Ботев обърна Берое след екшън в дербито на Тракия и зарадва Левски (ВИДЕО)

Ботев (Пловдив) обърна у дома Берое с 2:1 в дербито на Тракия от 34-ия кръг на първата шестица в Първа лига. Мартин Камбуров (43) изведе гостите напред в резултата със своя гол №202 в елита, но Жоао Пауло (51, 87) направи обрата пълен и донесе победата за “канарчетата”. И двата тима завършиха в намалени състави след червените картони след почивката на Карлос Охене от гостите и Густаво Афонсо от домакините.БЛИЦ.СПОРТ

Двубоят бе от изключителна важност за старозагорци, които преследват третото място, което ще даде право на участие на бараж за класиране в Лига Европа. След загубата обаче те остават четвърти с 58 точки и на две зад Левски, който има мач срещу Лудогорец в този кръг.

„Канарчетата” имаха два чудесни шанса в първите 17 минути да поведат в резултата. Първо в 12-ата минута Жоао Пауло получи пас от Серкан Юсеин и изскочи на отлична позиция за гол, но Аргилашки скъси дистанцията и спаси. Пет минути след това Ндонгала намери Филип Филипов и той с удар от въздуха прати топката в дясната греда.

Последваха още два пропуска на Тодор Неделев, който не намери целта, за да се стигне до 43-ата минута, в която гостите поведоха. Борислав Цонев изведе Мартин Камбуров зад защитата на домакините и нападателят прехвърли Даниел Кайзер за 0:1 с 202-ия си гол в елита.

След почивката в 51-ата минута Ботев изравни, след като Густаво Афонсо подаде към Жоао Пауло, който с техничен удар от границата на наказателното поле не остави шансове за Аргилашки – 1:1. Седем минути след това Аргилашки спаси удар на Димитър Пиргов.

В 63-ата минута гостите останаха в намален състав, тъй като Карлос Охене получи втори жълт и червен картон заради спиране на откъсващия се Густаво Афонсо, който също бе изгонен пет минути по-късно след груб фаул срещу Матеус Леони. Афонсо удари бутоните в лицето Леони, изнесен на носилка с окървавено лице.

Срещата бе много динамична до края с атаки и към двете врати, а „канарчетата” спечелиха след втори гол на Жоао Пауло, който в 87-ата минута направи двойно подаване с Тодор Неделев и с хубав удар преодоля Аргилашки за крайното 2:1.

След успеха си Ботев остава пети с 52 точки и на 6 след Берое, който е четвърти и изостава на две зад третия Левски.
БОТЕВ (ПД) – БЕРОЕ 2:1
0:1 Мартин Камбуров (43), 1:1 Жоао Пауло (51), 2:1 Жоао Пауло (87)

БОТЕВ: 22.Даниел Кайзер, 28.Филип Филипов, 18.Радослав Терзиев, 3.Димитър Пиргов , 23.Йордан Минев, 10.Серкан Юсеин , 7.Фелипе Бризола (5417.Лъчезар Балтанов), 8.Тодор Неделев (к), 93.Густаво Афонсо , 29.Дуде Ндонгала (8526.Милко Георгиев), 37.Жоао Пауло (90+26.Юлиано Алваро)
Резерви: 99.Иван Чворович, 6.Юлиано Алваро, 14.Георги Стайков, 17.Лъчезар Балтанов, 24.Лазар Марин, 26.Милко Георгиев, 30.Ангел Бастунов
Треньор: Николай Киров
Берое<br />(Стара Загора)

БЕРОЕ: 23.Георги Алгилашки, 3.Милен Желев (8821.Серджиу Негрут), 5.Павел Виданов, 7.Мартин Райнов (к), 8.Карлос Охене , 9.Мартин Камбуров , 10.Борислав Цонев (8015.Георги Динков), 11.Иван Бандаловски , 18.Рубен Бригидо (8871.Антон Карачанаков), 20.Матеус Леони, 26.Камен Хаджиев
Резерви: 12.Душан Перниш, 13.Емин Ахмед, 15.Георги Динков, 21.Серджиу Негрут, 28.Веселин Пенев, 71.Антон Карачанаков, 24.Никола Гавов
Tреньор: Александър Томаш

Коматево, Футболен комплекс “Ботев 1912”
Съдия: Николай Йорданов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация

Най-интересното по минути
1 – Начало на мача.
7 – Милен Желев центрира в наказателното поле на домакините и Борислав Цонев направи опит за атрактивно изпълнение, но защитниците изчистиха топката.
12 – Жоао Пауло получи отличен пас от Серкан Юсеин и изскочи на отлична позиция за гол, но Аргилашки скъси дистанцията и спаси.
17 – ГРЕДА за Ботев! Ндонгала намери Филип Филипов и той с удар от въздуха прати топката в дясната греда.
19 – Вратарят на домакините Даниел Кайзер спаси шут на Карлос Охене.
33 – Тодор Неделев шутира опасно от пряк свободен удар и топката премина покрай вратата.
35 – Аргилашки спаси силен удар на Тодор Неделев.
43 – ГОООЛ за Берое! Борислав Цонев изведе Мартин Камбуров зад защитата на домакините и нападателят прехвърли Даниел Кайзер за 0:1. Това бе гол №202 за Камбуров в елита.
45 – Край на първата част!
………………………………………..
46 – Начало на второто полувреме.
51 – ГОООЛ за Ботев! Густаво Афонсо подаде към Жоао Пауло, който с техничен удар от границата на наказателното поле не остави шансове за Аргилашки – 1:1.
58 – Аргилашки спаси удар на Димитър Пиргов.
63 –  Карлос Охене от гостите получи втори жълт и червен картон, след като спря откъсващия се Густаво Афонсо.
64 – Камбуров не се ориентира добре в наказателното поле след подаване на Бригидо.
67 – Павел Виданов можеше да си вкара автогол при изчистване на топката с глава.
68 – Домакините също останаха в намален състав, след като Густаво Афонсо получи директен червен картон за груб фаул срещу Матеус Леони, който бе изнесен на носилка, но се завърна на терена.
76 – Жоао Пауло проби опасно в половината на гостите и бе спрян пред наказателното поле.
82 – Тодор Неделеш шутира от фаул над вратата на Аргилашки.
86 – Мартин Райнов получи златен шанс да се разпише за гостите, но прати топката над вратата.
87 – ГОООЛ за Ботев! Жоао Пауло направи двойно подаване с Тодор Неделев и с прекрасен шут преодоля Аргилашки за 2:1