Бивши цесекари бележат в първия плейоф Черно море – Септември (ВИДЕО)

Черно море победи Септември (София) с 2:1 в първия плейофен мач между двата тима за определяне на местата от седмо до десето в крайното класиране в Първа лига. В герой за “моряците” се превърна неостаряващият Георги Илиев, който отбеляза и двете попадение във вратата на столичани. За тима на Николай Митов точен бе друг бивш футболист на ЦСКА навръх 70-ата годишнина на “червения” клуб – нападателят Мартин Тошев.БЛИЦ.СПОРТ

Както е известно, отборът, който завърши седми, ще има шанс да се бори за участие в Лига Европа срещу третия или четвъртия в крайното подреждане, в зависимост дали Левски ще спечели Купата на България.

“Моряците” и столичани изиграха на “Тича” доста оспорван двубой с множество положения и пред двете врати. В 14-ата минута Георги Илиев удари греда, а секунди преди почивката капитанът хвърли в екстраз публиката на Черно море след перфектно изпълнен пряк свободен удар – 1:0.

В 57-ата минута Мартин Тошев изравни с десетото си попадение в Първа лига този сезон. Нападателят на Септември получи отлично извеждащо подаване от Борис Галчев, надбяга бранител и прати топката в мрежата на Благой Макенджиев за 1:1.

В 76-ата минута избраниците на Илиан Илиев получиха правото да изпълнят дузпа за игра с ръка на Фабиано, който беше изгонен за втори жълт картон. 36-годишният Жоро Илиев отново се разписа – 2:1, а до края столичани направиха няколко пропуска и крайният победител от плейофа предстои да се определи на реванша в София. Tой ще бъде на 11 май (петък) от 17:30 часа на Националния стадион “Васил Левски”.

ЧЕРНО МОРЕ – СЕПТЕМВРИ 2:1
1:0 Георги Илиев (45+1), 1:1 Мартин Тошев (57), 2:1 Георги Илиев (77-дузпа)

Срещата по минути:
1 – Начало на мача.
11 – Далечен удар на Георги Илиев, вратарят на гостите Валентин Галев спаси.
14  ГРЕДА! Георги Илиев центрира топката, която срещна страничната греда на вратата на Септември.
20 – Стефан Станчев отправи опасен удар, вратарят на столичани улови.
27  Борис Галчев беше много близо до откриване на резултата. Опитният халф стреля право към горния ляв ъгъл на Благой Макенджиев, който се намеси решително и изби в корнер.
45+1  ГОООЛ! 1:0 за Черно море! Домакините получиха правото да изпълнят пряк свободен удар на отлична позиция за директен обстрел. Фаулираният капитан Георги Илиев застана зад топката и с перфектно изпълнение откри резултата. Илиев стреля неспасяемо към горния ляв ъгъл на безпомощния Валентин Галев.
45+1 – Край на първото полувреме.
———-
46 – Начало на второто полувреме.
57  ГОООЛ! Мартин Тошев изравнява резултата с десетото си попадение в Първа лига този сезон – 1:1! Нападателят получи отлично извеждащо подаване от Борис Галчев, надбяга бранител и прати топката в мрежата на Благой Макенджиев.
69  Дани Кики стреля силно, топката премина покрай вратата на Септември.
75  Влезлият малко по-рано в игра Дани Кики е контузен и се налага да бъде заменен принудително. На терена вече е Марек Кузма.
76  ДУЗПА за Черно море! След центриране отдясно на Георги Илиев, Фабиано игра с ръка в наказателното поле, и след сигнал на помощниците си, Волен Чинков отсъди дузпа.
76  ЧЕРВЕН КАРТОН! Фабиано е изгонен за втори жълт картон.
77  ГОООЛ! 2:0 за Черно море! Георги Илиев реализира в долния ляв ъгъл на Валентин Галев.
83  Георги Стоичков овладя центрирана от Крис Гади топка и я продължи към Тошев, който стреля от малък ъгъл, но над вратата на домакините.
86 – Марек Кузма засече с глава центрираната топка, която премина над вратата на Септември.
87 – Галев спаси коварен удар на Даниел Димов.