Във Витоша (Бистрица) явно са си взели поука от миналия сезон, в който отбелязаха едва една победа за редовния сезон. Днес “тигрите” откриха новата кампания в Първа лига с домакинска победа над Дунав (Русе) с 2:1. Още по-впечатляващото е, че бистричани стигнаха до успеха след феноменален обрат за по-малко от 2 минути, когато се разписаха Наско Милев и Стефан Христов.

Първото полувреме започна с натиск на гостите от Русе, които стигнаха до гол още в 4-ата минута. Голмайстор бе Ахмед Ахмедов. Той отбеляза след грешка на вратаря Николай Георгиев, който изпусна топката след слаб шут на Светослав Ковачев – 0:1.

В 18-ата минута Витоша бе близо до това да изравни чрез Наско Милев, но нападателят, който бе намерен от Стефан Христов в наказателното поле, изпусна от чиста позиция.

Светослав Ковачев бе близо до второ попадение за русенци в 28-ата минута, когато негов шут бе блокиран с хубав шпагат на Петко Цанков.

Второто полувреме започна по прекрасен начин за домакините. Те не спираха да атакуват и това си каза думата в 61-ата минута, когато получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Наско Милев, срещу когото бе извършено нарушението, а той не сгреши от наказателния удар – 1:1.

По-малко от 2 минути по-късно “тигрите” стигнаха до пълния обрат. Стефан Христов отбеляза след страхотна асистенция от Георги Амзин – 2:1.

До края бистричани можеха да отбележат още попадения срещу разклатените гости, но не съумяха да реализират.

Така Витоша постигна победа още в първия си мач през този сезон, а не както през дебютната им кампания – 9 месеца след началото й.

В 20:45 часа тази вечер Черно море и Ботев (Враца) излизат във втора среща от новия сезон в Първа лига.

Витоша – Дунав 2:1
0:1 Ахмедов (4), 1:1 Наско Милев (62), 2:1 Стефан Христов (64)

Най-интересното от срещата:

1 – Начало на мача.
4 – ГОООЛ! Дунав (Русе) открива резултата. Ахмед Ахмедов отбеляза първия гол за сезона в Първа лига, след като вратарят Николай Георгиев направи грешка, изпускайки топката след слаб шут на Светослав Ковачев.
12 – Анти Рениа намери пространство и стреля от далечна дистанция, но ударът му мина над вратата.
18 – Стефан Христов напредна по дясното крило, след което пусна топката към Наско Милев, но нападателят стреля встрани от вратата.
21 – И първият жълт картон за сезона е факт! Той е даден на Петко Цанков за грубо нарушение в центъра на терена срещу Борислав Балджийски.
28 – Дунав можеше да отбележи второ попадение чрез Светослав Ковачев, но шутът му бе блокиран със страхотен шпагат от Петко Цанков.
38 – Купенов стреля с глава след центриране от корнер, но право в тялото на Станислав Антонов.
43 – Неприятен инцидент между Ахмед Ахмедов и Радко Мутафчийски, които сблъскаха главите си. Двамата получиха медицинска помощ и ще успеят да продължат срещата.
45 – Край на първата част.
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 – Начало на втората част.
61 – Дузпа за Витоша! Наказателният удар е отсъден за нарушение на вратаря Антонов срещу Наско Милев!
62 – ГОООЛ! Витоша стига до равенството. Наско Милев отбеляза от бялата точка.
64 – ГОООЛ! Витоша прави обрата пълен! Този път е точен Стефан Христов, който бе намерен в наказателното поле по перфектен начин от Георги Амзин.
80 – Петко Цанков намери Радко Мутафчийски по прекрасен начин в наказателното поле, но изстрелът с глава на нападателя премина встрани от вратата.
82 – Параболичен удар с глава на Ахмед, топката се отби от напречната греда, а след това и вратарят Георгиев изби.
86 – Нова греда за Дунав! Този път топката се отби в стълба след далечен шут на Балджийски.
90+3 – Меле в края на мача! Анти Рениа и Петко Цанков получиха червени картони за домакините, а такъв от гостите получи Красимир Станоев.
90+5 – Край на мача! Витоша стига до успеха.

Витоша: 12.Николай Георгиев, 10.Георги Амзин, 11.Даниел Кутев (7314.Четин Садула), 18.Петко Цанков, 16.Радко Мутафчийски, 19.Анти Рениа, 17.Михаил Петров (677.Кристиян Кочилов), 24.Георги Купенов, 80.Лъчезар Котев, 96.Наско Милев, 99.Стефан Христов(895.Венцислав Бонев)
Резерви: 1.Християн Василев, 5.Венцислав Бонев, 7.Кристиян Кочилов, 14.Четин Садула, 20.Ивайло Климентов, 45.Григор Долапчиев, 94.Ивайло Тодоров

Дунав: 86.Станислав Антонов, 4.Петър Патев, 14.Божидар Васев, 16.Мартин Ковачев, 5.Георги Динков, 25. Борислав Балджийски, 31.Красимир Станоев, 8.Иван Коконов (6694.Глаусио Силва), 98.Светослав Ковачев (8211.Даниел Пехливанов), 77.Бранимир Костадинов (607.Александър Александров), 9.Ахмед Ахмедов
Резерви: 33.Филип Димитров, 7.Александър Александров, 23.Виктор Сандес, 94.Глаусио Силва, 11.Даниел Пехливанов, 24.Преслав Петров, 22.Христо Лемперов