Левски е в Европа! На своя рожден ден “сините” смазаха Черно море (ВИДЕО)

Левски ще участва в Лига Европа! Навръх своя 104-и рожден ден “сините” победиха с 4:1 Черно море на стадион “Георги Аспарухов” в решителния бараж за участие в Лига Европа. Попаденията за столичани бяха дело на Габриел Обертан и Серджиу Буш през първата част, и юношите на клуба Иван Горанов и Васил Панайотов през втората. За тима на Илиан Илиев се разписа Мехди Фенуш.БЛИЦ.СПОРТ

Делио Роси отново можеше да разчита на Габриел Обертан, Хали Тиам, Жорди Гомес и Божидар Митрев. Това се отрази много добре на играта на “сините”.

Първите 20-ина минута бяха сковани, а ситуации пред вратите почти липсваха. Първите две възможности бяха пред Паулиньо, който обаче не успя да извлече максимума от тях.

Постепенно Левски натисна все по-сериозно своя съперник и логично се стигна до попадение. В 24-ата минута Жорди Гомес открадна отлично топката пред наказателното поле на Черно море, направи две крачки и пусна в коридор между защитата към Обертан, който озовал се сам срещу Макенджиев не сгреши за 1:0.

Последва пропуск и на Тиам, преди резултатът да бъде удвоен. Това стана в 39-ата минута, когато при добра “синя” атака Буш пусна към Горанов, който даде прострелно центриране по земя, а пред самата голлиния румънецът засече топката и я прати в мрежата за 2:0.

Паулиньо имаше възможност да сложи край на интригата още в следващата атака, но ударът му бе спасен от Макенджиев.

На полувремето Илиан Илиев смени Георги Божилов с Радослав Василев с идеята да промени нещо в играта на своя тим.

Това се отрази добре на играта на “моряците”, които действаха много по-добре през тези втори 45 минути.

Черно море стигна и до гол, който падна в 56-ата минута. Фунду проби добре в наказателното поле на Левски, Горанов опита да изчисти, но право на крака на Фенуш, който напълно непокрит от около 10 метра прати топката в мрежата зад Митрев.

Стражът на Левски се намеси два пъти решително, за да не бъде изравнен резултата.

Всичко обаче бе решено в полза на Левски в 74-ата минута, когато Паулиньо пусна на дъгата към Костов, който бе съборен от Димов. Топката обаче попадна на крака на Васил Панайотов, който с мощен фалцов удар прониза Макенджиев – 3:1.ю

В 82-ата минута Иван Горанов опита да центира, Хасани се вхърли на шпагат, а топката срещан ръката му – дузпа. Зад топката застана самият ляв бек на “сините” и хладнокръвно реализира за крайното 4:1.

С успеха Левски се класира за Лига Европа и ще се включи от първия квалификационен кръг на турнира. Там ще са също така Славия и ЦСКА. Лудогорец пък ще представя България в Шампионската лига.

Левски – Черно море 4:1
1:0 Габриел Обертан (24), 2:0 Серджиу Буш (39), 2:1 Мехди Фенуш (56), 3:1 Васил Панайотов (74), 4:1 Иван Горанов (83-дузпа)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
7- Паулиньо отправи първия точен удар в мача, но право в ръцете на Макенджиев
19- Прохазка комбинира отлично с Обертан, след което центрира на делчната греда. Там Паулиньо опита да засече топката, но не успя да я уцели добре и тя излезе в аут.
24- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Гомес открадна отлично топката пред наказателното поле на Черно море, направи две крачки и пусна в коридор между защитата към Обертан, който озовал се сам срещу Макенджиев не сгреши – 1:0!
32- Тиам игра с глава след центриране на Гомес, но би в аут
35- Георги Илиев опита удар към вратата на Левски, но топката мина покрай вратата
39- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Буш пое топката при бърза контра на “сините”, пусна към Горанов, който даде прострелно центриране по земя, а пред самата голлиния Буш засече топката и я прати в мрежата за 2:0!
41- Панайотов намери отлично Паулиньо, който обаче от няколко метра стреля право във вратаря Макенджиев
45- Край на първото полувреме
____________________________________________
46- Начало на второто полувреме
56- ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Фунду проби добре в наказателното поле на Левски, Горанов опита да изчисти, но право на крака на Фенуш, който напълно непокрит от около 10 метра прати топката в мрежата за 1:2!
65- Центриране пред вратата на Левски, където Василев изпревари защитник на Левски, но ударът му бе право в ръцете на Митрев
73- Божидар Митрев спаси опасен шут на Фенуш
74- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Паулиньо пусна на дъгата към Костов, който бе съборен от Димов. Топката обаче попадна на крака на Васил Панайотов, който с мощен фалцов удар прониза Макенджиев – 3:1!
82- ДУЗПА ЗА ЛЕВСКИ! Хасани се вхърли на шпагат в краката на Горанов, но топката срещна ръката му!
83- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Иван Горанов бележи от бялата точка за 4:1!
84- Ради Василев нацели гредата, отблизо, а при добавката Митрев спаси
90- 3 минути продължение

ЛЕВСКИ: 21.Божидар Митрев, 4.Иван Горанов, 15.Роман Прохазка, 28.Давид Яблонски, 5.Холмар Ейолфсон, 13.Жорди Гомес, 14.Хали Тиам (90-11.Антъни Белмонт), 71.Васил Панайотов, 32.Габриел Обертан, 7.Паулиньо (89-6.Ивайло Найденов), 9.Серджиу Буш (71-29.Станислав Костов)
Резерви: 12.Петър Иванов, 3.Аймен Белаид, 6.Ивайло Найденов, 8.Антонио Вутов, 11.Антъни Белмонт, 29.Станислав Костов, 99.Станислав Иванов​
Tреньор: Делио Роси

ЧЕРНО МОРЕ: 88.Благой Макенджиев, 33.Мирослав Енчев, 27.Даниел Димов, 23.Илиас Хасани, 41.Юго Кононго, 16.Петър Витанов (89-8.Емил Янчев), 21.Георги Русев, 38.Аристоте Фунду, 29.Марек Кузма (78-90.Мартин Минчев), 14.Георги Божилов (46-10.Радослав Василев), 9.Мехди Фенуш
Резерви: 26.Иван Дичевски, 8.Емил Янчев, 10.Радослав Василев, 17.Мaртин Костадинов, 18.Атанас Зехиров, 45.Фабио Мартинш, 90.Мартин Минчев
Треньор: Илиан Илиев