Черноморец (Балчик) победи Добруджа с 3:0. Бой по трибуните (ВИДЕО)

Черноморец (Балчик) победи Добруджа с 3:0 в регионалното дерби на петия кръг във Втора лига. Срещата се игра на осветление на градския стадион в Балчик, като двата отбора предложиха на многобройната публика открита игра и доста голови положения. Домакините откриха още в 6-ата минута, след като Михаил Венков стреля с глава, топката се удари в напречната греда и тупна зад голлинията. В 32-ата минута Влади Мирчев проби отдясно, пусна на Цветан Илиев, който от десетина метра технично прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Добруджа за 2:0. Малко след попадението избухна напрежение по трибуните. След размяна на реплики, няколко фенове на Добруджа успяха да излязат от сектора за гости и потърсиха саморазправа с привърженици на домакините. Последваха няколко минути грозни сцени по трибуните, в които липсваше адекватна реакция от страна на охраната. Самите футболисти на двата отбора призоваваха своите фенове да се успокоят. В крайна сметка след 5-минутно прекъсване, играта бе подновена.
През втората част добруджанци заиграха по-агресивно, но не успяха да реализират създадените ситуации. В 72-ата минута Беадиров и Смирнов опитаха удари, но първият стреля в ръцете на вратаря, а вторият – в аут. В следващата атака на Черноморец се стигна до фаул пред наказателното поле. Зад топката застана Михаил Венков, който с техничен удар оформи крайното 3:0.
След този мач Черноморец Балчик се изкачи с няколко места нагоре в класирането, а Добруджа отстъпи на 10-а позиция.