Славия с първа домакинска победа за сезона, Георги Петков герой

Славия победи Дунав с 2:0 в среща от петия кръг на Първа лига и записа първа домакинска победа в елита през този сезон. БЛИЦ.СПОРТ

През първата част гостите от Русе пропуснаха дузпа в 25-ата минута, когато ударът на Васев бе спасен от Георги Петков. Десет минути по-късно русенци поискаха нова дузпа, но Ковачев получи картон за симулация.

Дунав поиска още един наказателен удар през втората част, но реферът отново подмина падането на играч на гостите. Минута след това дузпа все пак бе отсъдена, но в полза на “белите” за опасна игра и високо вдигнат крак  на Васев, който по-рано пропусна 11-метров удар за Дунав. Галин Иванов бе точен от дузпа и изведе “белите”, а четири минути по-късно Милчо Ангелов изненада вратаря на гостите с техничен удар в горния ляв ъгъл за 2:0. В края на двубоя Славия имаше претенции за дузпа за фаул срещу Йомов, но реферът Железев за пореден път не реагира.

Столичани вече са в топ 5 с равен брой точки с шампиона Лудогорец, който е четвърти, докато Дунав е сред последните три тима в елита.

Winbet – най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

СЛАВИЯ – ДУНАВ 2:0
1:0 Галин Иванов (63′ д.), 2:0 Славчо Шоколаров  (67′)

По-важното от мача по минути:

1′ Начало на мача.
1′ Иван Коконов отправи първия точен удар в срещата, но Георги Петков спаси.
16′ Гамаков изскочи от дълбочина при центриране в наказателното поле и опита удар, но стражът Стергиакис се намеси самоотвержено и предотврати гол за домакините.
22′ Милчо Ангелов остана сам срещу Димитров след центриране на Владислав Узунов отдясно, но стреля над вратата от няколко метра.
25′  ДУЗПА за Дунав за игра с игра с ръка  на защитник на “белите”, но Георги Петков спаси удара на Божидар Васев.
36′  Дунав поиска втора ДУЗПА, но Мартин Ковачев получи жълт картон за симулация.
44′ Милчо Ангелов засече центриране на Галин Иванов и опита удар с глава, но стреля встрани от вратата.
45+1′ Край на полувремето.

46′ Начало на втората част.
54′ Галин Иванов центрира в наказателното поле, стражът Димитров излезе неразчетено, но Чунчуков не успя да се възползва от ситуацията и стреля с глава в аут.
61′  Поредни претенции за ДУЗПА от Дунав! Резервата Ндиайе излезе сам срещу Петков и падна, но реферът не посочи бялата точка.
62′  ДУЗПА за Славия за високо вдигнат крак и опасна игра на Васев срещу Галин Иванов.
63′  ГОООЛ за Славия, Галин Иванов бележи, пращайки топката в обратния на вратаря ъгъл!
67′  ГОООЛ за Славия! Шоколаров получи топката пред наказателното поле и с техничен удар насочи топката в горния ъгъл за 2:0.
71′ Йомов бе оставен непокрит в наказателното поле, но не успя да се възползва от отлично центриране на Александров и стреля с глава покрай вратата.
80′ Ахмедов засече топката с глава след центриране от корнер, но Петков спаси.
89′  Претенции за втора ДУЗПА и от Славия за падане на Йомов,  реферът дава знак играта да продължи.
90′ Край на мача! Първа домакинска победа за Славия!
Slavia SofiaСЛАВИЯ: 1Георги Петков , 55Андреа Христов, 25Александър Емилов Александров, 38Милен Гамаков, 10Янис Карабельов, 8Славчо Шоколаров  ( 16Александър Златков), 19Димитър Велковски, 9Цветелин Чунчуков ( 35Георги Йомов), 29Милчо Ангелов ( 11Кристиян Пешов ), 71Галин Иванов , 23Владислав Узунов
Резерви:12Емануеле Джерия, 15Александър Станисавлевич, 2Димитър Буров, 6Неманя Иванов

Dunav RuseДУНАВ: 33Филип Димитров, 5Георги Динков, 16Мартин Ковачев , 4Петър Патев, 25Борислав Балджийски ( 9Ахмед Ахмедов), 31Красимир Станоев ( 77Бранимир Костадинов), 8Иван Коконов, 83Христо Попадийн, 98Светослав Ковачев , 14Божидар Васев , 94Глаусио Силва ( 27Мохамаду Мустафа Ндиайе )
Резерви: 86Станислав Антонов, 24Преслав Петров, 8Едуардо Гелен, 11Даниел Пехливанов

Стадион: “Васил Левски”
Съдия: Валентин Железов