Лудогорец се препъна в Стара Загора преди реванша в Унгария (ВИДЕО)

Берое и Лудогорец завършиха 1:1 в интригуващ мач от втория кръг на Първа лига. Марселиньо откри резултата за шампионите в 57-ата минута, а в 62-ата Мартин Райнов изравни, след което така и не падна ново попадение и не беше излъчен победител.БЛИЦ.СПОРТ

За гостуването в Стара Загора наставникът на Лудогорец Пауло Аутори даде почивка на някои титуляри, съхранявайки ги за реванша с МОЛ Види (б.р. – доскорошният Видеотон) в Шампионска лига – на 1 август (сряда) от 21:00 часа. Цели пет бяха промените в сравнение срещата с унгарците в Разград (0:0). Георги Терзиев, Яцек Горалски, Густаво Кампаняро, Жоао Пауло и Якуб Швиерчок започнаха от първата минута срещу Берое вместо Козмин Моци, Светослав Дяков, Лукас Саша, Кешерю и Вандерсон.

Winbet – най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Официален дебют в Първа лига за Лудогорец записа Антон Недялков. Бившият защитник на ЦСКА замени Натанаел в 68-ата минута и доигра срещата под Аязмото.

Избраниците на Александър Томаш първи имаха шанс за откриване на резултата. Във втората минута Борислав Цонев бе близо до гол, но гредата спаси гостите. Иван Минчев подаде на халфа, който стреля, а топката се отби в напречната греда. Лудогорец отговори с бърза атака, при която Мисиджан нахлу на скорост в наказателното поле на домакините, но не успя да завърши с удар.

В 23-ата минута Марселиньо стреля покрай лявата греда на вратата, пазена от Душан Перниш. Стражът на Берое след това блесна с редица решителни намеси, но в 57-ата минута му се наложи да вади топката от мрежата си. Мисиджан подаде вдясно към Сисиньо, който веднага пусна по земя към Марселиньо и асът на “орлите” се разписа с точен изстрел по земя – 0:1.

Радостта на шампионите беше твърде кратка, тъй като пет минути по-късно Берое изравни – 1:1. Капитанът Мартин Райнов реализира с топовен изстрел и вдигна на крака публиката на стадиона в Стара Загора.

Последваха няколко пропуска на Якуб Швиерчок. Перниш не позволи и на Жоао Пауло да го накаже и срещата завърши без победител – 1:1.

БЕРОЕ – ЛУДОГОРЕЦ 1:1
0:1 Марселиньо (57), 1:1 Мартин Райнов (62)

Срещата по минути:
1 – Начало на мача.
2  ГРЕДА! Продължителна атака на домакините завърши с удар на Борислав Цонев, който получи подаване от Иван Минчев, топката се отби в напречната греда.
16 – Шут на Жоао Пауло, след рикошет топката попада в ръцете на Перниш.
20 – Густаво Кампаняро скочи, за да засече топката от корнер, но ударът му излиза в аут.
23  Опасен изстрел на Марселиньо от пряк свободен удар, топката прелетя на сантиметри покрай лявата греда на вратата, пазена от Душан Перниш.
36 – Иван Минчев центрира от фаул, Райнов засече с глава, изпреварвайки Ренан, топката премина на сантиметри от гредата.
39 – Нова отлична възможност за домакините. Меска застигна дълъг пас на Цонев зад отбраната и бе сам срещу стража на шампионите. Ренан отрази удара с крак.
43 – Жоао Пауло стреля, Перниш спасява.
45 – Добавеното време е 1 минута.
45+1 – Край на първото полувреме.
———
46 – Начало на второто полувреме.
49 – Мисиджан получи на фланга и навлезе в наказателното поле на Берое, след което върна за Кампаняро. Ударът на халфа на гостите мина над вратата.
52 – Опасен пробив на Меска завърши с центриране, бранител на Лудогорец успя да избие.
57  ГОООЛ! Лудогорец повежда с гол на Марселиньо – 0:1! Мисиджан подаде вдясно към Сисиньо, който веднага пусна по земя към Марселиньо и опитният футболист прати топката в мрежата на Берое.
62
 ГОООЛ! Берое бързо изравни – 1:1! Капитанът Мартин Райнов стреля от далечна дистанция, фронтално срещу вратата на Лудогорец, реализирайки в мрежата на Ренан.
68  Антон Недялков влиза в игра за Лудогорец и записва дебют за шампионите в Първа лига. Бившият защитник на ЦСКА замени Натанаел.