Отново дузпи и Испания отново на финал

Испания отново е на финал. Ла фурия ще защитава титлата си от 2008 г.EURO2012.BNT.BG

В “Ел класико” на ниво национални отбори се превърна сблъсъкът Португалия – Испания. В редовното време иберийците не си вкараха голове, минаха и продълженията и се стигна до дузпи, при които испанците надделяха с 4:2.

Мачът започна двуостро като първото по-чисто положение се откри пред испанците. В 9-та минута хубава атака на Ла фурия завърши с великолепен удар на Алваро Арбелоа от точката за изпълнение на дузпа, но топката профуча малко над напречната греда.

В 13-та минута остро центриране на Кристиано Роналдо в наказателното поле на Испания можеше да доведе до опасна ситуация, но вратарят Икер Касияс улови коженото кълбо.

Португалците обаче влязоха в ритъм в средата на първото полувреме и натиснаха Световните и еврошампиони, но бранителите в червени фланелки успяваха да предотвратят опасностите. В 31-та минута изстрел на Кристиано Роналдо от границите на наказателното поле след пас от Жоао Моутиньо излезе в аут встрани от вратата на Касияс.

В началото на втората част футболистите играха предпазливо, но не и коректно. Жълтите картони започнаха да валят, а играта бе накъсвана от зачестилите нарушения.
Португалците продължиха добре да пресират, докато испанските атаки преливаха трудно в половината на съперника.

Чак в 73-та минута Кристиано Роналдо имаше възможност да опита точността на удара си, след като бе отсъден фаул в полза на Португалия фронтално срещу Касияс. Изстрелът на суперфутболистът мина съвсем близо до напречната греда на испанската врата.

10 минути по-късно Кристиано Роналдо отново стреля директно от пряк свободен удар на 26 метра от голлинията на Касияс, но португалската звезда отново не успя да се разпише. И отново ТОЙ в 90-та минута бе изведен на отлична стрелкова позиция, но пропиля възможността, пращайки топката в аут.

Стигна се до продължения.

В първото от тях двете единайсеторки си разменяха остри атаки, които обаче не успяваха да завършват по желания начин. Много близо до истината бе Серхио Рамос с удар, който профуча много близо до вратата на Португалия.

Във второто продължение испанците бяха по-свежи и атакуваха активно.  В 114-та минута Фабрегас изведе Педро зад отбраната на Португалия, но той се засуети и португалците успяха да се справят и в тази ситуация.