Етър с драматична победа на рождения ден на Трифон Иванов (ВИДЕО)

Етър победи Верея с 1:0 в двубой от втория кръг на Първа лига. Домакините почетоха легендата на Велико Търново и българския футбол Трифон Иванов с транспарант и аплодисменти в третата минута на срещата на стадион “Ивайло”.БЛИЦ.СПОРТ

Възпитаниците на Красимир Балъков бяха по-активни в срещата, като през първата част не намираха пътя към вратата на гостите. През втората нещата се промениха, а Крум Стоянов, Велко Батрович и Ерик Почански се разминаха с гола.

Минута след пропуска си обаче Почански се разписа с глава и донесе първи три точки за тима си през този сезон. Верея продължава да няма гол в първенството.

ЕТЪР – ВЕРЕЯ 1:0
1:0 Ерик Почански (88′)

1′ Начало на мача.
3′ Аплодисменти от феновете на стадиона във Велико Търново за покойния Трифон Иванов! (ВИЖ)
6′ Иван Скерлев отправи опасен удар с глава, но топката премина над вратата на Верея.
32′ Здравко Илиев центрира в наказателното поле на Етър, където Антон Огнянов отправи опасен удар с глава, но топката премина встрани от вратата.
36′ Опасен пробив на Жилсон Варела. Подаването му бе изчистено в ъглов удар.
45′ Край на първото полувреме.

46′ Начало на втората част.
49′ Майкъл Тевия отправи опасен удар, но вратарят на Етър успя да улови.
64′ Георги Сърмов отправи опасен удар, но вратарят на Верея отново бе пласиран перфектно и улови.
65′  Много опасна атака на Етър! Сърмов пусна към Крум Стоянов, той излезе сам срещу Георги Георгиев, но се забави и ударът му срещна тялото на стража.
80′  Велко Батрович остана сам срещу стража на Верея, но ударът му премина покрай вратата.
87′ Ерик Почански остана сам срещу вратаря, но ударът му премина над вратата на Верея.
88′  ГОООЛ за Етър! Ерик Почански бележи с глава, след чудесно центриране на Крум Стоянов.
90+3′ Край на мача!
EtarЕТЪР: 29.Христо Иванов, 21.Венцислав Василев, 4.Иван Скерлев, 25.Крум Стоянов , 5.Георги Сърмов, 8.Румен Руменов, 22.Димо Атанасов, 15.Иван Вълчанов ( 20.Яни Пехливанов), 70.Велко Батрович (88.Флорент Боджадж), 73.Иван Стоянов ( 23.Ерик Почански), 99.Жилсон Варела
Резерви: 33.Цветомир Цанков, 22.Никола Колев, 11.Даниел Младенов, 9.Иван Петков

VereyaВЕРЕЯ: 21.Георги Георгиев , 21.Здравко Илиев, 6.Иво Иванов, 3.Теофилос Курупис ( 10.Елиаш ), 33.Емил Йоргенсен, 77.Емин Ахмед, 7.Милен Танев, 18.Ангел Максимов, 88.Майкъл Тевия , 8.Антон Огнянов ( 30.Стефан Аличков), 28.Ндомбу Александър
Резерви: 12.Богомил Цинцарски, 4.Георги Йорданов, 33.Денислав Станчев

Съдия: Николай Йорданов
Стадион: “Ивайло”, Велико Търново