Бомбата е факт! Световният шампион Германия изхвърча безславно от Мондиала!

Световният шампион Германия е аут от Мондиала в Русия! Бундестимът загуби с 0:2 срещата си с Южна Корея от груповата фаза! Така носителят на трофея от 2014 година остана на последно място в група “F”, след като бе изпреварен и от победителя днес. В другата среща Швеция победи с 3:0 Мексико и зае първото място. Второто остана за “ацтеките”. Двата тима са с по 6 точки, но “тре крунур” е с по-добра голова разлика.БЛИЦ.СПОРТ

Първото полувреме бе много скучно. Двата тима почти не организираха атаки, а Германия по никакъв начин не показа, че желае победата. Тимо Вернер създаде единственото опасно положение пред вратата на Йо. Нойер също трябваше да се намесва веднъж, като го направи несигурно, но след това се реваншира.

Играчите на Йоаким Льов се втурнаха в атака в началото на втората част. Още в 47-ата минута Горецка бе много близо до попадение. Германецът бе оставен абслючтно непокрит на няколко метра от вратата, но Йо някак успя да се разтегне и да избие.

Хубав удар от въздуха  на Вернер пък профуча покрай гредата. 20 минути преди края на мача Марио Гомес стреля с глава, но топката отново бе уловена от Йо.

Winbet – най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Йоаким Льов вкара цялата си офанзивна мощ, а след 80-ата минута почти постоянно всички полеви играчи на Германия бяха в полето на Южна Корея.

Марко Ройс стреля много добре от разстояние, но топката профуча покрай гредата на вратата на Йо.

Три минути преди края на редовното време Хумелс изкочи между отбраната на Южна Корея и засече с глава центриране на Йозил, но стреля много неточно.

В 92-ата минута Южна Корея вкара гол, който първоначално бе отменен заради засада. Последва намеса на ВАР. Реферът разгледа положението и отсъди гол за Южна Корея, който бе дело на Йон-Гвон Ким.

В 96-ата минута дори вратарят Мануел Нойер се беше включил в атака, а от това се възползваха азиатците. Топката бе изритана към полето на Германия, където Хьон-Мин Сон се озова сам на опразнената врата и вкара за крайното 2:0, което прати Йозил и компания обратно към родината.

ПРОГРАМА, КЛАСИРАНЕ И РЕЗУЛТАТИ НА МОНДИАЛА В РУСИЯ

Южна Корея – Германия 2:0
1:0 Йон-Гвон Ким (90+2), 2:0 Хьон-Мин Сон (90+6)

Срещата по минути:
1- Начало на двубоя
14- Горецка се озова на добра позиция за пас след отлична германска комбинация, но се забави с паса към непокритите двама свои съотборници
19- Ву-Йон Юн стреля силно от фаул, Нойер не изби убедително, но след това бързо поправи грешката си
39- Тимо Вернер стреля, след рикошет топката прехвърли вратаря, но и вратата
40- Голямо разбъркване в полето на Южна Корея, но в крайна сметка вратарят изби, а после защитник изчисти топката
45- 3 минути добавено време
45+3- Край на първото полувреме
_________________________________
46- Начало на второто полувреме
47- Уникален пропуск на Горецка! Топката бе центрирана на 5 метра от вратата, германецът бе абсолюятно сам, но ударът му бе избит от Йо!
51- Страхотна атака на Германия, която завършва с хубав удар от въздуха на Вернер, но топката профуча покрай вратата
61- Тимо Вернер проби по дясното крило, Тони Кроос стреля, но след рикошет топката излиза в корнер
68- Марио Гомес се извиси и стреля с глава, но Йо лови
82- Ройс стреля много силно, но топката минава на сантиметри покрай гредата
87- Йозил центрира отлично на главата на Хумелс, ударът на бранителя обаче отиде много встрани от вратата
88- Кроос стреля силно, но Йо лови
90- 6 минути добавено време
90+2- ГОЛ ЗА ЮЖНА КОРЕЯ! Южна Корея вкара гол, но попадението бе отменено заради засада! Последва намеса на ВАР. Реферът разгледа положението и отсъди гол за Южна Корея, който е дело на Йон-Гвон Ким!
90+6-
ГОЛ ЗА ЮЖНА КОРЕЯ! Нойер отиде в полето на Южна Корея, но Хьон-Мин Сон бе изведен сам на празна врата и вкара за 2:0!
90+9- Край на мача!

Южна Корея: 23.Хьон-Ву Йо, 14.Чул Хон, 19.Йон-Гвон Ким, 20.Хюн-Соо Ян, 5.Юн-Сун Юн, 2.Йон Ли, 13.Джа-Чеол Коо (56-11.Хий-Чан Хван (78-22.Йо-Хан Го)), 17.Джа-Сун Ли, 15.Ву-Йон Юн, 18.Сьон-Мин Мун (69-8.С-Йон Ю), 7.Хьон-Мин Сон
Резерви: 21.Ин-Хьон Ким, 1.Син-Гю Ким, 6.Джоо-Хо Парк, 4.Бан-Сук Ох, 22.Йо-Хан Го, 3.Сьон-Хюн Юн, 12.Мин-Ву Ким, 16.Сун-Йон Ки, 10.Сьон-Ву Лий, 8.С-Йон Ю, 9.Шин-Ук Ким, 11.Хий-Чан Хван​
Селекционер: Шин Тае Йон

ГЕРМАНИЯ: 1.Мануел Нойер, 15.Никлас Зюле, 18.Йосуа Кимих, 3.Йонас Хектор (77-20.Юлиан Бранд), 5.Матс Хумелс, 8.Тони Кроос, 6.Сами Кедира (58-23.Марио Гомес), 10.Месут Йозил, 14.Леон Горецка (63-13.Томас Мюлер), 9.Тимо Вернер, 11.Марко Ройс
Резерви: 22.Марк-Андре Тер Стеген, 12.Кевин Трап, 16.Антонио Рюдигер, 4.Матиас Гинтер, 2.Марвин Платенхардт, 21.Илкай Гюндоган, 20.Юлиан Бранд, 7.Юлиан Дракслер, 19.Себастиан Руди, 13.Томас Мюлер, 23.Марио Гомес
Селекционер: Йоаким Льов

Стадион: Казан Арена