Черно море шокира Локомотив в Пловдив за пет минути и спря победната му серия (ВИДЕО)

Черно море спечели с 2:0 при визитата си на Локомотив (Пловдив) в мач от шестия кръг на Първа лига. “Моряците” сложиха край на негативната серия от четири мача без победа и записаха втори успех за сезона, а в същото време с головете на Парик Андраде (24) и Радослав Василев (29) в рамките на пет минути спряха серията от три поредните победи на “черно-белите”.БЛИЦ.СПОРТ

„Смърфовете“ удариха две греди в началото чрез Филип Михалевич в 15-ата минута и Буна пет минути по-късно. След това обаче „моряците“ шокираха Локомотив с два гола в рамките на пет минути. В 24-ата минута Патрик Андраде вкара феноменален гол с удар от далечна дистанция, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Мартин Луков. Четири минути по-късно Луков спаси след удар на Кононго от гостите, избивайки топката в корнер, след центрирането от който минута след това Радослав Василев вкара за 0:2.

В 39-ата минута голмайсторът Патрик Андраде се контузи и бе изнесен на носилка, а Васил Панайотов го замени. Малко преди почивката Илиас Хасани изби топката от голлинията и предотврати попадение във вратата на гостите след удар на Умарбаев, а в добавеното време на първата част Мехди Фенуш шутира от пряк свободен удар и Мартин Луков спаси.

Winbet – най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

През втората част домакините бяха по-активни през втората част, а с оглед сериозната си преднина гостите предимно се защитаваха. В 67-ата минута Макенджиев направи страхотно спасяване след удар на Банович от домакините. В 83-ата минута влезлият като резерва Георги Илиев отправи силен удар, но топката премина високо над вратата на Локомотив.

Домакините завършиха мача в намален състав, след като Банович си изкара втори жълт картон в 85-ата минута за опасна игра. В добавеното време пък проби опасно, но вратарят на Черно море успя да избие в корнер.

С успеха Черно море събра 9 точки в актива си и се изкачи на четвърта позиция преди останалите среши от кръга. Локомотив (Пловдив) е седми също с 9 точки, колкото имат още намиращите се пред него Берое и Витоша (Бистрица).

Локомотив (Пловдив) – Черно море 0:2
0:1 Патрик Андраде (24), 0:2 Радослав Василев (29)

Съставите
Локомотив (Пловдив): 71.Мартин Луков, 50.Йосип Томашевич, 15.Димитър Везалов, 6.Стивън Езе , 7.Милош Петрович, 34.Игор Банович , 21.Бирсент Карагарен (7713.Симеон Райков ), 12.Филип Михалевич, 91.Абделхаким Нур Буна, 39.Парвиз Умарбаев (52 61.Елитон Жуниор ), 14.Димитър Илиев (5777.Анте Аралица)
Резерви: 28.Павлин Евтимов, 15.Асен Георгиев, 29.Янко Ангелов, 61.Елитон Жуниор, 13.Симеон Райков, 77.Анте Аралица, 44.Вилим Посинкович
Треньор: Бруно Акрапович (Босна и Херцеговина)

Черно море: 88.Благой Макенджиев, 41.Юго Жан-Паскал Кононго , 23.Илиас Хасани, 33.Мирослав Енчев, 70.Пламен Димов, 16.Петър Василев (8018.Атанас Зехиров), 7.Патрик Андраде (71.Васил Панайотов), 38Аристоте Ндонгала, 9.Мехди Фенуш, 99.Дани Кики (7221.Георги Илиев), 10.Радослав Василев
Резерви: 25.Иван Дюлгеров, 71.Васил Панайотов, 21.Георги Илиев, 8.Емил Янчев, 11.Жорже Алвес-Жоржиньо, 18.Атанас Зехиров, 14.Георги Божилов
Треньор: Илиан Илиев

Пловдив, стадион “Локомотив”
Съдия: Никола Попов

Най-интересното по минути с БЛИЦ:
1 – Начало на мача.
6 – Чудесна контраатака за домакините и пред Димитър Илиев се откри добър шанс, но след удара му топката премина покрай вратаа на Макенджиев.
15 –  ГРЕДА за Локо (Пд)! Филип Михалевич отправи удар от въздуха и гредата спаси вратата на Макенджиев.
20 – ГРЕДА за Локо (Пд)! След шут на Буна топката се отби в напречната греда.
24 – ГОООЛ за Черно море! Патрик Андраде вкара феноменален гол с удар от далечна дистанция, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Мартин Луков.
28 – Луков спаси след удар на Кононго от гостите, избивайки топката в корнер.
29 – ГОООЛ за Черно море! След центрирането от корнера топката стигна до Радослав Василев, който в прати във вратата за 0:2.
33 – Мирослав Енчев от гостите и Абделхаким Буна от домакините си удариха главите и получиха медицинска помощ.
39 – Дани Кики от гостите отправи неточен удар от далечна дистанция.
39 – Голмайсторът Патрик Андраде се контузи и бе изнесен на носилка, а Васил Панайотов го замени.
44 – Илиас Хасани изби топката от голлинията и предотврати попадение във вратата на гостите след удар на Умарбаев
45+1 – Мехди Фенуш шутира от пряк свободен удар за гостите и Мартин Луков спаси.
45+3 – Край на първата част!
……………………………………………
46 – Начало на второто полувреме.
57 – Домакините са по-активни през втората част, а с оглед сериозната си преднина гостите предимно се защитават.
67 – Макенджиев направи страхотно спасяване след удар на Банович от домакините.
83 –  Георги Илиев отправи силен удар, но топката премина високо над вратата на Локомотив.
84 – Хубав удар на Васил Панайотов и Луков изби в корнер.
85 – Домакините останаха в намален състав, след като Игор Банович получи втори жълт картон за опасна игра.
86 – Симеон Райков отправи удар, но топката премина далеч от вратата на Черно море.
90+3 – Зехиров направи опасен пробив, но вратарят на Черно море успя да избие в корнер.
90+3 – Край на мача! Черно море спечели с 2:0 и си тръгна с трите точки от Пловдив