Ботев (Пд) срази “бистришките тигри” и ги задмина (ВИДЕО)

Витоша (Бистрица) загуби у дома от Ботев (Пд) с 0:2 в среща от шестия кръг на Първа лига и регистрира трето поредно домакинско поражение. Тодор Неделев (32) реализира единствения гол за „канарчетата“, които се завърнаха на победния път след две поредни загуби от Берое с 1:2 като гости и от градския съперник Локо (Пд) с 0:1.БЛИЦ.СПОРТ

Треньорът на ЦСКА Нестор Ел Маестро изгледа от трибуните мача, започнал с минута мълчание в памет на жертвите от автобусната катастрофа край Своге през деня.

„Канарчетата“ играха по-силно през целия мач и логично се поздравиха с трите точки, въпреки че направиха доста пропуски. Малко след началото в 6-ата минута гол на Диого Кампос за домакините бе отменен заради засада. Последваха пропуски на Кристиан Димитров и Минев, за да се стигне до 32-ата минута, в която Тодор Неделев изпълни пряк свободен удар малко пред границата на наказателното поле и се разписа за 0:1. До края на полувремето Георгиев спаси удар на Балтанов от гостите, а Анти Рениа шутира неточно от домакините.

Winbet – най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

След почивката в 47-ата минута гостите можеха да удвоят аванса си. Балтанов изведе Неделев отляво в наказателното поле на Витоша, но последният прати топката в напречната греда. Три минути след това Ивайло Лазаров можеше да изравни, но след силния му удар топката излезе в аут. Последваха скучни минути без положения пред двете врати, а в 70-ата минута се стигна до спречкване между футболисти на двата тима и официално предупреждение за Кристиан Димтров.

В заключителните минути Ботев заигра по-силно в търсене на второ попадение и след пропуски на Густаво Афонсо и Стивън Петков го постигна в последните секунди. Тогава Густаво Афонсо (90+3) се възползва от грешка на вратаря Георгиев и оформи крайния резултат.

След третия си успех за сезона Ботев (Пд) събра 9 точки и излезе на пета позиция преди останалите срещи от кръга. Витоша също има 9 точки, но вече е на седмо място.

Следете с БЛИЦ: Първа лига – трансфери и подготовка, лято 2018

Първа лига – сезон 2018/2019

Витоша (Бистрица) – Ботев (Пд) 0:2
0:1 Тодор Неделев (32), 0:2 Густаво Афонсо (90+3)

Съставите
Витоша (Бистрица): 12.Николай Георгиев, 2.Тодор Гочев, 10.Георги Амзин (6820.Ивайло Климентов), 16.Радко Мутафчийски , 18.Петко Цанков, 19Анти Рениа, 24.Георги Купенов, 80.Лъчезар Котев (8745.Григор Долапчиев), 88.Ивайло Лазаров, 99.Стефан Христов , 96.Наско Милев
Резерви: 1.Християн Василев, 6.Румен Гьонов, 7.Кристиян Кочилов, 14.Четин Садула, 20.Ивайло Климентов, 45.Григор Долапчиев, 94.Ивайло Тодоров
Треньор: Росен Кирилов

Ботев (Пловдив): 22.Даниел Кайзер, 28.Филип Филипов, 5.Кристиан Димитров , 6.Костадин Ничев, 23.Йордан Минев, 10.Серкан Юсеин (8118.Радослав Терзиев), 17.Лъчезар Балтанов , 8.Тодор Неделев , 93.Густаво Афонсо , 9.Диого Кампос (5520.Стивън Петков ), 39.Антонио Вутов (6716.Васил Шопов)
Резерви: 99.Иван Чворович, 2.Джонатан Соуза, 14.Станислав Шопов, 16.Васил Шопов, 18.Радослав Терзиев, 20.Стивън Петков, 7.Mилко Георгиев
Треньор: Николай Киров

Бистрица, стадион “Витоша”
Съдия: Георги Давидов

Най-интересното по минути с БЛИЦ:
1 – Начало на мача.
1 – Срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите от автобусната катастрофа край Своге през деня. На трибуните е треньорът на ЦСКА Нестор Ел Маестро.
3 – Тодор Неделев от гостите отправи далечен и неточен удар.
6 –  Гол на Диого Кампос от домакините бе отменен заради засада.
12 – Кристиан Димитров засече центриране от фаул и прати топката в аут.
26 – Минев центрира в наказателното поле на домакините и Гочев изчисти в тъч.
32 – ГОООЛ за Ботев! Тодор Неделев изпълни пряк свободен удар малко пред границата на наказателното поле и се разписа за 0:1.
41 – Балтанов шутира опасно към вратата на Георгиев, който спаси.
43 – Анти Рениа отправи удар, но не се стигна до положение за гол пред вратата на гостите.
45 – Край на първата част!
……………………………………….
46 – Начало на второто полувреме.
47 – ГРЕДА за Ботев! Балтанов изведе Неделев отляво в наказателното поле на Витоша, но последният нацели напречната греда.
50 – Ивайло Лазаров имаше страхотен шанс за изравняване, но след силния му удар топката излезе в аут.
57 – Удар на Ивайло Лазаров е спасен без проблеми от Даниел Кайзер.
70 – Сблъсъци и разправии между футболисти на двата тима, а Кристиан Димитров получи жълт картон.
74 – Чудесен шанс за Густаво Афонсо, който не успя да се разпише от близка дистанция.
82 – Опасно центриране в наказателното поле на домакините, където никой не успя да засече топката.
88 – Стивън Петков от гостите направи невероятен пропуск от близка дистанция.
90+3 – ГОООЛ за Ботев! Густаво Афонсо се възползва от грешка на вратаря Георгиев и оформи крайния резултат.
90+3 – Край на мача! Ботев (Пд) спечели с 2:0 и записа трета победа за сезона след две поредни загуби.