Първи мач без гол в Първа лига! Верея и Септември взеха по точка на старта (ВИДЕО)

Верея и Септември завършиха при 0:0 в последен мач от първия кръг от новото първенство. Двата тима не си вкараха гол на “Трейс Арена” в Стара Загора, като вина за това имаше и мокрия терен през първата част.БЛИЦ.СПОРТ

Тогава единствено удар на Борис Галчев застраши вратата на домакините, но през втората част опасностите бяха повече. Гостите записаха повече положения, но домакините бяха с по-чисти възможности за попадение.

Двубоят е първи без гол от началото на родното първенство, като Верея и Септември делят шестата позиция със Славия и Берое.

По-интересното от мача по минути:
1′ Начало на срещата.
16′ Иво Иванов засече с глава центриране от корнер на Емин Ахмед, но ударът му бе неточен.
26′ Фабиано центрира в наказателното поле към непокрития Васил Добрев, който отправи удар с глава, но над вратата.
37′  Галчев отправи опасен удар към вратата на Верея, но Георгиев се справи.
45′ Край на първата част.

46′ Начало на второто полувреме.
63′  Милен Танев се озова на стрелкова позиция и нанесе силен диагонален удар, но Валентин Галев успя да избие в корнер.
66′  Коуроупис получи топката отляво и центрира към непокрития Антон Огнянов, който се озова сам срещу стража, но стреля над вратата от малкото наказателно поле.
80′  Червен картон за треньора на вратарите на Верея Стоян Колев за бурна реакция срещу съдийско решение.
86′  Тилев проби отляво и намери Гади в наказателното поле, който стреля покрай десния страничен стълб.
90+2′ Край на мача.

ВЕРЕЯ: 27.Георги Георгиев, 21.Здравко Илиев, 33.Емил Йоргенсен, 6.Иво Иванов, 77.Емин Ахмед, 18.Ангел Максимов, 88.Маикъл Тевия, 71.Симеон Мечев   ( 28.Ндомбоу Александер ), 7.Милен Танев ( 30.Стефан Аличков), 8.Денислав Станчев ( 3.Теофилос Коуроупис), 10.Антон Огнянов
Резерви: 22.Богомил Цинцарски, 4.Георги Йорданов, 9.Елиаш Силва

СЕПТЕМВРИ: 1.Валентин Галев, 10.Асен Чандъров, 8.Борис Галчев ( 11.Иван Тилев), 15.Васил Добрев, 22.Георги Стоичков, 25.Иван Стоянов, 20.Ишмаел Байду ( 7.Георги Русев), 19.Крис Гади ( 18.Владимир Николов), 4.Матиеу Диаби , 9.Мирослав Будинов, 26.Фабиано Алвеш
Резерви: 12.Иван Василев, 16.Антони Иванов, 24.Серхио Веласкез, 6.Иван Арсов

Стадион: “Трейс Арена”, Стара Загора
Съдия: Георги Кабаков