Левски запази върха във Велико Търново, Кабрал отново бележи (ВИДЕО)

Левски спечели гостуването си на Етър във Велико Търново с 2:1, записвайки четвърта поредна победа под ръководството на Славиша Стоянович. Головете за “сините” бяха дело на Жерсон Кабрал (26), който вкара третия си гол от началото на сезона, както и на Станислав Костов (45). За “виолетовите” един гол върна Флорент Боджадж през втората част (63).БЛИЦ.СПОРТ

Winbet – най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Срещата не стартира зрелищно, като първите минути пред двата тима нямаше много възможности за гол.

Първата по-сериозна такава дойде в 16-ата минута. Жерсон Кабрал овладя хубаво топка по лявото крило, след което я върна към Давиде Мариани, а швейцарецът нацели напречната греда.

Левски продължи да играе по-добре и да натиска все по-сериозно и така стигна до откриващото попадение. То бе дело на Жерсон Кабрал, който получи прекрасен пас в наказателното поле от Габриел Обертан и завърши хладнокръвно – 1:0.

В 33-ата минута се стигна до най-спорната ситуация в мача. Дани Младенов опита да овладее топка в наказателното поле на Левски, но падна след контакт с Иван Горанов. Повторенията обаче показаха, че той е минимален и по-скоро решението на съдията е правилно да не отсъди дузпа.

В края на първата част Левски логично взе преднина от два гола, след като стоеше видимо по-добре на терена. Голмайстор бе Станислав Костов, който буквално се разходи между защитниците на Етър и прокара топката с прецизен изстрел покрай Христо Иванов – 2:0.

Второто полувреме започна обещаващо за “виолетовите”, които на няколко пъти реализираха хубави атаки и пресираха добре своя съперник.

Играта бе спряна заради димки в 48-ата минута и бе подновена чак в 56-ата.

Няколко минути по-късно Етър върна и едно попадение срещу “сините”. Голмайстор бе Флорент Боджадж, който завърши в наказателното поле след хубав пас на Дани Младенов – 2:1.

В 80-ата минута Полачек се намеси блестящо след страхотен удар на Румен Руменов, а две минути по-късно Паулиньо направи нещо подобно, но изстрелът му не намери целта.

В 98-ата минута Даниел Младенов стреля много опасно, но Полачек спаси.

До края нямаше по-сериозни положения и Левски стигна до успеха.

Така “сините” остават едноличен лидер след 6 кръга, в които записаха 5 победи и 1 равенство, събирайки 16 точки в актива си, като са на 4 пред втория ЦСКА и шест пред третия Лудогорец, които обаче тепърва ще играят шестите си срещи в Първа лига. Етър пък остава на тринадесетата позиция с едва 4 точки, като единствено зад тях в класирането е Верея с 1 пункт.

Етър – Левски 1:2
0:1 Жерсон Кабрал (26), 0:2 Станислав Костов (45), 1:2 Флорент Боджадж (63)

Най-интересното мача:
1 – Първи съдийски сигнал.
7 – Хали Тиам отправи първия точен удар в мача, но Христо Иванов улови спокойно.
16 – Какъв шанс! Жерсон Кабрал овладя хубаво топка по лявото крило, след което я върна към Давиде Мариани, който стреля, но шутът му се отби в гредата и спря на голлинията.
25 – Кабрал стреля опасно, шутът му рикошира в Иван Скерлев.
26 – ГОООЛ! Левски взима преднина в мача. Жерсон Кабрал е точен, след като получи прекрасна топка в наказателното поле от Габриел Обертан, който направи страхотен рейд по лявото крило.
29 – Крум Стоянов се озова на добра позиция и стреля, но в аут.
33 – Дани Младенов падна в наказателното поле на Левски след контакт с Иван Горанов, но наказателен удар не бе отсъден. Повторенията показаха, че контакт между двамата има, но е съвсем лек.
41 – Сърмов стреля от далечна дистанция, но много неточно.
45 – ГОООЛ! Левски взима преднина от две попадения. Голмайстор е Станислав Костов, който буквално се разходи между защитниците на Етър и пусна топката покрай Христо Иванов след пас на Хали Тиам.
45+1 – Край на първата част.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 – Начало на второто полувреме.
48 – Играта бе спряна заради димки, които пречеха на видимостта на играчите.
56 – Срещата бе подновена.
63 – ГОООЛ! Етър връща един гол. Голмайстор е Флорент Боджадж, който бе намерен в малкото наказателно поле по прекрасен начин от Дани Младенов и вкара топката в мрежата на Мартин Полачек.