Волейболните национали пак паднаха от Германия

След поражението на финала на олимпийската квалификация, отстъпихме на немците и в Световната лига

Българският национален отбор по волейбол допусна нова загуба от Германия. В мач от Световната лига играчите на Найден Найденов отстъпиха с 1:3 (20:25, 26:28, 25:22, 22:25). Както е известно, българският тим отстъпи на немците и на финала на първата олимпийска квалификация в София в края на май. Капитанът Цветан Соколов, завършил с 33 точки. С 14 т. добре се включи и Валентин Братоев, но за съжаление пропуските на блокада и в посрещане ни лишиха от успеха. За Германия най-резултатен бе Маркус Поп с 16 точки. БЛИЦ

Двубоят започна равностойно до 3:3, след което германците дръпнаха с 5:3 след контра на Маркус Бьоме и грешка на българския разпределител Георги Братоев. Последва равенство при 5:5. Първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за България след атака прец центъра на Теодор Тодоров. Играта продължи точка за точка до 10:10. Втората техническа пауза дойде при 16:14 за германците. Последва ас на Симон Тишер и 17:14. Въпреки усилията на “трикольорите”, разликата се запази до 20:17. Германия поведе убедително с 23:19 след мощна атака на Йохен Шьоопс и контра през центъра на Маркус Бьоме. Възпитаниците на Витал Хейнен взеха гейма с 25:20 след блок-аут на Денис Калиберда.

В началото на втората част България поведе бързо с 2:0 след две грешки на Симон Тишер и Кристиян Дюнес, но последва равенство 3:3. За пореден път играта продължи точка за точка до 8:7 за българските волейболистки след блок-аут на Вальо Братоев. Двата отбора играха равностойно до 11:11, а Германия поведе с 16:14 при второто техническо прекъсване. Постепенно българските “лъвове” изравниха за 19:19 и 21:21. Нашите дори поведоха при 24:23 след успешна контра на Вальо Братоев. Двата тима играха точка за точка до 26:26, след което момчетата на Витал Хейнен измъкнаха гейма с 28:26 след технично отиграване на разпределителя Симон Тишер и мощна контра на Йохен Шьоопс.

Българите започнаха ударно третата част и поведоха с 4:0 и след това взеха аванс дори от шест точки. Немците отговориха с ас на Гроцер и грешка на Гоцев и резултата беше намален на 8:11. Найден Найденов спря германската серия с таймаут, който даде резултат и българските национали поведоха с 14:9. Германия отново навакса изоставането си до 15:17. Последва преследване точка за точка и след атака на Валентин Братоев България спечели гейма с 25:22.

След поредица от наивни грешки на българите Германия се откъсна с 8:5 при първото техническо прекъсване на четвъртия гейм. Грешките в българския ти зачестиха и немците се откъснаха с 15:11 и затвориха прекъсването на 16:12. След две грешки на Цветан Соколов и Валентин Братоев разликата се увеличи на четири точки. Лъвовете обаче показаха дух и намалиха изоставането до 20:21. Германия обаче отново дръпна с 23:21 и успя да реализира първия си мачбол.

ГЕРМАНИЯ – БЪЛГАРИЯ 3:1 (25:20, 28:26, 22:25, 25:22)

ГЕРМАНИЯ: Маркус Поп, Симон Тишер, Денис Калиберда, Маркус Бьоме, Йохен Шьоопс, Кристиян Дюнес – Маркус Щоервалд-либеро
Старши-треньор: Витал Хейнен.

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Валентин Братоев, Костадин Гаджанов, Теодор Тодоров – Владислав Иванов-либеро
Старши-треньор: Найден Найденов