Дунав срази Септемри с 2:0 в първия мач от шестия кръг в Първа лига и записа втори домакински успех за сезона. Мартин Ковачев (69) и Ахмед Ахмедов (75) донесоха трите точки за „драконите“, които нанесоха трето поредно поражение на съперника и го задминаха във временното класиране. Гостите играха в намален състав от 57-ата минута, когато Иван Стоянов бе изгонен след втори жълт картон.БЛИЦ.СПОРТ

Домакините започнаха вихрено и още във 2-ата минута Христо Попадийн центрира опасно в наказателното поле на гостите и Валентин Галев боксира. Четири минути след това Глаусио Силва шутира силно от близка дистанция и Галев спаси с вещина. В осмата минута пък Божидар Балджийски центрира от фаул и Георги Динков засече топката, пращайки я в гредата. След това атаката продължи и се стигна до гол, отменен заради засада на Динков. Бурята от атаки пред вратата на гостите продължи и в десетата минута Божидар Васев центрира опасно отляво, а Ковачев не успя да засече добре топката и я прати в аут. До края на първата част „драконите“ продължиха да доминират, но опасните положенията пред вратата на Галев намаляха. В 42-ата минута Галчев от гостите центрира в наказателното поле и Диаби отправи удар с глава, но не намери целта.

Winbet – най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

След почивката в 57-ата минута Септември остана в намален състав, след като Иван Стоянов игра с ръка пред наказателното поле и получи втори жълт картон. Дунав материализира численото си превъзходство на терена в 69-ата минута, когато Мартин Ковачев се разписа от близка дистанция за 1:0. Четвърт час преди края след центриране от фаул Ахмед Ахмедов засече топката и я вкара във вратата на гостите за 2:0. В 81-ата минута Дунав можеше да направи разликата и класическа. Удар на Балджийски бе спасен от Галев, а при добавката Светослав Ковачев нацели страничната греда. До края на мача не се случи нищо интересно и домакините се поздравиха с трите точки.

Така Дунав спечели важни 3 точки и вече има 6 на осмата позиция преди останалите срещи от кръга.  Септември е с 4 точки на 12-о място във временното класиране.

Дунав – Септември (София) 2:0
1:0 Мартин Ковачев (69), 2:0 Ахмед Ахмедов (75)

Съставите
Дунав: 12.Филип Димитров, 5.Георги Динков, 16.Мартин Ковачев , 4.Петър Патев, 25.Борислав Балджийски , 83.Христо Попадийн, 8.Иван Коконов, 31.Красимир Станоев (657.Мохамаду Мустафа Ндиайе), 98.Светослав Ковачев (817.Александър Александров), 14.Божидар Васев, 94.Глаусио Силва (669.Ахмед Ахмедов  )
Резерви: 86.Станислав Антонов, 31.Красимир Станоев, 8.Едуардо Гелен, 7.Александър Александров, 9.Ахмед Ахмедов, 11.Даниел Пехливанов, 77.Бранимир Костадинов
Треньор: Малин Орачев

Септември (София): 1.Валентин Галев, 24.Александър Георгиев (7211.Иван Тилев), 22.Фабиано Алвеш , 4.Матеу Аласан Диаби , 8.Борис Галчев, 23.Здравко Димитров, 25.Иван Стоянов  , 6.Александру Бенга , 10.Асен Чандъров, 20.Ишмаел Байду (847.Георги Русев), 13.Мирослав Будинов (59 14.Меледже Омнебес)
Резерви: 21.Янко Георгиев, 15.Васил Добрев, 14.Меледже Омнебес, 7.Георги Русев, 11.Иван Тилев, 17.Димитър Костадинов, 16.Иво Димитров
Треньор: Николай Митов

Русе, “Градски стадион”
Съдия: Георги Кабаков

Най-интересното по минути с БЛИЦ:
1 – Начало на мача.
2 – Христо Попадийн центрира опасно в наказателното поле на гостите и Валентин Галев боксира.
6 – Глаусио Силва шутира силно от близка дистанция и Галев спаси с вещина.
8 – ГРЕДА и отменен гол на Дунав! Божидар Балджийски центрира от фаул и Георги Динков засече топката, пращайки я в гредата. След това атаката продължи и се стигна до гол, отменен заради засада на Динков.
10 – Бурята от атаки пред вратата на гостите продължава. Божидар Васев центрира опасно отляво, а Ковачев не успя да засече добре топката и я прати в аут.
20 – Защитник изчисти в корнер след удар на Будинов от гостите.
22 – Галев хвана топката след пряк свободен удар за домакините.
25 – Два поредни корнера за Дунав без последствия.
27 – Борис Галчев от гостите получи медицинска помощ.
35 – Глаусио изчисти топката след пряк свободен удар за Септември.
36 – Божидар Балджийски проби опасно в наказателното поле на гостите, но бе застигнат и блокиран от Фабиано Алвеш.
39 – Неточен удар на Мартин Ковачев към вратата на Септември.
42 – Галчев центрира в наказателното поле на Дунав и Диаби отправи удар с глава, но не намери целта.
44 – Далечен и неточен удар на Станоев от домакините.
45+1 – След центриране от корнер за Септември Здравко Димитров нанесе слаб удар.
45+2 – Край на първата част!
……………………………………………
46 – Начало на второто полувреме.
48 – След центриране от корнер за гостите Бенга игра с глава и Филип Димитров хвана топката без проблеми.
53 – Галчев изведе чудесно Будинов, но вратарят Филип Димитров излезе и улови топката.
57 –   Гостите остават в намален състав, след като Иван Стоянов игра с ръка пред наказателното поле и получи втори жълт картон.
58 – Балджийски центрира от прекия свободен удар и Патев отправи неточен шут.
67 – Валентин Галев спаси удар на Коконов.
69 –   ГОООЛ за Дунав! Усилията на домакините дадоха резултат и Мартин Ковачев се разписа за 1:0 от близка дистанция.
71 – Галчев подаде към Байду, чийто удар прати топката в ръцете на Димитров.
75 –   ГОООЛ за Дунав! След центриране от фаул Ахмед Ахмедов засече топката и я вкара във вратата на гостите за 2:0.
81 – ГРЕДА за Дунав! Удар на Балджийски бе спасен от Галев, а при добавката Светослав Ковачев нацели страничната греда.
88 – Галчев от гостите шутира от фаул в стената.
90+3 – Край на мача! Дунав спечели с 2:0 и записа втора домакинска победа за сезона