Голово шоу в Русе! Дунав наказа грешките на Ботев (Враца) (ВИДЕО)

Дунав наказа грешките на Ботев (Враца) в голово шоу, което завърши с победа 3:1 в полза на домакините от Русе. За успеха на “драконите” се разписаха Ахмед Ахмедов, който вкара във втори пореден мач, Божидар Васев, както и Борислав Балджийски. За врачани пък точен бе Петър Атанасов. БЛИЦ.СПОРТ

Winbet – най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Срещата започна на много бавно темпо, като играта се водеше предимно в центъра на терена.

Първата ситуация за гол дойде в 6-ата минута, когато Ахмедов отправи хубав изстрел с глава, но Николай Кръстев улови без проблеми.

В 26-ата минута падна и първото попадение. Голмайстор бе Ахмед Ахмедов, който отбеляза втори пореден гол в две срещи за “драконите”. Нападателят се възползва от огромна грешка на преотстъпения от Левски вратар Николай Кръстев, както и неговия съотборник Мариян Иванов, които се разминаха с топката, оставяйки Ахмедов сам на празна врата – 1:0.

Само няколко минути по-късно Дунав получи правото да изпълни и дузпа. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Даниел Гаджев в наказателното поле. Божидар Васев застана зад топката и отбеляза – 2:0.

В 42-ата минута Михаил Милчев отправи хубав удар с глава, но той премина встрани от вратата на Дунав.

През втората част Ботев (Враца) натисна своя съперник в търсене на гол, а това си каза думата в 56-ата минута, когато Петър Атанасов се разписа с глава след хубаво центриране отдясно – 2:1.

9 минути по-късно Дунав отбеляза нов гол. Този път се разписа Борислав Балджийски, който получи пас от Ндиайе и стреля, а Николай Кръстев не се намеси добре, пускайки нов лек гол в своята врата – 3:1.

В 70-ата минута Балджийски имаше нова възможност за гол и стреля опасно, но ударът му премина встрани от вратата на Ботев.

Петър Атанасов опита да вкара второ попадение с много силен изстрел в 81-ата минута, но топката излезе в аут.

До края врачани имаха още няколко възможности за втори гол, но не реализираха.

Така Дунав записа първа победа през новия сезон след загубата в Бистрица от първия кръг с 1:2. За Ботев (Враца) пък това бе втора поредна загуба, след като в предишния кръг те отстъпиха с 1:2 от Черно море.

В следващия кръг Ботев (Враца) е домакин на Левски, а Дунав (Русе) гостува на ЦСКА.

Дунав – Ботев 3:1
1:0 Ахмед Ахмедов (27), 2:0 Божидар Васев (31 – дузпа), 2:1 Петър Атанасов (56), 3:1 Борислав Балджийски (63)

Най-интересното от срещата:
1 – Начало на мача.
6 – Ахмед Ахмедов отправи удар с глава, но вратарят на Ботев улови без проблеми.
27 – ГОООЛ! Дунав взима преднина. Голмайстор е Ахмед Ахмедов, който се възползва от огромна грешка на преотстъпения от Левски вратар Николай Кръстев, който излезе извън границата на наказателното си поле и се размина с топката след неразбирателство със съотборник.
30 – Дузпа за Дунав (Русе)! Тя е дадена за игра с ръка на Даниел Гаджев в наказателното поле!
31 – ГОООЛ! Божидар Васев е точен от бялата точка.
42Михаил Милчев отправи удар с глава, но топката премина покрай вратата на Дунав.
45 – Край на първата част.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 – Начало на втората част.
49 – Петър Атанасов отправи удар, но топката премина далеч от вратата на Дунав.
53- Венцислав Керчев отправи удар, но топката премина встрани.
56 – ГОООЛ! Ботев (Враца) връща едно попадение. Голмайстор е Петър Атанасов, който отбеляза с глава след страхотно центриране от съотборник.
63 – Мартин Ковачев отправи силен удар, но топката се отби от защитник на Дунав и излезе в ъглов удар.
65ГОООЛ! Дунав отново взима преднина от 2 гола. Голмайстор е Борислав Балджийски, който получи пас от Ндиайе и стреля, а Николай Кръстев не се намеси добре, пускайки топката в своята врата.
70 – Балджийски отправи опасен удар, но топката премина встрани от вратата на Ботев (Враца).
81 – Петър Атанасов отправи силен удар към вратата на Дунав, но топката излезе в аут.
90+4 – Край на мача! Дунав (Русе) печели с 3:1.

Дунав (Русе): 86.Станислав Антонов, 14.Божидар Васев, 16.Мартин Ковачев (к), 5.Георги Динков, 22.Христо Лемперов, 4.Петър Патев, 25.Борислав Балджийски, 77.Бранимир Костадинов, 98.Светослав Ковачев (588.Иван Коконов), 7.Мухамаду Ндиайе (8394.Глаусио Силва), 9.Ахмед Ахмедов (7717.Нассим Зитоуни)
Резерви: 33.Филип Димитров, 23.Виктор Сандес, 94.Глаусио Силва, 11.Даниел Пехливанов, 8.Иван Коконов, 17.Нассим Зитоуни, 24.Преслав Петров
Треньор: Малин Орачев

Ботев (Враца): 34.Николай Кръстев, 11.Андреас Васев, 30.Валери Домовчийски, 37.Венцислав Керчев, 6.Даниел Гаджев (к) (737.Георги Вълчов), 71.Емил Стоев (359.Иван Колев), 88.Йордан Апостолов, 26.Мариян Иванов, 22.Михаил Милчев, 10.Петър Атанасов, 94.Юлиан Ненов (6917.Спас Георгиев)
Резерви: 33.Красимир Костов, 7.Георги Вълчeв, 19.Ивайло Михайлов, 9.Иван Колев, 20.Костадин Гаджалов, 17.Спас Георгиев, 23.Тодор Траянов
Треньор: Сашо Ангелов

Съдия: Станислав Тодоров (Шумен)