Славия размаза сбирщината на Акрапович, внук на “синя” легенда с два гола (ВИДЕО)

Славия се наложи по категоричен начин с 4:2 при гостуването си на Локомотив (Пловдив) от втория кръг на новото първенство. Предвид предстоящия реванш с Хайдук в четвъртък от 19:00 часа, “белите” днес бяха без някои от титулярите си, но въпреки това надиграха с лекота “смърфовете” и заслужено се поздравиха с успеха. Избраниците на Бруно Акрапович, който загърба българите и залага предимно на хървати и сърби, разочароваха феновете си с бездушна игра. Единствено Бирсент Карагерен и Симеон Райков опитваха да спасят честта на Локомотив, но само те не бяха достатъчни.БЛИЦ.СПОРТ

Winbet – най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Много силно за Славия игра Георги Йомов, който блесна с два гола. Внукът на легендата на Левски Тодор Барзов откри резултата още в петата минута. Тогава Цветелин Чунчуков подаде успоредно на вратата, Искандар Джалилов сбърка и заложи топката на Йомов на метър-два пред голлинията, като за играча на “белите” остана само да я прати в мрежата на Мартин Луков – 0:1.

В 22-ата минута отново юношата на Левски попадна в прегръдките на съотборниците си. Избраниците на Златомир Загорчич удвоиха след триходова комбинация между Чунчуков, Галин Иванов и Йомов. Иванов подаде на внука на Барзов, който завърши перфектно отблизо, пращайки топката в долния ляв ъгъл на Луков – 0:2.

Пет минути по-късно “смърфовете” намалиха, след като Емил Мартинов направи дузпа срещу Филип Михалевич. Симеон Райков се разписа от бялата точка за 1:2.

В 35-ата минута Йомов бе близо до оформяне на хеттрика си, но пропусна добро положение. До почивката и Владислав Узунов се размина с гол във вратата на домакините.

Столичани доминираха и след почивката. В 65-ата минута Галин Иванов подпечата победата на Славия, след като разигра перфектна комбинация със Сашо Александров и прониза Луков – 1:3.

В 69-ата минута и Славчо Шоколаров ознаменува добрата си игра с гол. Чунчуков се пребори с Димитър Везалов за топката, която отиде право у халфа на Славия. Шоколаров напредна и с техничен удар от границата на наказателното поле успя да открие головата си сметка за “белите” – 1:4.

Секунди преди края на срещата резервата Димитър Илиев отбеляза първото си попадение след завръщането си в Локомотив това лято – 2:4.

ЛОКОМОТИВ (Пловдив) – СЛАВИЯ 2:4
0:1 Георги Йомов (5), 0:2 Георги Йомов (22), 1:2 Симеон Райков (27-дузпа), 1:3 Галин Иванов (65), 1:4 Славчо Шоколаров (69), 2:4 Димитър Илиев (90+3)

Срещата по минути:
1 – Начало на мача.
5  ГОООЛ! Георги Йомов открива резултата за Славия – 0:1! Цветелин Чунчуков подаде успоредно на вратата, Искандар Джалилов сбърка и заложи топката на Йомов на метър-два пред голлинията, като за играча на “белите” остана само да я прати в мрежата на Мартин Луков.
15
 ГРЕДА! В една и съща ситуация топката два пъти срещна лявата греда на вратата на Славия. Симеон Райков центрира от фаул и първо Узунов можешше да си вкара автогол, пращайки я в стълба, след това същото направи и Стергиакис, като накрая все пак успя да улови топката. Домакините изразиха претенции, че тя е преминала зад голлинията, но съдията Валентин Железов беше категоричен – гол няма.
22  ГОООЛ! Йомов с втори гол, Славия повежда с 2:0. Избраниците на Златомир Загорчич удвоиха след триходова комбинация между Чунчуков, Галин Иванов и юношата на Левски, който е внук на Тодор Барзов. Иванов подаде на Йомов, който завърши перфектно отблизо, пращайки топката в долния ляв ъгъл на Луков.
26
 ДУЗПА за Локомотив! Филип Михалевич падна в наказателното поле на гостите след съприкосновение с Емил Мартинов, Железов посочва бялата точка.
27  ГОООЛ! Симеон Райков реализира в долния ляв ъгъл на Стергиакис – 1:2.
35 – Йомов за малко да оформи хеттрика си, след като зесече от въздуха центриране отляво, топката излезе на около метър вдясно от вратата.
45 – Нова много добра комбинация между играчите на Славия завърши с двойно подаване между Владислав Узунов и Галин Иванов. Първият изскочи сам срещу Луков, но не успя да го преодолее. Стражът на Локомотив спаси.
45+2 – Край на първото полувреме.
—————
46 – Начало на второто полувреме
50 – Галин Иванов центрира към Цветелин Чунчуков, който стреля, но топката мина покрай вратата.
53  Димитър Илиев дебютира за Локомотив. Опитният нападател влиза на мястото на Игор Банович.
65  ГОООЛ! Галин Иванов направи резултата 1:3, след като разигра перфектна комбинация със Сашо Александров и прониза Луков.
69
 ГОООЛ! Славчо Шоколаров също вкарва – 1:4! Чунчуков се пребори с Димитър Везалов за топката, която отиде право в Шоколаров, той напредна и с техничен удар от границата на наказателното поле успя да открие головата си сметка за Славия.
86  ГРЕДА! Удар на Умарбаев от фаул се отби в напречната греда, Янко Ангелов опита добавка, но в аут.
90 – Добавеното време е 3 минути.
90+3  ГОООЛ! Димитър Илиев бележи – 2:4! Умарбаев центрира отляво, Карагарен засече с глава, Стергиакис спаси, но Илиев бе точен при добавката.
90+3 – Край на мача. Славия победи Локомотив с 4:2 на “Лаута”.

ЛОКОМОТИВ (Пловдив): 71.Мартин Луков, 15.Димитър Везалов, 7.Милош Петрович , 16.Искандар Джалилов (46  29.Янко Ангелов), 91.Абделхаким Буна, 10.Парвиз Умарбаев, 4.Игор Банович (53 14.Димитър Илиев ), 13.Симеон Райков  , 61.Елитон, 9.Бирсент Карагарен, 12.Филип Михалевич (73  44.Вилим Посинкович)
Резерви: 22.Антони Милина, 20.Петър Шопов, 29.Янко Ангелов, 5.Асен Георгиев, 14.Димитър Илиев, 44.Вилим Посинкович
Tреньор: Бруно Акрапович

Slavia Sofia (Bul)
СЛАВИЯ: 32.Антониос Стергиакис, 25.Сашо Александров, 6.Неманя Иванов, 15.Александър Станисавлевич, 19.Димитър Велковски, 27.Емил Мартинов  (85  20.Филип Кръстев), 8.Славчо Шоколаров , 23.Владислав Узунов, 35.Георги Йомов   (88  11.Кристиян Пешов), 33.Галин Иванов  (79  17.Момчил Цветанов), 9.Цветелин Чунчуков
Резерви: 1.Георги Петков, 5.Димитър Буров, 11.Кристиян Пешов, 7.Милчо Ангелов, 17.Момчил Цветанов, 10.Янис Карабельов, 20.Филип Кръстев
Треньор: Златомир Загорчич