Берое отвя новак и измести Лудогорец от третата позиция (ВИДЕО)

Берое разби гостуващия новак този сезон Ботев (Враца) с 4:0 в последния мач от шестия кръг в Първа лига и измести шампиона Лудогорец от третото място във временното класиране. Борислав Цонев (2, 14) на два пъти в началото, Мартин Камбуров (49) и резервата Меска (72) обезсърчиха врачани, които дори не успяха да стигнат до почетен гол.blic.sport

Наблюдаваната от националния селекционер Петър Хубчев среща започна с минута мълчание в памет на жертвите от тежкия пътен инцидент с автобус край град Своге в събота, както и на починалия Емил Рачев, който е юноша на Берое.

Домакините играха превъзходно през целия мач и четирите гола бяха най-малкото, с което гостите от Враца можеха да си тръгнат от стадион „Берое“ в Стара Загора. Още във 2-ата минута Борислав Цонев откри резултата с отлично изпълнение на пряк свободен удар, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратаря Красимир Костов. Две минути след това Ботев (Враца) можеше да изравни, но Спас Георгиев стреля на сантиметри покрай целта в аут.

Превъзходството на старозагорци доведе до втори гол в 14-ата минута, когато Цонев получи подарък от играч в червено, който му подари топката и отново реализира във вратата на Красимир Костов за 2:0. До края на полувремето стражът на врачани се отличи с блестящи намеси след удари на Цонев и Вандерсон. Едва в добавеното време гостите стигнаха до някаква опасност пред вратата на Берое. Удар на Домовчийски рикошира в Ерол Алкан и излезе малко над вратата в корнер. След него Михаил Милчев засече с глава и прати отново топката в аут.

Winbet – най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Втората част не се различаваше по нищо от първата. Берое отново диктуваше случващото се на терена и в 49-ата минута направи аванса си класически, след като превърналият се в легенда нападател Мартин Камбуров вкара поредния си гол в елита. Той надскочи Юлиан Ненов и се разписа с глава за 3:0 след центриране на Иван Бандаловски. Ботев отвърна с неточен удар на Валери Домовчийски, а след това Мартин Райнов пропусна две възможности за нов гол във вратата на врачани, като и този път вратарят Костов спаси, както и по-късно при удар на Бандаловски.

В 72-ата минута резервата Меска вкара красиво попадение от границата на наказателното поле буквално с второто си докосване в мача – 4:0. Пропуските на домакините продължиха и шест минути по-късно Бандаловски шутира в аут, като топката премина премина близо до вратата. До края на мача не се случи нищо интересно и резултатът остана непроменен.

Така Берое продължава без загуба този сезон, а след третата си победа събра 12 точки и измести от третата позиция шампиона Лудпгорец, който има с една точка по-малко. Ботев (Враца) регистрира четвърто поражение и остсва на 11-о място с 6 точки.

Следете с БЛИЦ: Първа лига – трансфери и подготовка, лято 2018

Берое – Ботев (Враца) 4:0
1:0 Борислав Цонев (2), 2:0 Борислав Цонев (14), 3:0 Мартин Камбуров (49), 4:0 Меска (72)

Съставите
Берое: 12. Душан Перниш, 4. Ерол Алкан, 6.  Александър Цветков, 7. Мартин Райнов (753.Милен Желев), 11. Иван Бандаловски, 19. Александър Василев, 25. Георги Ангелов , 28. Рубен Бригидо (695.Меска ), 10. Борислав Цонев  , 77. Вандерсон Виана, 9.Мартин Камбуров (6318.Алфредо Мартинс )
Резерви: 23.Георги Аргилашки, 3.Милен Желев, 5.Меска, 14.Валентин Иванов, 18.Алфредо Мартинс, 26.Камен Хаджиев, 70.Драгош Фиртулеску
Треньор: Александър Томаш

Ботев (Враца): 33. Красимир Костов, 11. Андреас Васев, 37. Венцислав Керчев , 71. Емил Стоев (607.Георги Вълчев), 19. Ивайло Михайлов, 88.  Йордан Апостолов, 26. Мариян Иванов, 22. Михаил Милчев (4794.Юлиан Ненов), 10. Петър Атанасов, 17. Спас Георгиев (73 14.Даниел Генов), 30.Валери Домовчийски
Резерви: 34.Николай Кръстев, 7.Георги Вълчев, 14.Даниел Генов, 9.Иван Колев, 20.Костадин Гаджалов, 94.Юлиан Ненов
Треньор: Сашо Ангелов

Стара Загора, стадион “Берое”
Съдия: Владимир Вълков

Най-интересното по минути с БЛИЦ:
1 – Начало на мача. Срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите от тежкия пътен инцидент с автобус край град Своге в събота, както и на починалия Емил Рачев, който е юноша на Берое.
2  ГОООЛ! 1:0 за Берое! Борислав Цонев откри резултата с отлично изпълнение на пряк свободен удар, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратаря Красимир Костов.
 Спас Георгиев пропусна да изравни, стреляйки на сантиметри покрай целта в аут.
14  ГОООЛ! 2:0 за Берое след нов гол на Цонев! Халфът получи подарък от играч в червено, който му подари топката и отново реализира във вратата на Красимир Костов.
17 – Удар на Апостолов от дистанция, никакъв проблем за Перниш.
19  Вандерсон центрира, Цонев засече с глава, Костов улови.
37 – Цонев подаде на Вандерсон пред наказателното поле на гостите, бразилецът навлезе към вратата на Костов и стреля, стражът на Ботев (Враца) успя да избие.
45 – Добавеното време е 1 минута.
45+1  Опасен удар на Домовчийски рикошира в Ерол Алкан и излезе малко над вратата в корнер. След него Михаил Милчев засече с глава, отново в аут.
45+1 – Край на първото полувреме.
————–
46 – Начало на втората част.
49 –  ГОООЛ ЗА Берое! Легендата Мартин Камбуров надскочи Юлиан Ненов и се разписа с глава след центриране на Иван Бандаловски – 3:0.
55 – Валери Домовичийски шутира отдалеч над вратата на домакините.
58 – Мартин Райнов пропусна две изгодни възможности за нов гол във вратата на гостите. В първия случай Костов отрази удара му, а при втория не успя да засече топката на голлинията.
59 – Иван Бандаловски шутира отдалеч и Костов отново спаси.
61 –  Поредна добра изява на вратаря на гостите, спасил удар с глава на Мартин Райнов.
72 – ГОООЛ ЗА Берое! Резервата Меска вкара красиво попадение от границата на наказателното поле буквално с второто си докосване в мача за 4:0.
78 –  Шут на Иван Бандаловски и топката преминава близо до вратата на гостите.
90 +2 – Край на мача! Берое спечели категорично с 4:0 и се изкачи на трето място в класирането.