Драма, красив автогол и много попадения в Разград! Левски оцеля срещу Лудогорец (ВИДЕО)

Лудогорец и Левски завършиха наравно 2:2 в двубоя помежду си от 34-ия кръг на Първа лига. Срещата в Разград се запомни с много положения пред двете врати, красив автогол и драматичен завършек.БЛИЦ,СПОРТ

Клаудиу Кешерю реализира от дузпа за Лудогорец, а Аймен Белаид си отбеляза автогол. За тима на Делио Роси се разписаха Роман Прохазка и Жерсон Кабрал.

Още в четвъртата минута Лудогорец получи право да изпълни дузпа, след като Яблонски спъна Натанаел. Кешерю бе точен и изведе домакините напред. Преди това пък топката бе пратена в гредата от бранител на “сините”.

До края на полувремето двубоят бе двуостър с положения и пред двете врати. Гол на Кешерю бе отменен заради фаул в атака, а Броун се намеси веднъж и спаси вратата си от попадение.

През второто полувреме Левски бе по-активен, но до 73-ата минута не стигна до гол. Тогава Обертан нахлу в наказателното и намери Прохазка, който засече топката и я вкара в мрежата за 1:1.

В 84-ата минута Аймен Белаид си вкара много красив автогол. Бранителят на опита да изчисти топката с летящ плонж, но тя се удари в напречната греда и тупна зад голлинията на вратата на Митрев.

Левски все пак успя да измъкне точката в 88-ата минута, когато Паулиньо се освободи много добре в наказателното поле на домакините, намери Кабрал, който с мощен удар прати топката в мрежата за крайното 2:2.

Отборът на Делио Роси събра 61 точки и е с 3 пред Берое в борбата за третото място. Лудогорец, който вече е шампион, има в актива си 86 точки.

Лудогорец – Левски 2:2
1:0 Клаудиу Кешерю (5-дузпа), 1:1 Роман Прохазка (73), 2:1 Аймен Белаид (84-авт), 2:2 Жерсон Кабрал (88)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
2- Греда! Вандерсон центрира остро по земя, в опита си да изчисти бранител на Левски замалко да си вкара автогол. Топката обаче срещна гредата
4- Дузпа за Лудогорец! Яблонски препъна Натанаел в наказателното поле и съдията посочи бялата точка
5- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Клаудиу Кешерю е точен от бялата точка – 1:0!
15- Обертан нахлу в наказателното поле на Лудогорец, стреля по земя, но топката се отби в крак на бранител и излезе в корнер
24- Отменен гол за Лудогорец! Натанаел стреля, Митрев не се намеси добре и изпусна топката, Кешерю е отне и вкара в мрежата, но реферите отмениха попадението заради фаул в атака!
33- Прохазка напредна отляво, подаде си двойно с Обертан, а след това комбинира с Костов. Ударът на нападателят, който бе под диагонал, премина покрай десния стълб на Броун
45- Край на първото полувреме
____________________________________
46- Начало на второто полувреме
55- Марселиньо пусна диагонален пас към Мисиджан. Той засече топката, но тя профуча над вратата
57- Прохазка стреля много силно по земя, топката мина на сантиметри от гредата
65- Разбъркване пред вратата на Лудогорец, което завърши с мощен удар на Панайотов. Броун обаче изби в корнер
67- Претенции за дузпа от страна на Левски. Горанов бе ритнат от играч на Лудогорец в полето на домакините, но Кабаков не посочи бялата точка
73- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Ривалдиньо пусна на Обертан, който стигна поти до аутлинията и намери Прохазка, който засече топката и я вкара в мрежата за 1:1
84- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Натанаел центрира в наказателното поле на Левски, а там Белаид в опита си да изчисти с летящ плонж прати топката в собствената си врата
88- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Паулиньо се освободи отлично от бранител на Лудогорец, намери непокрития Жерсон Кабрал, който с мощен удар изравни!
90+3- Край на мача!

ЛУДОГОРЕЦ: 1.Хорхе Броун, 6.Натанаел Пимента, 8.Лукас Саша, 32.Игор Пластун, 30.Козмин Моци, 10.Густаво Кампаняро, 44.Яцек Горалски(70-25.Цветомир Панов), 84.Марселиньо, 88.Вандерсон (79-64.Доминик Янков), 93.Върджил Мисиджан, 28.Клаудиу Кешерю (70-70.Якуб Швиерчок​)
Резерви: 33.Ренан Сантос, 25.Цветомир Панов, 5.Георги Терзиев, 2.Рафаел Форстър, 92.Джоди Лукоки, 64.Доминик Янков, 70.Якуб Швиерчок​
Треньор: Димитър Димитров

ЛЕВСКИ: 21.Божидар Митрев, 6.Ивайло Найденов, 28.Давид Яблонски, 3.Аймен Белаид, 4.Иван Горанов, 15.Роман Прохазка, 30.Нелуц Рошу, 71.Васил Панайотов, 26.Жерсон Кабрал, 32.Габриел Обертан (76-7.Паулиньо), 29.Станислав Костов (55-10.Ривалдиньо)
Резерви89.Николай Кръстев, 7.Паулиньо, 8.Антонио Вутов, 10.Ривалдиньо, 11.Антъни Белмонт, 20.Филипе Нашименто, 77.Илия Юруков
Треньор: Делио Роси