Страхотна драма в Москва! Русия изхвърли Испания от Мондиала след дузпи в исторически мач (ВИДЕО)

Русия изхвърли Испания от Световното първенство по футбол, след като победи с 4:3 при дузпите (1:1 в редовното време и продълженията) в трета среща от 1/8-финалите на Мондиала.

За първи път в турнира това лято мачът не се реши в редовното време, а домакинът имаше повод за радост след две спасявания на Игор Акинфеев при удари на Коке и Яго Аспас. За първи път бяха използвани и четвърти смени по време на футболен мач, което е исторически момент в играта.

След Франция и Уругвай, които ще спорят един срещу друг, Русия с третият участник на 1/4-финалите, където ще спори с победителя от Хърватия – Дания, които играят от 21:00 часа тази вечер.

Двубоят на “Лужники” започна предпазливо, но с лек натиск на Испания, като в първите минути не стигна до точен удар. Центриране от фаул в 12-ата минута доведе до автогол на Сергей Игнашевич, с който “ла фурия” поведе. Русия постепенно взе инициативата и стигна до хубав удар на Головин в 36-ата минута. Пет по-късно Жерар Пике игра с ръка, а Артьом Дзюба изравни от наказателния удар. Испания можеше да стигна до нов аванс, но Диего Коста не уцели вратата при опит за прехвърлящ удар.

Втората част ще се запомни с две неоснователни претенции за дузпа и от двата отбора, като първо Головин поиска наказателен удар, а минути по-късно испанците поискаха игра с ръка на Игнешевич. Появилият се като резерва Андрес Иниеста отправи най-опасния удар през второто полувреме след като насочи топката в долния десен ъгъл, но Акинфеев се справи.

Продълженията започнаха с натиск на Испания, като “ла фурия” нападаше през цялото първо продължение, но на три пъти не успя да стигне до гола. В първото продължение бяха извършени исторически четвърти смени за двата отбора и на терена се появиха Александър Ерохин и Родриго. Именно последният бе замесен в опасно положение в 109-ата минута, в което нападателят можеше да реши всичко. Пет по-късно Испания поиска дузпа за задъжане на Серхио Рамос, но след ВАР, ситуацията бе подмината.

1:0 Андрес Иниеста,  1:1 Фьодор Смолов,  2:1 Жерар Пике,  2:2 Сергей Игнашевич,  2:2 Коке,  2:3 Александър Головин,  3:3 Серхио Рамос,  3:4 Денис Черишев,  3:4 Яго Аспас

По-важното от срещата по минути:
1′ Начало на мача.
12′  ГОООЛ за Испания! Серхио Рамос тръгна към топката след центриране от фаул, но тя се отби в крака на Сергей Игнашевич в опита му да спре испанеца.
36′  Хубав фалцов удар на Головин от границата на наказателното поле, но не намери очертанията на вратата.
39′ Напрежение пред испанската врата, последва центриране пред вратарското поле, но Коке изчисти.
40′ ДУЗПА за Русия! Топката се отби в ръката на Жерар Пике, който макар и с гръб, я остави високо вдигната и реферът посочи бялата точка.
42′  ГООООЛ за Русия! Артьом Дзюба бележи от дузпа.
45+1′  Диего Коста опита прехвърлящ удар от малък ъгъл, но топката тупна пред голлинията и бе изчистена от руски защитник.
45+2′ Край на полувремето.

46′ Начало на втората част.
58′ Иско получи топката и влезе в наказателното поле на Русия, опита удар от малък ъгъл, но стигна само до корнер.
66′  Головин пада в наказателното поле и поиска дузпа, но реферът посочи удар от вратата.
83′  Претенции от Испания за игра с ръка на Игнашевич, но след консултация с ВАР, реферът даде знак играта да продължи.
85′  Страхотен удар на Иниеста, Акинфеев се справи, след което Аспас опита добавка, но не уцели вратата.
90+4′ Край на мача. Двата тима играят продължения!

91′ Начало на първото продължение.
92′  Хубава комбинация между Иско и Аспас доведе до подаване към Карвахал, но защитникът не стигна до топката.
100′ Удар от дистанция на Асенсио, но право в ръцете на Акинфеев.
105′ Удар с глава на Пике, но вратарят на Русия отново се справи.
105′ Край на първото продължение. Минута почивка за двата отбора.

106′ Начало на второто продължение.
107′ Удар на Иниеста, но се получи рикошет и топката стана лесна за руския вратар.
109′  Родриго нахлу в наказателното поле на Русия, стреля, но Акинфеев пак се справи.
114′  Претенции за дузпа от страна на Испания за задържане на Серхио Рамос! Видеореферите се задействаха, но не отсъдиха наказателен удар.
120′ Родриго стигна до топката и стреля от границата на наказателното поле, но Акинфеев пак е на мястото си.
120+1′ Край на продълженията! Победителят ще се реши с дузпи!!!
Winbet – най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

ИспанияИСПАНИЯ: 1.Давид де Хеа, 18.Жорди Алба, 3.Жерар Пике , 15.Серхио Рамос, 4.Начо Фернандес ( 2.Даниел Карвахал), 21.Давид Силва ( 6.Андрес Иниеста), 22.Иско Аларкон, 8.Коке, 5.Серхио Бускетс, 20.Марко Асенсио, 19.Диего Коста ( 17.Яго Аспас)
Резерви: 13.Кепа Арисабалага, 23.Пепе Рейна, 16.Начо Монреал, 22.Сесар Аспиликуета, 12.Алваро Одриосола, 10.Тиаго Алкантара, 7.Саул Нигес, 11.Лукас Васкес, 9.Родриго Морено

РусияРУСИЯ: 1.Игор Акинфеев, 13.Фьодор Кудряшов, 3.Иля Кутепов , 4.Сергей Игнашевич , 2.Марио Фернандес, 17.Александър Головин, 7.Далер Кузяев (21.Александър Ерохин ), 11.Роман Зобнин , 18.Юрий Жирков ( 14.Владимир Гранат), 19.Александър Самедов ( 6.Денис Черишев), 22.Артьом Дзюба  ( 10.Фьодор Смолов)
Резерви: 20.Владимир Габулов, 12.Андрей Луньов, 5.Андрей Семьонов, 15.Алексей Миранчук, 16.Антон Миранчук, 8.Юрий Газински, 9.Алан Дзагоев

Съдия: Бьорн Кайперс (Холандия)
Стадион: “Лужники” (Москва), 78011 зрители