Първа победа за Африка на Мондиала! Сенегал пречупи Полша (ВИДЕО)

Сенегал победи Полша с 2:1 на старта за двата тима на Мондиала в Русия и последен от първия кръг на груповата фаза на турнира. Полузащитникът на Лудогорец Яцек Горалски не влезе в игра за поляците и изгледа двубоя от пейката.БЛИЦ.СПОРТ

Първото полувреме не се запомни с много голови положения, а обратно на прогнозите – Сенегал бе по-активният отбор. Нианг пропусна да открие резултата в 18-ата минута, но двадесет по-късно рикошет след удар на Гейe в тялото на Ционек, направи разликата в полза на Сенегал.

През втората част Полша започна малко по-активно, но четвърт час след почивката получи втори гол. Мбайе Нианг се възползва от върната топка в половината на Полша и с мощен спринт изпревари бранител и вратаря на съперника за 1:0. Поляците протестираха при попадението, тъй като малко преди гола Нианг бе извън терена за медицинска помощ. Минути преди края Гжегож Криховяк намали резултата до 2:1 за Сенегал, но той съотборниците му не стигнаха до нещо повече в срещата.

Победата бе първа за представител на Африка на Мондиала в Русия след загубите на Египет (0:1 от Уругвай), на Мароко (0:1 от Иран), Нигерия (0:2 от Хърватия) и на Тунис (1:2 от Англия). В другия мач от групата по-рано днес Япония победи Колумбия с 2:1.

ПОЛША – СЕНЕГАЛ 1:2
0:1 Тиаго Ционек (38′ автогол), 0:2 Мбайе Нианг (61′), 1:2 Гжегож Криховяк (86′)

По-важното от срещата по минути:
1′ Начало на двубоя.
18′  Страхотен шанс за Мбайе Нианг, но топката преминава покрай дясната греда!
38′  ГООООЛ за Сенегал! Топката попадна у Идриса Гейe при бърза атака, той стреля, а след рикошет в Тиаго Ционек тя излъга вратаря на поляците и влезе в мрежата.
42′  Удар с глава на Сане, но сенегалецът заби твърде остро топката в земята, тя отскочи и прескочи вратата.
45′ Край на първата част.

46′ Начало на втората част.
50′  Опасен удар от пряк свободен удар, но вратарят на Сенегал плонжира и боксира топката.
61′  ГОООООЛ за Сенегал! Мбайе Нианг се възползва от върната топка в половината на Полша и с мощен спринт изпревари бранител и вратаря на съперника за 1:0.
85′  Претенции за дузпа от Сенегал за фаул на Мачей Рибус срещу Исмаила Сар! Реферът остави ситуацията без последствия.
86′  ГОООООЛ за Полша! Криковяк се промъкна в  наказателното поле и намалява аванса на Сенегал след удар с глава!
90+4′ Край на срещата!

Winbet – най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

ПолшаПОЛША: 1.Войчех Шчесни, 4.Тиаго Ционек , 20.Лукаш Пишчек ( 18.Бартош Бережински), 2.Михал Паздан, 10.Гжегож Криховяк , 19.Пьотр Зиелински, 13.Мачей Рибус, 11.Камил Гросицки, 16.Якуб Блашчиковски ( 5.Ян Беднарек ), 9.Роберт Левандовски, 7.Аркадиуш Милик  ( 23.Давид Ковнацки)
Резерви: 22.Лукаш Фабиански, 12.Бартош Бялковски, 6.Яцек Горалски, 15.Камил Глик, 3.Артур Йедржейчик, 8.Карол Линети, 21.Рафал Курзава, 17.Славомир Пешко, 14.Лукаш Теодорчик

СенегалСЕНЕГАЛ: 16.Хадим Ндиайе, 6.Салиф Сане , 3.Калиду Кулибали, 12.Юсуф Сабали, 22.Муса Ваге, 13.Алфред Ндиайе, 5.Идриса Гейe , 10.Садио Мане, 19.Мбайе Нианг  ( 14.Муса Конате), 18.Исмаила Сар, 9.Маме Диуф (11.Шейк Ндойе )
Резерви: 1.Абдулай Диало, 23.Алфред Гомис, 4.Кара Мбоджи, 2.Адама Мбенг, 21.Ламин Гасама, 17.Баду Ндиайе, 8.Шейку Куяте, 20.Кейта Балде, 15.Диафра Сако, 7.Муса Соу

Стадион: “Откритие Арена”, Москва (45360)
Съдия: Наваф Шукрала (Бахрейн)