Всичко преди 1/4-финала Англия – Италия

Представяме ви вероятните състави и някои любопитни факти преди последния четвъртфинал на Евро 2012  БЛИЦ

Днес от 21:45 часа
Киев, „Олимпийски стадион”
Съдия: Педро Проенса (Португалия)

ВЕРОЯТНИ СЪСТАВИ
Англия: 1.Джо Харт, 2.Глен Джонсън, 6.Джон Тери, 15.Джолиън Лескът, 3.Ашли Коул, 16.Джеймс Милнър, 4.Стивън Джерард, 17.Скот Паркър, 11.Ашли Йънг, 10.Уейн Рууни, 22.Дани Уелбек
Контузени: няма
Наказани: няма
На картон от наказание: Алекс Окслейд-Чембърлейн, Ашли Йънг, Джеймс Милнър, Стивън Джерард, Ашли Коул
Италия: 1.Джанлуиджи Буфон, 7.Иняцио Абате, 15.Андреа Бардзали, 19.Леонардо Бонучи, 6.Федерико Балдзарети, 16.Даниеле де Роси, 21.Андреа Пирло, 8.Клаудио Маркизио, 5.Тиаго Мота, 9.Марио Балотели, 10.Антонио Касано
Контузен: Джорджо Киелини
На картон от наказание: Тиаго Мота, Рикардо Монтоливо, Марио Балотели, Джорджо Киелини, Леонардо Бонучи, Кристиан Маджо, Федерико Балдзарети, Даниеле де Роди, Джанлуиджи Буфон
ЛЮБОПИТНИ ФАКТИ
* Англия и Италия излизат един срещу друг след повече от 10 години. През последните 30 години „скуадра адзура” има предимство в мачовете с „трите лъва”. След победата с 2:0 през ноември 1977 г. в световна квалификация, англичаните имат само един успех над италианците в 9 мача.
* Англичаните нямат поражение в петте си срещи под ръководството на Рой Ходжсън, като спечелиха 4 от тях. След загубата с 1:4 от Германия на Мондиал 2010, „трите лъва” нямат поражение в 11 поредни мача.
*Рой Ходжсън вече е побеждавал Англия. Като селекционер на Швейцария в квалификациите за Световното първенство през 1994 година. В първия мач двата тима правят 2:2 в Каляри, а Швейцария бие Италия с 1:0 в Берн.

*Ашли Коул държи рекорда за най-много мачове в националния отбор (97) без отбелязан гол.

* Като се изключат победите след изпълнение на дузпи, в които Англия има два успеха, „трите лъва” нямат три поредни победи на европейски първенства. Дори на домакинския си турнир през 1996 г. англичаните записаха два успеха и три равенства в петте си мача.

* Победният гол на Уейн Рууни срещу Украйна беше първото му попадение на голям турнир от гола му срещу Хърватия (4:2) на Евро 2004.
* Италия няма загуба в последните си 13 мача, в които тимът допусна едва 4 гола.
* Италианците загубиха само два от последните си 17 мача на европейски първенства, въпреки че отпаднаха от Испания след дузпи на четвъртфинала на Евро 2008 (0:0 в редовното време и след продължения).

*Италия е отпадала само 2 пъти от общо 9 участия на четвъртфинал на големи първенства. И в двата случая отборът отпада след изпълнение на дузпи.