Лудогорец ликува с трета Суперкупа на България (ВИДЕО)

Шампионът Лудогорец победи носителя на купата на страната Славия с минималното 1:0 на “Трейс Арена” в Стара Загора и за трети път в историята триумфира със Суперкупата на България след 2012 и 2014 година. Клаудиу Кешеру (30) реализира единственото попадение, а преди това Марселиньо бе нацелил напречната греда. „Белите“ рядко застрашаваха вратата на Ренан дос Сантос, който само веднъж трябваше да се намеси решително след удар на Галин Иванов.БЛИЦ.СПОРТ

“Орлите” от Разград очаквано имаха инициативата през първата част, но можеха да бъдат неприятно изненадани още в 3-ата минута, когато Милчо Ангелов овладя топката при грешка в изнасянето ѝ от страна на футболистите на Лудогорец. Нападателят стигна чак до наказателното поле, като малко преди него бе пресрещнат от Козмин Моци и падна, но не получи фаул. Постепенно „орлите“ поеха контрола върху мача и след пропуск на Кешеру с глава в 15-ата минута Марселиньо нацели напречната греда. Славия отвърна с удар на Галин Иванов от фаул в 20-ата минута покрай вратата. Шест минути след това Марселиньо направи двойно подаване с Вандерсон и излезе сам срещу вратаря, но Стергиакис го изпревари.

Лудогорец материализира превъзходството си след половин час игра. Натанаел шутира отдалеч, Кешеру отклони топката към Марселиньо, който му я върна и румънецът вкара за 1:0. Три минути по-късно Галин Иванов шутира от далечна дистанция и Ренан дос Сантос направи страхотно спасяване. До края на полувремето „орлите“ доминираха, но не създадоха други сериозни положения за гол.

Winbet – най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Веднага след почивката “белите” имаха претенции за дузпа след падане на Галин Иванов в наказателното поле след контакт със Сисиньо, но съдията Георги Кабаков даде знак играта да продължи. След това Стергиакис се намеси решително при удари на Мисиджан и Кампаняро, като особено при втория трябваше да положи максимални усилия. В 60-ата минута вратарят на столичани отново показа класа, спасявайки удар от непосредствена близост на Мисиджан, изведен прекрасно от Марселиньо.

Четвърт час преди края срещата за кратко бе прекратена заради хвърлени факли на терена от феновете на Славия. В самият край “белите” се опитаха да установят натиск пред вратата на шампионите, но така и не съумяха да стигнат до изравнителен гол.

Така Лудогорец спечели трета Суперкупа в историята след трофеите през 2012 и 2014 година.

Лудогорец – Славия 1:0
1:0 Клаудиу Кешеру (30)

Състави
Лудогорец: 33.Ренан дос Сантос, 2.Рафаел Форстър, 30.Козмин Моци, 88.Вандерсон (68 92.Джоди Лукоки), 10.Густаво Кампаняро , 18.Светослав Дяков , 93.Върджил Мисиджан (8237.Жоао Пауло), 4.Сисиньо, 6.Натанаел, 84.Марселиньо, 28.Клаудиу Кешеру (6570.Якуб Швиерчок)
Резерви: 29.Даниел Наумов, 25.Цветомир Панов, 55.Георги Терзиев, 8.Лукас Саша, 92.Джоди Лукоки, 37.Жоао Пауло, 70.Якуб Швиерчок
Треньор: Пауло Аутуори (Бразилия)

Славия: 32.Антониос Стергиакис, 55.Андреа Христов, 25.Александър Емилов Александров, 10.Янис Карабельов , 27.Емил Мартинов, 38.Милен Гамаков , 8.Славчо Шоколаров (68 23.Владислав Узунов), 19.Димитър Велковски, 17.Момчил Цветанов (872.Филип Кръстев), 71.Галин Иванов, 29.Милчо Ангелов (7514.Ивайло Димитров)
Резерви: 1.Георги Петков, 15.Александър Станисавлевич, 2.Димитър Буров, 2.Филип Кръстев, 23.Владислав Узунов, 14.Ивайло Димитров, 9.Цветелин Чунчуков
Треньор: Златомиr Загорчич

Стара Загора, стадион “Трейс Арена”
Съдия: Георги Кабаков

Срещата по минути с БЛИЦ:
1 – Начало на срещата.
3 – Милчо Ангелов овладя топката при грешка в изнасянето ѝ от страна на футболистите на Лудогорец и стигна чак до наказателното поле, като малко преди него бе пресрещнат от Козмин Моци и падна, но не получи фаул.
8 – Опасно центриране на Мисиджан към Кешеру, но топката излезе в аут.
14 – Кешеру засече с глава центриране на Натанаел отляво, но прати топката над вратата.
15 – ГРЕДА за Лудогорец! Марселиньо получи топката на границата на наказателното поле, напредна и отправи истински снаряд право в напречната греда.
17 – Вандерсон центрира от пряк свободен удар право към вратата, където Стергиакис се намеси и изби топката.
20 – Галин Иванов шутира от пряк свободен удар, но топката премина покрай вратата.
23 – Слаб удар с глава на Кешеру над вратата.
26 – Марселиньо направи двойно подаване с Вандерсон и излезе сам срещу вратаря, но Стергиакис го изпревари.
29 – Мисиджан нахлу опасно в наказателното поле, но се забави, а след това Кампаняро шутира в аут.
30 – ГОООЛ за Лудогорец! Натанаел шутира отдалеч, Кешеру отклони топката към Марселиньо, който му я върна и румънецът вкара за 1:0.
33 – Шут на Галин Иванов от далечна дистанция и страхотно спасяване на Ренан дос Сантос.
42 – Натиск на шампионите, но без сериозна опасност пред вратата на “белите”.
45 – Край на първата част!
………………………………………….
46 – Начало на второто полувреме.
47 – Галин Иванов падна в наказателното поле след съприкосновение със Сисиньо, но Георги Кабаков не видя нарушение за дузпа.
52 – Шут на Мисиджан и топката отива право в ръцете на Стергиакис.
55 – Стергакис спаси със сетни усилия удар на Кампаняро.
60 – Марселиньо изведе чудесно нахлулия на скорост Върджил Мисиджан, чийто удар от близка дистанция бе спасен от Стергиакис.
63 – Поредно спасяване на Стергиакис след удар на Вандерсон.
69 – Удар на Галин Иванов и след рикошет топката излиза в корнер.
72 – Светослав Дяков фаулира съперник и можеше да получи втори жълт картон, но Георги Кабаков не му показа такъв.
75 – Съдията Георги Кабаков прекрати за кратко мача заради хвърлени факли на терена от феновете на Славия.
86 – Владислав Узунов шутира от фаул право в стената, а след това удар пробва и Александър Александров, но след рикошет топката излезе в корнер.
89 – Галин Иванов центрира от фаул, но Ренан дос Сантос излезе и се намеси, избивайки в корнер.
90 – Стергиакис спаси след удар на Якуб Швиерчок.
90+4 – Край на мача! Лудогорец ликува със Суперкупата за трети път в историята след 2012 и 2014 година.