на резервата Велко Батрович от домакините.
75 – Защитата на гостите изчисти топката след центриране от корнер.
76 – Иван Скерлев пропусна добра възможност, след като Антони Милина хвана топката.
83 – ДУЗПА за Етър! Велко Батрович изпълни пряк свободен и топката се удари в ръката на играч на гостите.
86 – ГОООЛ за Етър! Велко Батрович реалзира хладнокръвно от бялата точка, пращайки топката в центъра на вратата за 1:1.
90+3 – Край на мача! Етър и Локо (Пд) завършиха 1:1 в мача без значение за крайното класиране на групата.